Latvijas Sociālistiskā partija

Prasām reālas rūpes par cilvēku!

21.01.2015

2015. gada maijā Latvija svinēs neatkarības atjaunošanas 25.gadadienu. Diemžēl, 25 neatkarības gados sasniegtie rezultāti nav iepriecinoši. Šo gadu laikā Latvija ir zaudējusi gandrīz  30% savu iedzīvotāju. Starp aizbraucējiem vairums ir jauniešu, pilsoņu un latviešu tautības cilvēku. Katrs piektais Latvijas iedzīvotājs ir spiests dzīvot uz nabadzības robežas.

Pietiek atsaukties uz «vēsturiskām grūtībām» un «padomju okupācijas sekām» - ir pagājusi ceturtdaļa gadsimta. LSP prasa, lai valdība pildītu savus solījumus, pirmkārt, lai netērētu naudu bruņojuma palielināšanai, bet novirzītu to medicīnai un skolotāju algām, pabalstu palielināšanai un pensiju indeksācijai; lai atdotu «nozagto» iedzīvotājiem ar nodokļiem neapliekamo minimālo algu (90 latu) 129 eiro; lai nenodarbotos ar tirgus attiecību imitāciju enerģētikas jomā, bet atceltu «zaļās» enerģijas obligāto iepirkšanas komponentu, kas par trešdaļu samazinātu elektroenerģijas izmaksas patērētājiem.

Latvijas Sociālistiskās partijas XVIII kongress

REZOLŪCIJA

Prasām reālas rūpes par cilvēku!

Nākošā gada maijā Latvija svinēs neatkarības atjaunošanas 25.gadadienu. Bet vai ir gūti panākumi, ar kuriem mēs varam lepoties, panākumi, kas ir noveduši pie Latvijas tautas  labklājības līmeņa izaugsmes?

Ar pārliecību var apgalvot, ka vairākums iedzīvotāju tādus panākumus un dzīves uzlabojumus neizjūt. Neatkarības gadu laikā bija  dažādu valdību, kas ir nomainījušas viena otru, 19 deklarācijas, bijuši daudzi lozungi un pirmsvēlēšanu solījumi cīnīties ar bezdarbu, nabadzību, sasniegt ienākumu izlīdzināšanu, uzlabot pensionāru dzīves līmeni, radīt pieejamu pilnvērtīgu un savlaicīgu medicīnisko pakalpojumu saņemšanu, un daudz ko citu, kas vainagojās ar skaistu lozungu par «ekonomikas izrāvienu». Bet vairums no apsolītā ir palicis uz papīra. Reāli visa Latvija izjuta tikai «jostu savilkšanu», pensiju samazināšanu un to indeksācijas aizkavēšanu. Kad pie varas esošie Latvijas politiskie spēki saprata, ka apsolīto izpildīt nevar, kā palīdzību izmantoja veco paņēmienu, norakstot un attaisnojot nepadarīto biedējot ar ārējo ienaidnieku Krievijas izskatā. 

Uzsāka apbruņošanos, iepērkot vecu kara tehniku un ieročus, steidzami palielinot izdevumus aizsardzībai līdz 2 % KPP. Tai vietā, lai nostiprinātu un turpmāk paplašinātu kultūras, ekonomikas, tirdzniecības attiecības, Latvija iesaistījās spēlēs ar sankcijām, no kurām pati arī cieta.

Diemžēl, 25 neatkarības gados sasniegtie rezultāti nav iepriecinoši. Šo gadu laikā Latvija ir zaudējusi gandrīz  30 % no saviem iedzīvotājiem. Starp aizbraucējiem vairums ir jauniešu, pilsoņu un latviešu tautības cilvēku. Divdesmit procentu vai katrs piektais Latvijas iedzīvotājs ir spiests dzīvot uz nabadzības robežas un gaidīt solīto «ekonomikas izrāvienu».

Kā var neredzēt to, kas notiek ar Latviju? Pietiek atsaukties uz «vēsturiskām grūtībām» un «padomju okupācijas sekām» - ir pagājusi ceturtdaļa gadsimta. Latvijas valdībai, valdošajai elitei ir laiks reāli atbildēt par savas darbības rezultātiem!

Mēs, LSP XVIII kongresa delegāti prasām, lai valdība pildītu savus solījumus, pirmkārt, lai netērētu naudu bruņojuma palielināšanai, bet novirzītu to medicīnai un skolotāju algām, pabalstu palielināšanai un pensiju indeksācijai; lai atdotu «nozagto» iedzīvotājiem ar nodokļiem neapliekamo minimālo algu (90 latu) 129 eiro; lai nenodarbotos ar tirgus attiecību imitāciju enerģētikas jomā, bet atceltu «zaļās» enerģijas obligāto iepirkšanas komponentu, kas par trešdaļu samazinātu elektroenerģijas izmaksas patērētājiem; ieviestu kompensējamo zāļu valsts iepirkumu un to izdalīšanu iedzīvotājiem ārpus aptieku tīkla, kas samazinātu pacientu maksu par kompensējamajiem medikamentiem.

Mēs arī uzskatām, ka darba vietu skaita palielināšanu strādājošos ražošanas uzņēmumos un jaunu darba vietu radīšanu, pirmkārt, ir jāpanāk, mainot un stabilizējot nodokļu sistēmu, bet nevis uz investīciju rēķina, kas zemās banku kreditēšanas dēļ palielinās lēnām. Šiem jautājumiem ir jākļūst arī par mūsu Latvijas Republikas Saeimas un vietējo pašvaldību deputātu darbības programmu. 

2014.gada 29.novembrī
Rīgā