Latvijas Sociālistiskā partija

Latvijas Sociālistiskā partija sāk gatavoties uzvaras dienai

16.03.2015

Šogad apritēs 70 gadi kopš Uzvaras dienas pār hitlerisko Vāciju Otrajā Pasaules karā. Otrais pasaules karš ir pats asiņainākais konflikts pasaules vēsturē. Tajā gāja bojā 65-67miljons cilvēku. PSRS un tās sabiedrotie veda taisnīgu atbrīvošanas svēto karu.

Gadi aizrit, veterānu paliek arvien mazāk. Drīz mūžībā aizies pēdējie. Bet paliks viņu varoņdarbs,  kas audzinās jaunās paaudzes. Tās augs mīlestības un varonības garā pret savu Dzimteni, ar naidu  pret fašismu.

Latvijas Sociālistiskā partija kopā ar sabiedriskajām un veterānu organizācijām. aktīvi piedalīsies 9.maija svētku pasākumu organizēšanā un vadīšanā.

Laikā, kad turpinās vēstures pārrakstīšana, Latvijas Sociālistiskā partija centīsies parādīt, pirmkārt  jau jaunajai paaudzei, Uzvaras un Latvijas atbrīvošanas no fašistiem lielo nozīmi.

Šoreiz mēs piedāvājam paskatīties uz karu caur plakāta prizmu. Daži plakāti šodien  ir īpaši aktuāli, jo tie raksturo mūsu laiku, un tajos tiek paustas idejas kā iziet no pašreizējās situācijas.

Gunārs Vīndedzis (1918—1991) - karikatūrists, ilustrators. Karikatūrai pievērsies kopš 1944. gada. No 1957. gada bija žurnāla "Dadzis" ārštata autors, specializējies politiskās un sadzīves karikatūru jomā. Publicējies periodiskajos izdevumos "Cīņa", "Zvaigzne", "Draugs", "Liesma", "Skola un Ģimene". Ilustrējis grāmatas.

Zenta Logina (1908—1983). Darbojās vairākos mākslas virzienos. Zenta Logina bija gleznotāja, kuru pazina arī saistībā ar tekstilmākslu. 

Rasma Zaķe (1932–2008) ir dzimusi un visu dzīvi pavadījusi Ogrē. 1966. gadā viņa beigusi Mākslas akadēmijas grafikas nodaļu, diplomdarbā izstrādājot plakātu sēriju “Atpūtas iespējas LPSR”, pēc kā viņa tika  pamanīta. Līdz pat 1991. gadam māksliniece aktīvi piedalījās visās LPSR, Baltijas republiku, Vissavienības izstādēs, un nereti viņas darbi tika iekļauti arī uz ārvalstīm sūtāmajās kolekcijās.