Latvijas Sociālistiskā partija

Latvijas Sociālistiskā partija piedalās starptautiskajā kreiso partiju konferencē Atēnās

19.05.2015

8.maijā Grieķijā ieradās kreiso partiju pārstāvji no Grieķijas, Ungārijas, Spānijas, Itālijas, Slovākijas, Turcijas, Francijas, Zviedrijas un Latvijas. Mūsu valsti pārstāvēja Latvijas Sociālistiskās partijas Valdes loceklis Raimonds Rubiks (Latvijas Republikas Saeimas deputāts). Visi delegāti pulcējās „Eiropas Komunistiskās iniciatīvas” Sekretariāta sanāksmē.

Sanāksmes laikā tika novērtēts starptautiskais stāvoklis un pieņemtas vairākas rezolūcijas: par Lielās Uzvaras pār fašismu 70. gadadienu, par bīstamajiem notikumiem Ukrainā un par antikomunisma palielināšanos. Tika arī izstrādāta darba programma turpmākajam periodam. Pieņēma arī lēmumu par solidaritātes izrādīšanu no „INICIATĪVAS” puses Spānijas Komunistiskajai partijai reģionālo vēlēšanu priekšvakarā 24.maijā un Turcijas Komunistiskajai partijai pirms vēlēšanām 7.jūnijā.

„INICIATĪVAS” Sekretariāta sanāksmes dalībniekiem bija iespēja apmeklēt svētku pasākumus, kas veltīti Uzvaras Dienai. 9.maijā, pēc Grieķijas Komunistiskās partijas iniciatīvas, notika lieli politiski pasākumi Kaisariani pilsētā. Tur 1944.gada 1.maijā nacisti nošāva 200 komunistu, lai atriebtos par partizānu armijas darbību.

Pirms pasākuma tika nolikti vainagi pie pieminekļa kritušajiem karavīriem, kur kopā ar Grieķijas komunistiskās partijas ģenerālsekretāru Dimitru Kucumbasu piedalījās arī viesi. Viņiem  bija arī iespēja apmeklēt lielu izstādi, kas notika pilsētas mērijas ēkā, kur varēja redzēt Grieķijas Komunistiskās partijas arhīva materiālus par pretošanās kustību pret fašismu.

Pats mītiņš bija ļoti interesants. Darbaļaudis godināja šo Lielo Uzvaru, parādot, ka vēstures falsifikācija nebeigsies. Kaisarinas pilsētas, kur mēra amatu pilda komunists, ceļus piepildīja tūkstošiem cilvēkiem. Visus iedvesmoja Grieķijas komunistu līdera Dimitra Kucumbasu uzstāšanās. Pēc uzstāšanās varēja noskatīties muzikāli teatrālu uzvedumu.