Latvijas Sociālistiskā partija

Jauna seja Sociālistiskās partijas valdē: Fridijs Bokišs

29.05.2015

Latgalietis, Ludzas iedzīvotājs, ar plašām zināšanām dažādās jomās un atklātu vēlēšanos pielietot savas zināšanas cilvēku labā - tas ir Fridijs Bokišs. Šobrīd Latvijas Sociālistiskās partijas priekšsēdētāja vietnieks.

Dzimis 1956. gadā. 1983. gadā pabeidza Siktivkaras celtniecības tehnikumu un pēc profesijas ir celtnieks. Pēc tam atgriezās dzimtajā pusē. 1994. gadā absolvējis Daugavpils Pedagoģisko universitāti un kļuva par vēstures skolotāju. 1995. gadā pabeidza Nīderlandes sabiedriskās pārvaldes institūtu.

Lielāko dzīves daļu ir strādājis pašvaldībā. Bija gan Ludzas pašvaldības vadītājs, gan mēra vietnieks, bāriņtiesas priekšsēdētājs,  gan izpilddirektors, gan izpilddirektora vietnieks. Tagad strādā Ludzas skolā.

bokiss.jpg

Fridijs Bokišs ir viens no retajiem politiķiem, kurš savu politisko pārliecību nav mainījis līdz ar valsts iekārtas maiņu, pat neskatoties uz to, ka viņa dzīves uzskati bija par šķērsli politiskajai karjerai. 2007. gadā viņš ar tiesas lēmumu zaudēja Ludzas domes deputāta mandātu, jo tika pierādīta viņa sadarbība ar komunistisko partiju pēc 1991. gada 13. janvāra. Viņam tika liegts balotēties Saeimas un  pašvaldības velēšanas. 

“Diemžēl, mūsu valstī cilvēki tiek dalīti ne tikai pilsoņos un nepilsoņos. Arī pilsoņi tiek šķiroti pirmās un otrās šķiras cilvēkos” — saka Fridijs.

Viņš, kopš Latvijas Sociālistiskās partijas pirmsākumiem, savu dzīvi ir saistījis ar to. Bija viens no 20 cilvēkiem, kurš dibināja partiju. Fridijs Bokišs ir precējies. Ir divu bērnu tēvs. Tagad jau arī vectēvs.