Latvijas Sociālistiskā partija

Deputāti lūdz sniegt paskaidrojumus par Liepājas Metalurga pārdošanu

29.07.2015

Saeimas frakcijas „Saskaņa” deputātu grupa: Ivars Zariņš, Valērijs Agešins, Zenta Tretjaka, Vladimirs Ivanovs un Igors Zujevs (Latvijas Sociālistiskā partija) maija beigās nosūtīja Latvijas premjerministrei Laimdotai Straujumai jautājumus, kas ir saistīti ar “Liepājas metalurga” likteni. Deputātiem bažas radīja kārtējais paziņojums par uzņēmuma slēgšanu.

Lai noskaidrotu, kas tad patiesībā ir vainīgs, - vai tiešām tie ir akcionāri, kas ir iegādājušies uzņēmumu un nevēlas īsti pildīt savas saistības, vai tā ir valsts, kas nepilda savas saistības pret akcionāriem, vai varbūt šis darījums, pārdodot šo uzņēmumu, kas notika pirms vēlēšanām, vienkārši bija fikcija, lai uzņēmumu pārdotu,  lai akcionāri no savas puses imitētu darbību un pēc tam varētu atkāpties no savām saistībām.

Tāpēc deputāti pieprasīja dokumentus, kam bija jāatklāj Liepājas metalurga pārdošanas fakti. L.Straujuma pāradresēja deputātu pieprasījumu finanšu ministrijai. Ministrs Jānis Reirs nesteidzās sniegt atbildi.  Jānis Reirs, aizbildinādamies ar lielo aizņemtību, tā arī  neatnāca uz sēdi, lai atbildētu deputātiem uz uzdotajiem jautājumiem. Tā ministrs novilka laiku līdz  pēdējai Saeimas sēdei 18.jūnijam. Bet tā kā tā bija pēdējā sesijas sēde, tad deputātu pieprasījums uz nākošo parlamenta sēdi netiek pārcelts. Deputātiem nācās samierināties tikai ar dažiem dokumentiem, ko atsūtīja finanšu ministrija.