Latvijas Sociālistiskā partija

Sociālistiskās partijas biedri atzīmēja Rēzeknes atbrīvošanas dienu

31.07.2015

27.jūlijā Rēzeknē svinēja 71.gadadienu kopš pilsētas atbrīvošanas no vācu fašistiskajiem iebrucējiem. Katru gadu Rēzeknes iedzīvotāji un tās viesi pulcējas pie pieminekļa Rēzeknes atbrīvotājiem, lai  pieminētu karā kritušos un apsveiktu veterānus. Latvijas Sociālistiskās partijas biedri vienmēr ir piedalījušies un aktīvi piedalīsies  šī svarīgā pasākuma organizēšanā. Tā bija gan tad, kad partija atradās opozīcijā, gan tagad, kad partija strādā Rēzeknes pilsētas valdošajā koalīcijā. Oficiāli atbildīga par to, lai mītiņš notiktu, ir veterānu  organizācijas “LAKCA” Rēzeknes nodaļa, kuras valdē ir Sociālistiskās partijas biedri.

Divas dienas — 23. un  24.jūlijs — pagāja, lai  pie Spruktu, Petušku, Brencavu un Ratinieku ciemiem un viensētām „pārgrauztu” lauku nocietinājumu sistēmas, kuru kopējais dziļums ir apmēram 8 km un tikpat, lai pārvarētu atlikušos 10-12 km līdz Rēzeknei. Visas aizsardzībai ērtās dabiskās robežas fašisti izmantoja, lai apturētu Sarkanās Armijas virzīšanos. Bet ienaidnieka pretošanos  nemainīgi lauza mūsu armijas daļu saskaņotā rīcība. 27.jūlija rītausmā pirmais pilsētā iegāja  N.Aļehina pulks. Bet apmēram ap pulksten 14:00 visa pilsēta jau bija atbrīvota no okupantiem. Ievērojot tradīcijas, kopš Suvorova laikiem, par Rēzeknes pilsētas komandantu tika iecelts pulkvedis N.Aļehins, kas pirmais iegāja pilsētā - par to var lasīt grāmatās, kurās ir rakstīts par to varonīgo laiku.

Dalībniekus  apsveica Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs. «Tie ir svētki gan pilsētai, gan  man, un par to ir  ļoti svarīgi runāt» – teica mērs tiem, kas uzskata, ka nebija nekādas atbrīvošanas, bet sākās jauna okupācija. Apsveikt Rēzeknes iedzīvotājus atbrauca Krievijas Federācijas ģenerālkonsulāta konsuls Daugavpilī Vladimirs Šukins. Veterānu  organizācijas “LAKCA” Rēzeknes nodaļas priekšsēdētājs Ivans Dudkins aicināja glabāt piemiņu par tiem laikiem. Pie pieminekļa tika nolikti ziedi. Pēc mītiņa  notika koncerts, kurā piedalījās Rēzeknes pilsētas un novada pašdarbības kolektīvi.