Latvijas Sociālistiskā partija

Grieķijas komunisti, gaidot jaunās parlamenta vēlēšanas

28.08.2015

Nesen Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs paziņoja par savu atkāpšanos no amata un pirmstermiņa parlamenta vēlēšanu rīkošanu.  Tiek ziņots, ka jaunās vēlēšanas Grieķijā varētu notikt 20. septembrī. A. Ciprs  kopā ar savu partiju SYRIZA  cer atkal iegūt tautas uzticības mandātu. Bet vai izdosies vēlreiz, apsolot atcelt anticilvēciskos likumus, šo mandātu iegūt?

Kā pavēstīja mūsu biedri no Grieķijas Komunistiskās partijas ( KKE), kas jau iepriekš brīdināja, ka SYRIZU ir ievēlējusi buržuāzija krīzes novēršanai, taču tā nav spējusi strādāt tautas interesēs, un dažu mēnešu laikā, kamēr “kreiso” partija SYRIZA bija pie varas, valdība ne tikai neatcēla vairāk nekā 400 prettautiskos likumus, ko bija pieņēmušas iepriekšējās valdības, bet turpināja arī to realizēšanu. Vēl arī, tā dēvētās “kreisā patriotisma” valdības laikā, Grieķija nostājās uz imperiālistisko savienību NATO un ES, stratēģiskās alianses ar ASV darbības ceļa. Valdība apsolīja ASV un NATO, ka izveidos tām jaunu kara bāzi, nobalsoja ES ietvaros par tirdzniecības kara paplašināšanu pret Krieviju u.c. Tas parādīja, ka SYRIZA valdība ir vēl viena prettautiska valdība, kas tāpat kā iepriekšējās valdības ar “kreiso”lozungiem uzticīgi kalpo ES un NATO prettautisko likumu buržuāzijai.

Grieķijas Komunistiskā partija visu šo laiku ir cīnījusies par visu prettautisko darbību atcelšanu. Un arī  tagad Grieķijas komunisti cīnās par Grieķijas Komunistiskās partijas ietekmes palielināšanu darba tautas masās un parlamentā, turpinot aizstāvēt  strādnieku šķiras intereses un atbrīvot to no kapitālisma ekspluatācijas važām.