Latvijas Sociālistiskā partija

Par pilsonisko tiesību garantiju pret nepamatotām represijām

18.05.2018

Latvijas Sociālistiskās partijas paziņojums

13. Saeimas vēlēšanu gada politiskais pavasaris sākās neparasti. Par tā visredzamākajiem dalībniekiem kļuva nevis politiskās partijas, kuras gatavojas cīņai par deputātu krēsliem, bet drošības policija un opozīcijā pret valdošajiem esošie sabiedriskie aktīvisti.

Specdienesti veica aizturēšanas, kratīšanas un sauca uz liecību sniegšanu cilvēkus, kuri ir visai plaši pazīstami daudzkārt sašķeltajā Latvijas sabiedrībā. Latvijas Sociālistiskā partija ne pilnā mērā atbalsta šo cilvēku paustās idejas un uzskatus, bet mēs esam kategoriski pret represiju pielietošanu attiecībā pret tiem, kuri izrāda savu sabiedrisko aktivitāti, atrodoties konstitucionālajā laukā. Informācijā par aizturēšanas faktiem, kuri sniegti sabiedrībai, nav nekā konkrēta par izvirzīto apsūdzību būtību. Ir tikai pārskaitīti smagie Krimināllikuma panti par pretvalstisku darbību. Tāda situācija, pat ja tā netika izveidota mērķtiecīgi, veido sabiedrībā uztraukuma un neuzticības sajūtu. Saeimas vēlēšanu gadā tā nebūt nav labākā metode, kā panākt nosacījumus brīvai vēlētāju gribas izpausmei, un leģitīmas valsts varas izveidošanai. 

Latvijas Sociālistiskā partija aicina politiskās un sabiedriskās organizācijas, kā arī arodbiedrības, stiprināt solidaritāti, aizstāvot Satversmes tiesības uz vārda brīvību, savu uzskatu paušanu un aizstāvēšanu no nepamatotām vajāšanām par pilsoniskās pozīcijas izteikšanu. 

LSP Valde

2018.g. 16.maijā