Latvijas Sociālistiskā partija

Nodokļu maksātāju naudu – medicīnai un izglītībai, nevis bruņojumam!

20.01.2019

Latvijas Sociālistiskās partijas XXII kongress
Rezolūcija

Vairāku gadu garumā agresīvais, imperiālistu interesēm kalpojošais NATO bloks, atklāti forsē bruņošanos un uzkūda militarizācijas histēriju. Kaut gan vairākās ES valstīs, tai skaitā Latvijā, pirmo vietu ieņem nabadzības, sociāli ekonomiskās nevienlīdzības, jauniešu bezdarba problēmas, kas ir par iemeslu darbspējīgākās un aktīvākās iedzīvotāju daļas emigrācijai, valdošie politiķi joprojām dod priekšroku aizsardzības budžeta palielināšanai, nevis nodokļu maksātāju naudas novirzīšanai sasāpējušo problēmu risināšanai.

Pietiktu pat nelielas daļas, pēc Briseles un Vašingtonas komandas pieprasījuma piešķirtajiem finanšu līdzekļiem armijai un bruņojuma iegādei (faktiski – ASV un citu Eiropas attīstīto valstu rūpniecības finansēšanai), lai atrisinātu pamatproblēmas, piemēram, sakārtotu medicīnas aprūpi. Taču kompensējamo zāļu cenu samazināšanas un mediķu algu palielināšanas vietā, valdošie politiķi, kuri iestājas par aizsardzības budžeta palielināšanu virs 2% no IKP, dod priekšroku veca un sadārdzināta bruņojuma iegādei, kā arī militārās alianses avantūru apmaksai tālu aiz Latvijas robežām.


Ne tikai tiek nesamērīgi izlietots budžets, bet jaunā bruņošanās histērija saasina arī spriedzi reģionā, kas tiešā veidā negatīvi ietekmē valsts ekonomisko situāciju: krīt tranzīts, mazinās pašmāju un ārvalstu investoru interese par jebkādu ražotņu veidošanu Latvijas teritorijā. Ņemot vērā to, ka kaimiņu valsts Krievija praktiski oficiāli atzīta par “NATO ienaidnieku”, tas rada aizvien pieaugošu spriedzi daudznacionālajā Latvijas sabiedrībā.

Valdošo vēlme izvietot ārzemju kara bāzes Latvijas teritorijā pēc ASV paziņojuma par atteikšanos no “Līguma par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju” provocēs kārtējo konfrontācijas vilni ar Krieviju ar tālejošām sekām Latvijas drošībai. Faktiski varas partijas pārvērš valsti par NATO “piefrontes līnijas tranšeju”, un tautu – par savas bezatbildīgās politikas ķīlniekiem.

Mēs vēlamies dzīvot mierā ar visiem kaimiņiem, nevis kļūt par raķešu mērķi un transnacionālo korporāciju un ārzemju militāri rūpniecisko monstru ienākumu avotu. 

Nodokļu maksātāju naudu - zālēm un mācību grāmatām, nevis bruņojumam un ģenerāļu algām!

2018. gada 15. decembrī
Rīgā