Latvijas Sociālistiskā partija

Par OIK jānes atbildība!

22.01.2019

Latvijas valdības ieviestā, tā saucamās “zaļās enerģijas” ražotāju subsidēšana, beidzās ar liela mēroga skandālu. Š.g.10. janvārī, ar LR Saeimas deputātu balsojumu, tika pieņemts lēmums, sākot ar 31. martu, paātrinātā kārtā likvidēt OIK sistēmu.

Bet elektroenerģijas patērētāju, kuri pēc ekspertu aplēsēm, pēdējo desmit gadu laikā pārmaksāja vairāk nekā 2 miljardus eiro, prieks var tikt stipri izbojāts. Visai iespējams, ka Latvijas iedzīvotāju zaudējumiem nāks klāt milzīgi zaudējumi valsts budžetam, kurš arī tiek papildināts uz nodokļu maksātāju rēķina. Tas notiks tajā gadījumā, ja uzņēmēji, kuri būs neapmierināti ar sava biznesa pēkšņo izbeigšanos, vērsīsies tiesā, aizstāvot savas intereses.

Viss notiek tā, kā vienmēr: pie varas nākušie politiķi cenšas apmierināt savu sponsoru intereses, bet par sekām jāmaksā vēlētājiem, kuri piešķīra varas mandātu valdošajiem. Sešas valdības un astoņi ekonomikas ministri centīgi strādāja, lai katra Latvijas ģimene regulāri pārmaksātu par patērēto elektrību. 

Ģenerālprokuratūra un Valsts policija jau strādā pie tā, lai dotu tiesisku novērtējumu OIK ieviešanas un realizācijas sistēmai, kā arī, lai noteiktu amatpersonu un uzņēmēju loku, kuri ir pieļāvuši kļūdas un tās ļaunprātīgi izmantojuši. Jaunajai valdībai, kura kādreiz tomēr tiks izveidota, priekšā stāv vai nu patīkamais uzdevums, noveļot visu uz saviem priekšgaitniekiem, vai arī, kas nav raksturīgs valdošajiem, mēģināt atrisināt radušos situāciju, maksimāli aizstāvot Latvijas iedzīvotāju ģimeņu intereses. Atstāt šo izvēli politiķu rokās, ņemot vērā uzkrāto pieredzi, nav saprātīgi. 

Piestādīsim, beidzot, valdošajiem konkrētu rēķinu! Mūsu kopīgajās interesēs ir sodīt pēc nopelniem “OIK afērā” iesaistītos ierēdņus un uzņēmējus. Tāpēc ir svarīgi, lai izmeklēšana notiktu maksimāli atklāti, ar regulāru sabiedrības informēšanu par tās gaitu. Pārmaksātai naudai par OIK komponenti jābūt atgrieztai patērētājiem. 

Latvijas Sociālistiskā partija turpinās aktualizēt paziņotās prasības, organizējot publiskās akcijas un palīdzot sastādīt iesniegumus par nelikumīgu pārmaksu. Aicinām visus, kuri ir gatavi cīnīties pret šo netaisnību, pievienoties mūsu aktivitātēm, vai patstāvīgi organizēt iniciatīvas grupas. Piedāvājam koordinēties kopējos centienos.

Š.g. 24. janvārī, plkst. 12:30 pretī LR Ģenerālprokuratūrai (no Raiņa parka puses) Latvijas Sociālistiskā partija piketēs ar prasību informēt sabiedrību par “OIK afēras” izmeklēšanas gaitu. Aicinām pievienoties!

LSP Valde