Latvijas Sociālistiskā partija

Valdība izveidota, visiem paldies, par solījumiem variet aizmirst.

31.01.2019

Trīs mēnešu laikā politiskās partijas, kuras novilka sev priekšā tā dēvētās sarkanās līnijas, nodalot “pareizos” un “nepareizos” demokrātus, beidzot vienojās par valdības veidošanu. Pēc “pareizo” centieniem, frakcija, kuru atbalstīja lielākais vēlētāju skaits, turpinās pārstāvēt iedzīvotāju intereses dziļā opozīcijā. Vadoties pēc tiem pašiem principiem, par valdības vadītāju izvēlējās politiķi no partijas, kura brīnumainā kārtā pārvarēja vēlētāju minimālo uzticības robežu. Kaut viņš arī nepiedalījās vēlēšanās, un nenes savas otrās dzimtenes vēlētāju “svītrojumu” un “plusiņu” nastu, viņam pieder pase no pirmās tēvijas, kura, domājams, savu sūtni novārtā neatstās. Droši vien, ka koalīcijas partneri apbrīnoja arī jaunizvēlētā premjera partijas priekšvēlēšanu tēriņus. Tomēr, 42 tūkstoši par vietu Saeimā- tas ir vareni! Attaisnot tādus ieguldījumus bez valdības vadītāja krēsla nebūs viegli. Bet būs jārēķinās arī ar pārējiem partneriem- kur tad premjers liksies? Sākums jau ir- kopīgā atteikšanās no priekšvēlēšanu laikā dotajiem solījumiem neizbēgami pārvērta bijušos sāncenšus par sabiedrotajiem.

Lūk, kāds ir kārtējais Latvijas vēlētāju gribas izpausmes rezultāts, ievēlot Saeimu. Neskatoties uz atsevišķām sīkām detaļām, priekš balsstiesīgajiem Latvijas iedzīvotājiem, kā arī tiem, kuriem tādu tiesību nav, rezultāts bija visai prognozējams un radīja vilšanos. Balso vai nebalso, bet pie varas nāk tie paši politiskie spēki, kuri kalpo vietējā un ārzemju kapitāla interesēm, tikai nedaudz savādākā salikumā, salīdzinot ar pagājušo reizi. 

Latvijas vēlēšanu sistēma jau sen neatbilst cilvēku reālajām, nevis deklarētajām vajadzībām pēc izmaiņām visā valsts dzīvē, profesionālai, kompetentai ekonomikas pārvaldei, sociāliem, starpnacionāliem un demogrāfiskiem procesiem iedzīvotāju vairākuma interesēs. Ar katrām vēlēšanām samazinās pie urnām atnākušo skaits, pie kam, šo procesu neietekmē arī neprātīgā abu pušu nacionālistu vaimanāšana. Situācija neatlaidīgi tuvojas tam, ka izbraukušo Latvijas iedzīvotāju skaits izlīdzināsies ar tiem, kuri palika. Bet valdošie tajā nesaskata neko sliktu, izmanto iespējas izveidot sev jaunus amatus, ar mērķi likumīgā kārtā “sazāģēt” budžeta līdzekļus. “Pareizo” demokrātu bezatbildība un neaizskaramība ļauj viņiem izmantot savtīgās interesēs valsts pārvaldes iespējas, tai skaitā valdības un Latvijas Bankas, radot zaudējumus katrai ģimenei, katram uzņēmumam, kā tas arī notika saistībā ar OIK afēru.

Latvijas Sociālistiskā partija aicina darba cilvēkus, arodbiedrības, sabiedriskās organizācijas un atbildīgos politiķus apvienot centienus, īstenās tautas pārvaldes vēlēšanu sistēmas izveidošanai, kas par galvenajām politiķu centienu prioritātēm izvirzīs to darba darītāju intereses, kuri veido nacionālo bagātību, nevis to tērē.  

Latvijas Sociālistiskās partijas valde