Latvijas Sociālistiskā partija

Stāties pretim labējo marasmam!

09.04.2019

Rīgas mēra atstādināšana no amata, par ko tik daudz klaigāja visas jaunās Saeimas koalīcijas partijas, notika naktī no 4. uz 5. aprīli. Līdz ar to, Latvijas valdošie politiķi var uzskatīt savu misiju par izpildītu, tā kā uzsākot darbu jaunajai valdībai, bezkompromisu cīņa ar Rīgas domi bija viņu pēdējais solījums , kas tika dots saviem vēlētājiem. No pārējiem solījumiem, tirgojoties par siltām vietām, tautas kalpi jau atteicās. VARAM ministra lēmums, kaut arī bija gaidāms, izsauca pamatotu viedokļu, vērtējumu un komentāru uzliesmojumu. 

Mēs uzskatām, ka tas ir saistīts arī ar nesamērojamu atstādinātā mēra un VARAM ministra politisko mērogu. Šodien Nils Ušakovs stabili atrodas politisko reitingu augšdaļā. To spilgti apliecina 105 tūkstoši plusiņu, kurus viņš saņēma no Rīgas vēlētājiem. Bet kur palika J. Pūce ar saviem 5 tūkstošiem? Ar šo lēmumu ministram neizdosies atspēlēt sev Rīgas galvas vietu, bet viņš noteikti kļūs atpazīstamāks plašākam vēlētāju lokam. Uz kā rēķina?

Tas, ka ierēdnis var atstādināt politiķi, kuru ievēlēja tauta ar 100 tūkstošiem balsu ir aplamība, kurai ir juridisks spēks. Taču šis notikums kļuva par visai zīmīgu Latvijas politikā. Pēc būtības, tika raidīts spēcīgs trieciens sociāli orientētai politikai, kuru kopīgiem spēkiem īsteno Rīgas domes frakcijas “Saskaņa” un “ Gods kalpot Rīgai”. Nav nepieciešamības vēlreiz atkārtot visu to, kas tika izdarīts galvaspilsētā divu sasaukumu laikā. Piekrītot pamatotai kritikai, nevar noliegt acīm redzamo- Rīga kļuvusi daudz pievilcīgāka ārzemju tūristiem, bet labiekārtotības un sociālā atbalsta līmenis krasi palielinājies, salīdzinot ar 2009. gadu. Valdošajiem, kuri nemākulīgi pārvalda valsti pēdējos 30 gadus, tāds internacionālās komandas darbs rīdzinieku labā, ir skaidri redzams signāls tam, ka tuvojas viņu visvarenības gals.

Latvijas Sociālistiskā partija, neatsakoties no idejiskām atšķirībām no mūsu partneriem Rīgas domes valdošajā koalīcijā, uzskata, ka ir nepieciešama ciešāka deputātu saliedētība, stājoties pretim labējiem spēkiem. Tikai izdarot nepieciešamos secinājumus un draudzīgi strādājot visu rīdzinieku interesēs, mēs varēsim veicināt sociāli orientētu spēku ātrāku nākšanu pie varas.  

Latvijas Sociālistiskās partijas valde