Latvijas Sociālistiskā partija

Navaļnijs un Putins - odziņas no viena lauciņa!

12.02.2021

Interesanta situācija: Navaļnijs cīnās reizē par privatizāciju un par eliti, kura jau ir sakoncentrējusi bagātības iekšpus savu piļu mūriem. Ei, "navaļnēni", vai jūs par kapitālismu vai par kapitālismu? Neeksistē pareizais vai nepareizais kapitālisms. Bagātību koncentrācija superbagāto mazākuma rokās - lūk, tas arī ir kapitālisma attīstības dabiskais rezultāts. 

Kamēr pastāv kapitālisms, ekonomiku un finanses vada privātpersonas - viņas arī komandē parādi, tas ir, uzstāda savus noteikumus visai sabiedrībai. Navaļnijs, tāpat kā Putins, šajā procesā ir sīknaudas lomā. Mainot vietām saskaitāmos, summa, kā zināms, nemainās. Kapitālam būtībā nav svarīgi, vai pie varas ir Putins un opozīcijā Navaļnijs, vai otrādi. Abi viņi ir par kapitālismu. 

"Mēs esam par deregulāciju un pret valsts saplūšanu ar kapitālu!", izsauksies Miša Svetovs! "Kas par muļķībām!?", viņam atbildēšu es. Kapitāla saplūšana ar valsti, korupcija, lobisms, tie ir neatņemami kapitālisma pastāvēšanas apstākļi! Tos nevar atcelt, uzsitot knipi! Navaļnija protesti var novest tikai pie asiņaina un bezjēdzīga dumpja, kuru apspiedīs, vai, ja arī tas uzvarēs, tad no privatizācijas kārtējās pārdales sāksies jauns krīzes saasinājumu, inflācijas un bruņotu konfliktu vilnis. Der atcerēties tirgus reformas astoņdesmito gadu beigās PSRS.


Bet tas, ka Navaļniju ietupināja? Nu, politiskam darbiniekam sēdēšana cietumā - tas ir prestiža jautājums! Mēs, sociālisti, nevaram atbalstīt tādus bezidejas protestus! Taču arī spēka struktūru vardarbību pret neapbruņotiem cilvēkiem mēs attaisnot nevaram! Mēs iesim citu ceļu!

Vēlos izteikt cieņu biedriem Krievijas sociālistiem, kuri, neatbalstot bezjēdzīgos protestus, strādāja ar masām un veica savu sociālistisko aģitāciju! Un tas ir svarīgi, jo cilvēki, kuri iziet ielās, tā ir jaunatne, kurai nav vienaldzīga savas valsts politika. Viņi agri vai vēlu vilsies liberālajās idejās, jo tās ir neizbēgami nolemtas zaudējumam. Un tad, nenovēršami, notiks Krievijas sociālistu saplūšana ar masām. 

Veiksies tai partijai, kurai sekos jaunatne, jo jaunatne - tā ir nākotne!

Ko darīt? Pierakstieties mūsu marksistu grupās un apgūstiet politikas zinātni, lai labāk izprastu sabiedrības dzīvē notiekošā būtību!

Antons Nužnijs