Latvijas Sociālistiskā partija

Lai tiktos ar vēlētājiem, Alfrēds Rubiks pa Latvijas ceļiem nobrauca 40 tūkstošus kilometru

22.03.2014

Četru Eiropas Parlamenta deputāta darba gadu laikā Alfrēds Rubiks, lai tiktos ar vēlētājiem, piedalītos konferencēs un citos pasākumos, kuri ir saistīti ar Eiropas Savienību, pa Latvijas ceļiem nobrauca gandrīz 40 tūkstošus kilometru, apmeklējot vairāk nekā 120 dažādas adreses.   

„Tas taču ir gandrīz ceļojums apkārt pasaulei? Vai tas ir iespējams Latvijā?”, brīnīsies skeptiķi. „Viegli.”, es atbildēšu. Pamēģiniet no pieciem rītā dienas laikā nobraukt maršrutu Rīga – Viļāni – Rēzekne – Krāslava – Preiļi – Rīga. Ne jau vienkārši nobraukt, bet katrā vietā tikties ar cilvēkiem. Parunāt, aktīvi piedalīties pasākumos vai vienkārši saņemt vēlētāju norādījumus. Kopā pēc dienas rezultātiem uz automobiļa spidometra nobraukti 605 kilometri, bet pierakstu grāmatiņās un datorā jauni jautājumi, lūgumi un vienkārši cilvēku stāsti.”, atzīmē Rubiks.

Pa šiem gadiem notika tikšanās ar lielu un mazu zemnieku saimniecību īpašniekiem, ar zivju ražotājiem un zivju produkcijas pārstrādātājiem, ar Latvijas dzērveņu audzētājiem un ekoloģisko saimniecību produkcijas ražotājiem ar etiķeti „bio”, ar kažokzvēru audzētājiem un zinātniski pētniecisko saimniecību pārstāvjiem, ar zvērkopjiem un graudkopjiem, ar lauksaimniecības kooperatīviem un nelielām saimniecībām, ar tehnikas un minerālmēslu ražotājiem, amatniekiem un jaunas produkcijas un tehnoloģiju izgudrotājiem, ar viesu namu saimniekiem, kā arī ar Latvijas mācību iestāžu studentiem un pasniedzējiem, ar pensionāriem un jauniešiem, kuri ir atgriezušies Latvijā no ārzemēm, un nosaka savu dzīvi, ar ekspertiem un valsts akadēmisko aprindu pārstāvjiem, bibliotekāriem un grāmatu izdevējiem.  

Alfrēda Rubika Latvijas kartē ir atzīmētas: Rīga, Viļāni, Ludza, Krāslava, Zilupe, Ventspils, Ulbroka, Sabile, Talsi, Kandava, Vilce, Mežotne, Stabulnieki, Dagda, Līvāni, Tērvete, Mazsalaca, Kroņauce, Bēne, Vecumnieki, Stelpe u.c.

„Man ir grūti pateikt, vai ir palikusi kāda ievērojama vieta vai saimniecība, kuru es neesmu apmeklējis ar jautājumu: „Kas jums traucē jūsu darbā un kā Eiropas Savienība var jums palīdzēt?”. Savā vairākumā lielu un mazu lauku saimniecību vadītāji un īpašnieki sākumā bija pārsteigti. Man bieži nācās sastapties ar reakciju: „Jūs esat pirmais Eiropas Parlamenta deputāts un vispār deputāts, kuru mēs šeit redzam uz vietas!” Bet pēc tam – nenovērtējama saskarsmes pieredze un kopējs darbs, kā padarīt mūsu lauku iedzīvotāju un produkcijas pārstrādātāju dzīvi ne tikai vieglāku, bet arī dod viņiem iespēju attīstīties un izmantot ES tirgus priekšrocības”, stāsta Alfrēds Rubiks.