Latvijas Sociālistiskā partija

14.04.2018

11. aprīlī notika ikgadējie atceres pasākumi Salaspils memoriālā, atzīmējot Starptautisko fašistisko koncentrācijas nometņu ieslodzīto dienu. Notika svinīgā ziedu nolikšana un mītiņš. Pasākumā piedalījās Latvijas sociālistiskas partijas deputāts Saeimā Artūrs Rubiks, partijas valdes locekļi, pirmorganizāciju sekretāri un aktīvisti.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11

05.04.2018

Lēmumu par mazākumtautību skolu pāriešanu uz mācībām tikai valsts valodā, pieņēma augstākās Latvijas varas instances. Šādi rīkojoties, vadošie politiķi, kuriem patīk pasvītrot savu uzticību augstākiem demokrātijas principiem, rupji pārkāpj cilvēktiesības vismaz trešdaļai vēlētāju un nodokļu maksātāju, liedzot viņu bērniem iegūt kvalitatīvu izglītību, kura balstās uz tām pašām nacionālām un ģimenes vērtībām, kā latviešiem.

Tādu lēmumu nevar nosaukt ne par tālredzīgu, ne par gudru. Šāda lēmuma negatīvās sekas daudznacionālajai Latvijas sabiedrībai ir acīmredzamas un neizbēgamas. Taču Latvijas valdošajiem politiķiem neeksistē nekādas pieļaujamās robežas, kad jācīnās par savas varas noturēšanu. Tādēļ nu ir uzsākta izglītības reforma, lai, tai sekojoša šķelšanās sabiedrībā, piesegtu visas valsts izlaupīšanu ar dažādu afēru un mahināciju palīdzību, kā, piemēram, OIK un veselu valsts ekonomikas sektoru sagraušanu, kā tas vēl nesenā pagātnē notika ar banku sektoru.

Latvijas Sociālistiskā partija pilnībā izprot vecāku organizāciju sašutumu un solidarizējas ar protesta akcijām pret valdošo uzsākto izglītības reformu. Mēs arī uzskatām par lietderīgu pieteikto tiesiskās cīņas eļu par reformas, kuras mērķis ir likvidēt izglītību krievu valodā- atcelšanu. Mēs izsakām atbalstu “Saskaņas” deputātu frakcijas iniciatīvai Latvijas Republikas Saeimā.

Mēs aicinām visas Latvijas sabiedriskās un politiskās organizācijas kategoriski nosodīt izteikumus un darbības, kuras veicina starpnacionālo sašķeltību un jebkuras mūsu valstī dzīvojošās nacionālās vai tautas grupas tiesību un interešu ierobežošanu. Jau daudzus gadus mūs vada, izmantojot seno romiešu principu: “Skaldi un valdi!”. Mēs ierosinām beidzot pielikt tam punktu un balstīt turpmāko Latvijas iedzīvotāju dzīvi uz internacionālās solidaritātes principiem.

Latvijas Sociālistiskās partijas valde


01.04.2018

29.martā Rīgā, pretī Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūras ēkai notika Latvijas Sociālistiskās partijas atkārtota protesta akcija pret t.s. "obligātā iepirkuma komponentu" afēru.

Valdības, ierēdņu un dažu "zaļās enerģijas" piegādātāju darbības rezultātā no ierindas patērētāju kabatām iztērēti jau miljoni eiro. Aktīvisti vērsās Ģenerālprokuratūrā ar prasību nosaukt vainīgās organizācijas, kuras radījušas šo shēmu, tās atbalstītājus un saukt viņus pie atbildības likumā noteiktajā kārtībā.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8


07.03.2018

Šodien Rīgā pie Ekonomikas ministrijas ēkas Brīvības ielā 55 notika Latvijas Sociālistiskās partijas protesta akcija pret valsts īstenoto mākslīgas elektrības cenu paaugstināšanas politiku.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

05.03.2018

2. martā, tajā pat laikā, kad Viļakā notika vietējās varas un Aizsardzības ministrijas organizētie pasākumi, lai pieminētu 1945.gada 2.martā Stompaku kaujā kritušos nacionālos partizānus, grupa LSP biedru apmeklēja Viļakas kapsētu, kurā apbedīti padomju karavīri. LSP aktīvisti godināja patieso varoņu piemiņu, noliekot pie viņu atdusas vietām asinssārtu neļķu pušķus. 

Pateicība vietējiem par skaisti sakoptu un no sniega attīrītu varoņu atdusas vietu. Toties ar nožēlu konstatējām, ka Viļakas centrā esošais piemineklis padomju karavīriem ir neaprūpēts, daļa ciparu pazuduši (noplēsti?) postaments bijis apzīmēts ar dzeltenu krāsu, sniegs tīrīts apkārt esošajā parkā, bet piemineklis ieaudzis kupenā. Acīmredzot,v ietējai varai ir mainījušās prioritātes...

 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

25.02.2018

Rīgā šā gada 7.martā plkst.12:00 pie Ekonomikas ministrijas ēkas Brīvības ielā 55 notiks Latvijas Sociālistiskās partijas protesta akcija pret valsts īstenoto mākslīgas elektrības cenu paaugstināšanas politiku, kura tiek īstenota, viltīgi piesedzot ar pārgudro frāzi "obligātā iepirkuma komponenti".

Kungiem nepietiek ar to, ka Latvijā jau tā ir visdārgākā elektroenerģija visās Baltijas valstīs, jau vairāk nekā desmit gadus dabas saudzēšanas vārdā tiek īstenota tā sauktās "zaļās enerģijas" ražošana, kas patiesībā dabu nespēj ne no kā pasargāt, toties dod iespēju šīs ‘’zaļās enerģijas’’ negodprātīgiem ražotājiem parazitēt, saņemot miljoniem eiro lielu atbalstu. Arī Jauno gadu valdība iesākusi demonstrējot šokējošu nemākulību nodokļu piemērošanā, kā rezultātā tā ir panākusi jaunu elektrības cenu "lēcienu", dažās patēriņa nozarēs cenu pieaugumam sasniedzot pat 40-60%! 

Pat premjerministrs Māris Kučinskis un ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens jau bijuši spiesti publiski atzīt savas politikas neveiksmi, taču, sekojot Latvijas politikas ierastajām tradīcijām, apstājās pusceļā, tā arī neizdarot pašu galveno un atstājot parazītisko sistēmu bez izmaiņām.

Latvijas Sociālistiskā partija aicina visus, kuri nav vienaldzīgi pret notiekošo mūsu valstī paust savu viedokli piedaloties gājienā. Mēs esam pret meliem, netaisnību un zagšanu liekulīgi cildenu saukļu aizsegā!


06.02.2018

Šodien, 7. februārī, tiks atklāts Salaspils muzeja restaurētais memoriāls. Latvijas Sociālistiskā partija jau centusies pievērst sabiedrības uzmanību faktam, ka memoriāla rekonstrukcijas laikā tajā veiktas būtiskas izmaiņas, kuru galvenais ierosinātājs ir skandalozais vēsturnieks Uldis Neiburgs, daudz kritizētās monogrāfijas ‘’Aiz šiem vārdiem vaid zeme. Salaspils nometne 1941-1944’’ līdzautors.

Acīmredzams, ka Latvijā jau teju trīsdesmit gadus darbojas vesela sistēma, kuras mērķis ir censties mīkstināt sabiedrības attieksmi pret nacistu un viņu latviešu līdzdalībnieku pastrādātajiem noziegumiem Otrā pasaules kara laikā vācu okupētajā Latvijas, Krievijas un Baltkrievijas teritorijā, arī minētā vēsturnieka darbība nav nekāds vienreizējs izlēciens, kurš pārkāpis vispārpieņemtās normas, bet gan acīmredzama daļa no šādas ilgstošas, mērķtiecīgas sistēmas.

Šokējoši viegli savu ģeopolitisko interešu labad Latvija ir aizmirsusi par noslepkavotajiem nevainīgu upuru, tajā skaitā sieviešu un bērnu, miljoniem, kuru dzīvības laupīja vācu nacistu režīms, un tas notiek Eiropas Savienības dalībvalstī, kura dēvē sevi par mūsdienīgu un demokrātisku! Kā gan iespējams tas, ka šāda Latvijas politika nesaskaras ne ar kādu pretestību, ne nosodījumu no pārējo dalībvalstu, ne arī no Eiropas institūciju puses? Latvijas Sociālistiskā partija uzskata šīs tendences par pilnīgi nepieņemamām un stingri nosoda jebkādus mēģinājumus sagrozīt vēsturi vai mīkstināt sabiedrisko domu attieksmē pret nacistu pastrādātajiem noziegumiem.


23.01.2018

Latvijas vara ir uzkrājusi milzīgu pretenziju klāstu no valsts iedzīvotāju puses. Katru gadu, pieņemot lēmumus, kuri ietekmē ikviena cilvēka un katras ģimenes dzīvi mūsu valstī, valdošie turpina rīkoties sev pietuvināto atsevišķu cilvēku un sociālo grupu interesēs. Visa valsts politika ir vērsta tikai uz to, lai pie varas esošie un viņiem pietuvinātie varētu uzkrāt sev arvien lielākus materiālos labumus; tiek pieņemti jauni likumi, paaugstināti nodokļi, kā arī sadalīti ministru portfeļi. Pavisam cita attieksme ir pret darbaļaužu, kuru rokām tiek veidots nacionālais kapitāls, pamatvajadzībām. Uz jebkuras nozares strādājošo likumīgajām prasībām parasti skan tradicionālā atbilde: “Valstij vairāk nav naudas! Samierinieties ar to!” Kaut arī šāda atbilde nevienu nepamierina, nekas neliecina, ka kaut kas varētu mainīties, jo gandrīz vienīgā tautas protesta izpausme pagaidām ir masveida emigrācija.

Lai saglabātu varu savās rokās pretēji tautas vairākuma gribai, valdošie politiķi ciniski un visai veiksmīgi veido, uztur un pastiprina plaisu iedzīvotāju vidū. Nekādi morāli vai ētiski šķēršļi valdošo izpratnē neeksistē, ja runa ir par savas varas saglabāšanu. Pat mūsu bērnu likteņi tiek nežēlīgi izmantoti politiskajās rotaļās.

Kārtējo reizi cenšoties noturēties pie varas, labēji nacionālās partijas sākušas “apstrādāt” to vēlētāju daļu, kuri joprojām ļaujas manipulēšanai ar provokatīvajiem paņēmieniem. Diemžēl nodeldētais sauklis: “Krievi nāk!”, “Latvieti, nepadodies!” tagad tiks izmantots kā aizliegums Latvijas mazākumtautību skolēniem apgūt izglītību dzimtajā valodā, un ne latviešu iedzīvotāju piespiedu administratīvu asimilāciju. Šis zemiskais paņēmiens nekādā veidā nav saistīts ar izglītības kvalitātes uzlabošanu un daudznacionālas sabiedrības konsolidāciju. Galvenais mērķis joprojām ir nepieciešamība izdarīt visu, lai traucētu latviešu un krievvalodīgo vēlētāju kopīgai nostājai, izvirzot pamatoti striktas sociāli ekonomiskās pretenzijas par tautu sen aizmirsušai varai.     

Latvijas Sociālistiskā partija kategoriski nosoda provokatīvo izglītības reformu. Mēs kategoriski iebilstam pret tādu politiku, kuras rezultātā tiek šķelta sabiedrība un veidoti apstākļi manipulēšanai ar iedzīvotāju jūtām, lai valdošo mazākums varētu turpināt dzīvot uz tautas rēķina.


Latvijas Sociālistiskās partijas XXI kongresa rezolūcija
2017.g. 16.decembris
Rīgā