Latvijas Sociālistiskā partija

09.01.2019

Latvijas Sociālistiskā partija (LSP) izsaka solidaritāti ar visindijas 8.-9. janvāra streiku.

Divu dienu streiku organizēja šķiriskās arodbiedrības, kuras ietilpst Vispasaules Arodbiedrības Federācijā (VAF). Indijas strādnieki pieprasa darba algas un pensiju palielināšanu, jaunu darba vietu izveidošanu, visaptverošas valsts sociālās garantijas, privatizācijas pārtraukšanu, kā arī darba un arodtiesību aizstāvēšanu.  

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Pamatotām Indijas darba ļaužu prasībām jābūt izpildītām! 


LSP Valde
2019.g. 8. janvārī08.01.2019

Š.g. 13. janvārī, plkst. 11:00, pie pieminekļa 1905.g. revolūcijas cīnītājiem (11. novembra krastmala), notiks tradicionālā ziedu nolikšana.06.01.2019

1959.g. 1. janvārī visu Pasauli aplidoja vēsts par Kubas Revolūcijas Uzvaru. Tas kļuva par vienu no zīmīgākajiem XX gadsimta notikumiem, lielāko kapitālistu sagrāvi Rietumu puslodē. 

Revolucionāro spēku uzvara ar Fidelu Kastro priekšgalā, kārtējo reizi apstiprināja marksisma teorijas pareizību, vainagojās ar pirmās sociālistiskās valsts izveidošanos Amerikas kontinentā.


Sociālistiskā Kuba, nežēlīgas ekonomiskās ASV blokādes apstākļos, izveidoja un saglabāja vienu no labākajiem bezmaksas medicīnas un izglītības modeļiem Pasaulē. Brīvības sala kļuva par cīņas piemēru Dienvidamerikas un Āfrikas apspiestajām un paverdzinātajām tautām, iedvesmoja miljoniem darba cilvēku visos kontinentos.

Lai dzīvo brīva un neatkarīga Kubas tauta, pati savas nākotnes noteicēja!

 LSP Valde03.01.2019

4. janvārī notiks atceres pasākumi, kas veltīti Audriņu ciema traģisko notikumu 77. gadskārtai, kad fašistiskie iebrucēji un vietējie līdzskrējēji nežēlīgi izrēķinājās ar visiem tā iedzīvotājiem, bet pašu ciemu sadedzināja. 01.01.2019

Latvijas Sociālistiskās partijas XXII kongresa rezolūcija

Vairākas problemātiskās parādības, kas Latvijā bija vērojamas tūlīt pēc atgriešanās pie kapitālisma, mērķtiecīgi uzņēma apgriezienus un kļuva par sistēmas krīzi. Īpaši uzskatāmi tas bija redzams, kad 2008. gadā, sākoties pasaules ekonomiskajai krīzei, tā sasniedza savu smaili. Kad Latvijā tūkstošiem ģimeņu cīnījās burtiski par izdzīvošanu, kapitālisma „advokāti” bez jebkādiem loģiskiem argumentiem nolaidās līdz banāliem meliem. Regulāri tiražētās pasakas par Latvijas ekonomikas „panākumu vēsturi” republikas darba cilvēkiem, kuru lielākā daļa tikai ar pūlēm izdzīvo, knapi savelkot galus kopā, neko citu kā vien aizkaitinājumu neizraisa. Taču šiem meliem ir nopietnākas sekas: valstsvīri atzīstas savā nespējā saskatīt un atrisināt valsts iedzīvotāju vitāli svarīgās vajadzības. To, ko vēl nesen sauca par problēmu, tagad – par panākumiem. Masveida emigrācija, kas iztukšo valsts ekonomiku, pēkšņi izrādās, esot iegūtās brīvības un atvērtības pasaulei rezultāts.

Neoliberālā ekonomiskā politika, pareizināta ar varas nekompetenci, ir novedusi valsti strupceļā. Atbildot uz permanentām nodarbinātības, veselības aizsardzības un izglītības problēmām, pirktspējas kritumu ne tik vien pensionāriem, bet arī strādājošajiem Latvijas iedzīvotājiem, tiek piedāvāts prātojums par izeju no krīzes un nepieredzētu IKP izaugsmi. Vienlaikus tiek viltīgi noklusēts, ka šim rādītājam, kas atkarīgs no banāla cenu kāpuma, pagaidām vēl pieejamiem eirofondu līdzekļiem, spekulatīvām operācijām un daudz kam citam, nav nekā kopēja ar iedzīvotāju vairākuma dzīves līmeņa noteicējiem.

  Latvijas iedzīvotāju saprātīgas un plānveidīgas labklājības celšanas vietā varas iestādes regulāri novirza sabiedrības uzmanību sadomātu vai arī pašu nekompetences dēļ radušos problēmu virzienā. Tiek izmantots viss, kas ienāk prātā, lai tikai nevajadzētu uzņemties atbildību par pašu rīcības bēdīgajiem rezultātiem. Tāda politika neizbēgami noved pie tālākas labklājības pasliktināšanās, materiālās noslāņošanās pieauguma un spriedzes palielināšanās sabiedrībā.

Latvijas Sociālistiskā partija aicina darbaļaudis kritiski izvērtēt varas iestāžu mierinošos spriedelējumus par iziešanu no krīzes un pārliecinošu ekonomikas kāpumu valstī. 

Varas politikas kursa galvenā veiksmes mēraukla ir cilvēks. Ja viņu apmierina labklājības līmenis, cilvēcisko un ģimenisko vērtību cieņas pakāpe ne vien materiālo, bet arī garīgo vajadzību nodrošinājums valstī, viņš pēc tā visa nedosies uz svešām zemēm. Tagad pie mums tā nav.

Kurss, ko ārvalstu kuratoru vadībā īsteno Latvijas valdība, ved bezizejā.

Latvijas darbaļaudis, apvienojieties arodbiedrībās, lai organizēti cīnītos par savām interesēm! Neticiet valdošo aprindu pasaciņām – tas ir opijs darbaļaužu apziņai!

2018. gada 15. decembrī
Rīgā


29.12.2018

Hei-hei! Tuvojas Jaunais gads! Drīzumā mūsu valsts iedzīvotāji sastādīs plānus nākamajam gadam, apsveiks draugus un tuviniekus, ievēlēsies Jaungada vēlēšanos, svinīgi pāršķirstot kalendāra lappusi un iesoļos jaunajā 2019. gadā….. bez valdības.

Droši vien, kamēr tūkstošiem pilsoņu (un arī nepilsoņu) ar “prieku un pārliecību” par rītdienu izvēlās sev jauno valsti, kurp doties pelnīt, savā greznajā pilī mūsu mīļotajam Prezidentam nobirst asara. Santa Klauss tā arī neatnesa gaidīto dāvanu.


Tas nebūt nav brīnums, jo, kā likteņa ironija, Bruņinieku nams (kur sen jau no cēluma nav ne smakas) pārvērtās par īstu kūti, kuras iemītnieki ir labi barotas, dažādu šķirņu un nokrāsu vistiņas. Sile viena, vistiņu- daudz, bet paknābāt graudiņus vēlās katra.

Bēda arī nenāk viena. Vistiņas ir pārbarotas. Katrai ir arī savs saimnieks. Lauku vistiņām graudiņi maksā 43 tūkstošus, jaunajām svaigajām (tiesa, ar vecām sejiņām)- 42 tūkstošus. Bet, zilajām (ar konservantiem piesātinātajām) laktiņas vietā uzdāvināja milzīgu Amerikas ozolu 10 tūkstošus vērtu. Tikai saimnieki kļūdījās- lidot (arī valdības virzienā) vista jau nemāk.


Nolēma vistas, ka jāievēl gailītis, lai visu godīgi un pareizi sakārtotu. Jo muļķis pārvalda kārtību, bet gudrais- haosu. Un sāka vistiņas gailīšus pucēt, bet Prezidents sēž pie ēdienu galda, klausās un gaida. Pirmais pieteicās zilais gailītis ar konservu burku. Izlaida asti, dziedāja un kliedza, visas spalvas zaudēja. Nesanāca. Bet tomēr centās! Paņems no plauktiņa gardu pīrādziņu, saņems šiltīti “opozīcija” un vislabākos novēlējumus Jaunajā gadā!

Otro izvirzīja gailīti bordo krāsā. Tas dziedāja ne mazāk ambiciozi, bet tomēr arī viņš savas spalvas tribīnē atstāja. Bet vistiņas grūstās, klačo un pat pārkliedz tribīnē stāvošo bordo runātāju. Nesanāca arī šoreiz- lūdzu pie opozīcijas blakus galdiņa.

Nu jau trešajam, dzeltenajam kandidātam ar ērgļa ambīcijām jānāk talkā. Bet mēs jau saprotam, ka pie opozīcijas galda vietas tikpat daudz, kā noplūktās spalvas…


Dievs ar tām vistām, bet mums, parastajiem mirstīgajiem, atliek tikai gaidīt un priecāties par tauvojošiem svētkiem, kamēr kārtējais nodoklis nav ieviests. Viss ir sajucis mūsu valstī. Bet zināt kas mani visvairāk apbēdina? Tas, ka nebūs kam apsveikt mūs Jaungada uzrunā, ar kārtējām nodokļu reformām! Par veselu tostu mazāk!

Bet kas zina, varbūt notiks Jaungada brīnums un viss nostāsies savās vietās! Deputāti- Saeimā, bet vistas- virtuvē.


Laimīgu Jauno gadu! Novēlu visiem labklājību, laimi un zemus nodokļus.

Teksta autors Useful Antogonist
Karikatūru autors CoolGuy