Latvijas Sociālistiskā partija


29.12.2018

Hei-hei! Tuvojas Jaunais gads! Drīzumā mūsu valsts iedzīvotāji sastādīs plānus nākamajam gadam, apsveiks draugus un tuviniekus, ievēlēsies Jaungada vēlēšanos, svinīgi pāršķirstot kalendāra lappusi un iesoļos jaunajā 2019. gadā….. bez valdības.

Droši vien, kamēr tūkstošiem pilsoņu (un arī nepilsoņu) ar “prieku un pārliecību” par rītdienu izvēlās sev jauno valsti, kurp doties pelnīt, savā greznajā pilī mūsu mīļotajam Prezidentam nobirst asara. Santa Klauss tā arī neatnesa gaidīto dāvanu.


Tas nebūt nav brīnums, jo, kā likteņa ironija, Bruņinieku nams (kur sen jau no cēluma nav ne smakas) pārvērtās par īstu kūti, kuras iemītnieki ir labi barotas, dažādu šķirņu un nokrāsu vistiņas. Sile viena, vistiņu- daudz, bet paknābāt graudiņus vēlās katra.

Bēda arī nenāk viena. Vistiņas ir pārbarotas. Katrai ir arī savs saimnieks. Lauku vistiņām graudiņi maksā 43 tūkstošus, jaunajām svaigajām (tiesa, ar vecām sejiņām)- 42 tūkstošus. Bet, zilajām (ar konservantiem piesātinātajām) laktiņas vietā uzdāvināja milzīgu Amerikas ozolu 10 tūkstošus vērtu. Tikai saimnieki kļūdījās- lidot (arī valdības virzienā) vista jau nemāk.


Nolēma vistas, ka jāievēl gailītis, lai visu godīgi un pareizi sakārtotu. Jo muļķis pārvalda kārtību, bet gudrais- haosu. Un sāka vistiņas gailīšus pucēt, bet Prezidents sēž pie ēdienu galda, klausās un gaida. Pirmais pieteicās zilais gailītis ar konservu burku. Izlaida asti, dziedāja un kliedza, visas spalvas zaudēja. Nesanāca. Bet tomēr centās! Paņems no plauktiņa gardu pīrādziņu, saņems šiltīti “opozīcija” un vislabākos novēlējumus Jaunajā gadā!

Otro izvirzīja gailīti bordo krāsā. Tas dziedāja ne mazāk ambiciozi, bet tomēr arī viņš savas spalvas tribīnē atstāja. Bet vistiņas grūstās, klačo un pat pārkliedz tribīnē stāvošo bordo runātāju. Nesanāca arī šoreiz- lūdzu pie opozīcijas blakus galdiņa.

Nu jau trešajam, dzeltenajam kandidātam ar ērgļa ambīcijām jānāk talkā. Bet mēs jau saprotam, ka pie opozīcijas galda vietas tikpat daudz, kā noplūktās spalvas…


Dievs ar tām vistām, bet mums, parastajiem mirstīgajiem, atliek tikai gaidīt un priecāties par tauvojošiem svētkiem, kamēr kārtējais nodoklis nav ieviests. Viss ir sajucis mūsu valstī. Bet zināt kas mani visvairāk apbēdina? Tas, ka nebūs kam apsveikt mūs Jaungada uzrunā, ar kārtējām nodokļu reformām! Par veselu tostu mazāk!

Bet kas zina, varbūt notiks Jaungada brīnums un viss nostāsies savās vietās! Deputāti- Saeimā, bet vistas- virtuvē.


Laimīgu Jauno gadu! Novēlu visiem labklājību, laimi un zemus nodokļus.

Teksta autors Useful Antogonist
Karikatūru autors CoolGuy18.12.2018

Latvijas Sociālistiskās partijas XXII kongresa rezolūcija

Aizejošā gada pēdējie mēneši raksturojas ar vairākiem notikumiem veselības aprūpes sistēmā, kas pārtrauca atbildīgo ministru miermīlīgu dusēšanu un pastāvīgos skaidrojumus sabiedrībai par to, ka krīze nozarē ir pārvarēta un medicīnas finansējums ir kļuvis valdībai prioritārs.

Latvijas ģimenes ārstu asociācija un medicīnas darbinieku arodbiedrība bija pirmie, kas atgādināja veselības ministrei par nepieciešamību pildīt dotos solījumus mediķu ikgadējam algu pieaugumam 20% apmērā 2019.-2021.g. Taču atbilde no valdības vadītāja M.Kučinska un finanšu ministres D.Reiznieces-Ozolas ir 2019.g. budžeta projekts, kurā algu celšanas jautājums pat netika pieminēts. Vēl jo vairāk, augstākminētie A.Čakšas darba kolēģi, kuri skaisti un draudzīgi raudzījās uz mums no “ZZS” priekšvēlēšanu plakātiem, publiski distancējās no veselības ministres, paziņojot, ka dotie solījumi bija…viņas personīgais viedoklis. 

Tomēr, kārtējā “kā varēja nesolīt” sērija izraisīja asu un pamatotu mediķu reakciju. Par visjūtamāko protesta formu kļuva Neatliekamā Medicīnas Palīdzības Dienesta (NMPD) darbinieku masveida atlūgumi. NMPD Rīgas reģionālais centrs bija spiests pasludināt ārkārtas situācijas režīmu. 

Neskatoties uz kritiskajiem notikumiem, kuri var izraisīt nopietnas sekas daudziem Latvijas iedzīvotājiem, valsts premjerministrs izrādīja atklātu vienaldzību, mierīgi pārliekot visu atbildību uz nākamās valdības pleciem, novēlot tai tikt galā ar atstāto “mantojumu”. 

Izveidojusies situācija, kas nepārprotami liecina par veselības aprūpes dziļo krīzi, vēl vairāk pasliktinājās pēc Satversmes tiesas lēmuma par “normālā pagarinātā darba laika” normas atcelšanu. Šī lēmuma stāšanās spēkā sekmēja Latvijas slimnīcu biedrības paziņojumu par iespējamo ārkārtas stāvokļa pasludināšanu arī slimnīcās, katastrofāla darbinieku trūkuma dēļ no 2019.g. 1. janvāra. Šajos apstākļos par draudošu ārstu-rezidentu migrācijas vilni paziņoja arī Jauno Ārstu Asociācijas priekšsēdētājs K.Rācenis. Pastāvīgam naudas deficītam nozarē pievienojās arī nemākulīga resursu izšķērdēšana slikti strādājošai un mūsdienu apstākļiem neatbilstošai “e-veselībai”, kā arī bezatbildība un kļūdas, plānojot vakcīnu iepirkumus un valsts dotācijas kompensējamiem medikamentiem, kas izraisīja to iztrūkumu un jūtamus zaudējumus valsts iedzīvotājiem. 

Latvijas Sociālistiskā partija uzstāj uz veselības aprūpes prioritāra finansējuma nepieciešamību. Rūpēm par cilvēku veselību un mediķu pienācīgām algām jāpārstāj būt tikai politiķu priekšvēlēšanu spekulāciju priekšmetiem! 

Pieprasām pārvarēt krīzi veselības aprūpes sistēmā!

Rīgā, 2018.g. 15. decembrī


16.12.2018

Š.g. 15. decembrī Rīgā, VEF Kultūras pilī, notika kārtējais (XXII) Latvijas Sociālistiskās partijas kongress.

LSP Valdes un Revīzijas komisijas ziņojumiem sekoja delegātu debates. Noslēgumā tika pieņemtas vairākas rezolūcijas par Latvijā aktuāliem jautājumiem, kā arī ievēlēts jaunais partijas Valdes un Revīzijas komisijas sastāvs.


Par LSP priekšsēdētāju vienbalsīgi ievēlēja Vladimiru Frolovu (vietnieki-Ingars Burlaks, Fridijs Bokišs, Sergejs Hristoļubovs). Revīzijas komisiju turpmāk vadīs J.Jakovļeva.


14.12.2018

15. decembrī, plkst. 10:00 Rīgā, VEF kultūras pilī - Ropažu iela 2 (213. telpa) savu darbu sāks XXII Latvijas Sociālistiskās partijas kongress. Kongresā notiks uzcītīgāko partijas biedru un atbalstītāju apbalvošana, kā arī tiks uzklausīta LSP valdes atskaite par paveikto darbu. Pēc tam uz diviem gadiem tiks ievēlēts partijas priekšsēdētājs un jaunais valdes sastāvs. Notiks arī rezolūciju pieņemšana par aktuāliem politiskiem notikumiem un sociāli ekonomiskām problēmām.


16.11.2018

Aizejošā gada pēdējie notikumi spilgti norāda uz veselības aprūpes dziļo krīzi. Valdošo partiju sevis slavināšana, par veselības aprūpes budžeta pieaugumu līdz agrāk neredzētai, miljardu lielai atzīmei, nomainījās ar sūro realitāti. Piešķirot mediķiem daļu no nepieciešamajiem līdzekļiem, skaisti “iesaiņojot” tos priekšvēlēšanu solījumos par prioritāro nozares finansējumu nākotnē, valdošiem izdevās uz laiku mazināt samilzušo problēmu nastu.   

Veselības aprūpes nozares darbinieku pamatotu neapmierinātību “detonēja” 2019.g. budžeta projekts, kurā netika atrasta vieta solītajam 20% lielajam algu pielikumam. Panāktā vienošanās par darba algas pieaugumu nākamo trīs gadu laikā pārvērtās par priekšvēlēšanu aģitācijas rullīti ar nosaukumu “Kā varēja nesolīt?”. Galveno lomu tajā izcili nospēlēja veselības ministre A.Čakša, finanšu ministre D. Reizniece-Ozola un premjerministrs M.Kučinskis. D.Reizniece-Ozola un M.Kučinskis tālredzīgi klusēja augstākminētās vienošanās laikā, lai pāragri nesarūgtinātu savus potenciālos vēlētājus. Toties sasniedzot gaidāmo vēlēšanu rezultātu, viņi bez mazākiem sirdsapziņas pārmetumiem distancējās no savas kolēģes dotiem solījumiem. 

16nov.jpg

Šī cinisma pilnā spēlēšanās ar nozares darbinieku uzticēšanos nevarēja nenovest līdz graujošām sekām. Un tās ir skaidri redzamas. Sakarā ar masveida darbinieku aiziešanu tika izsludināta ārkārtas situācija Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rīgas reģionālajā centrā. Realitātē tas nozīmē vairāku izsaukumu noraidīšanu, kas var novest līdz nopietnām sekām cilvēku veselībai. 

Bet, pat šajā kritiskajā situācijā, valdošie izrāda atklātu vienaldzību pret savas valsts iedzīvotājiem un nevēlēšanos kaut ko risināt. Joprojām pastāvošās valdības vadītājs M.Kučinskis pārlika visu atbildību par izveidojušos situāciju uz jaunās (tiesa gan vēl neizveidotās) valdības pleciem, novēlot tikt galā ar “atstāto mantojumu”. 

Latvijas Sociālistiskā partija kategoriski nosoda cinisku Latvijas valdības bezdarbību, par krīzes situācijas pieļaušanu veselības aprūpes sistēmā. 

Izveidojusies situācija var novest pie neatliekamās medicīniskās palīdzības novēlotas sniegšanas ar traģiskām sekām. Visa iespējamo seku nasta pilnā mērā gulstas uz valdošo, no savas tautas vajadzībām atrauto politiķu pleciem.

Medicīnas nozares darbinieku pamatotās prasības ir jāizpilda!


Latvijas Sociālistiskās partijas Valde
2018.g. 14. novembrī, Rīgā


12.11.2018

Š.g. 7. novembrī, Latvijas Sociālistiskās partijas aktīvisti nolika ziedus Talsos, 1905.g. parkā, pie memoriāla nobendētajiem revolūcijas cīnītājiem.

  • 1
  • 2

04.11.2018

Rīgā, Grīziņkalnā, 2018.g. 3. novembrī

Balstiesīgie Latvijas iedzīvotāji nesen ievēlēja kārtējās 13. Saeimas deputātus. Uz doto brīdi, iepriekšējās Saeimas un Ministru kabineti jau izpildīja visus valdošo partiju stratēģiskos uzdevumus: Latvija kļuva par pilntiesīgu Eiropas Savienības dalībvalsti, ir aktīva militārā NATO bloka dalībniece. Visbeidzot, Latvija iekļuva Eiropas elitāro valstu ekonomiskajā klubā OECD. Visu šo uzdevumu ātra un bezierunu izpildīšana tika skaidrota iedzīvotājiem kā valsts tālākās attīstības obligātais priekšnosacījums. 

Tomēr, tiekot galā ar šiem uzdevumiem, Latvija, nepilnu trīsdesmit gadu laikā, zaudēja savas ražošanas un lauksaimniecības lielākos uzņēmumus, kā arī tūkstošiem darbavietu priekš kvalificētiem strādniekiem, inženieriem un tehnologiem. Augstākās izglītības iestādes, koledžas un arodskolas strauji samazināja vai vispār pārtrauca apmācību Latvijai vairs nevajadzīgām specialitātēm. 

Simtiem tūkstošu Latvijas iedzīvotāju bija spiesti aizbraukt prom no savas Dzimtenes, jo neatrada iespēju iegūt kvalitatīvu izglītību, nodrošināt cienīgu dzīves līmeni savām ģimenēm, kā arī labu darbu. Valsts iedzīvotāju skaits strauji un neatgriezeniski samazinās, mirstība pārsniedz dzimstību. Pieaug un kļūst aizvien asāk jūtama sabiedrības noslāņošanās, padziļinās starpnacionālā sašķeltība. 

Ilgstošās samilzušās problēmas pieprasa pārmaiņas mūsu valstī. Tieši ar tādiem saukļiem par drīzām pārmaiņām, LR 13. Saeimā iekļuva vairākas partijas, kuras tagad ved sarunas par jaunā Ministru Kabineta izveidi. Tagad no partijām tiek prasīts ar reāliem darbiem pierādīt, ka priekšvēlēšanu solījumi kļūs par pamatu darbam, kas izvedīs valsti no sistēmiskās krīzes.


Mēs, sociālā protesta mītiņa dalībnieki, uzrunājot LR 13. Saeimas deputātus, pieprasām:

- īsākajā laikā izpildīt vēlētājiem dotos solījumus par dziļām pārmaiņām Latvijas iekš- un ārpolitikā, ar mērķi pēc iespējas ātrāk izvest valsti no sistēmiskās krīzes; 

- atjaunot pēdējo trīsdesmit gadu laikā iznīcināto ražošanas un lauksaimniecības potenciālu, nodrošināt strādājošos ar pienācīgi apmaksātām darba vietām, bet jaunatni ar pieejamu profesionālo un augstāko izglītību, ar garantētu darba vietu nodrošināšanu savā Dzimtenē. Ģimenēm ar bērniem jāsaņem ES līmeņa cienīgu valsts pabalstu; 

- nodrošināt pietiekošu vecuma pensiju un invaliditātes pabalsta līmeni, lai nodrošinātu pilnvērtīgu uzturu, ārstēšanos un komunālo pakalpojumu apmaksu, kā arī visu mūsdienās nepieciešamo garīgo un radošo vajadzību apmierināšanu; 

- nodrošināt katra smagi slimā Latvijas iedzīvotāja konstitucionālās tiesības uz dzīvi, neatkarīgi no viņa materiālās labklājības; 

- piešķirt vēlētājiem iespēju tiešā veidā kontrolēt deputātu darbu, bet vajadzības gadījumā arī tos atsaukt.