Latvijas Sociālistiskā partija

22.04.2019

Revolucionārs. Izcils marksisma teorētiķis un praktiķis. Pirmās sociālistiskās valsts dibinātājs un vadītājs pasaules vēsturē.


Domātājs. Ģēnijs.


19.04.2019

Š.g. 11.aprīlī notika svinīgā ziedu nolikšana un mītiņš, par godu Starptautiskai fašistisko koncentrācijas nometņu gūstekņu atbrīvošanas dienai.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Lai mūžīga piemiņa no fašistu rokām kritušajiem cilvēkiem.


09.04.2019

Rīgas mēra atstādināšana no amata, par ko tik daudz klaigāja visas jaunās Saeimas koalīcijas partijas, notika naktī no 4. uz 5. aprīli. Līdz ar to, Latvijas valdošie politiķi var uzskatīt savu misiju par izpildītu, tā kā uzsākot darbu jaunajai valdībai, bezkompromisu cīņa ar Rīgas domi bija viņu pēdējais solījums , kas tika dots saviem vēlētājiem. No pārējiem solījumiem, tirgojoties par siltām vietām, tautas kalpi jau atteicās. VARAM ministra lēmums, kaut arī bija gaidāms, izsauca pamatotu viedokļu, vērtējumu un komentāru uzliesmojumu. 

Mēs uzskatām, ka tas ir saistīts arī ar nesamērojamu atstādinātā mēra un VARAM ministra politisko mērogu. Šodien Nils Ušakovs stabili atrodas politisko reitingu augšdaļā. To spilgti apliecina 105 tūkstoši plusiņu, kurus viņš saņēma no Rīgas vēlētājiem. Bet kur palika J. Pūce ar saviem 5 tūkstošiem? Ar šo lēmumu ministram neizdosies atspēlēt sev Rīgas galvas vietu, bet viņš noteikti kļūs atpazīstamāks plašākam vēlētāju lokam. Uz kā rēķina?

Tas, ka ierēdnis var atstādināt politiķi, kuru ievēlēja tauta ar 100 tūkstošiem balsu ir aplamība, kurai ir juridisks spēks. Taču šis notikums kļuva par visai zīmīgu Latvijas politikā. Pēc būtības, tika raidīts spēcīgs trieciens sociāli orientētai politikai, kuru kopīgiem spēkiem īsteno Rīgas domes frakcijas “Saskaņa” un “ Gods kalpot Rīgai”. Nav nepieciešamības vēlreiz atkārtot visu to, kas tika izdarīts galvaspilsētā divu sasaukumu laikā. Piekrītot pamatotai kritikai, nevar noliegt acīm redzamo- Rīga kļuvusi daudz pievilcīgāka ārzemju tūristiem, bet labiekārtotības un sociālā atbalsta līmenis krasi palielinājies, salīdzinot ar 2009. gadu. Valdošajiem, kuri nemākulīgi pārvalda valsti pēdējos 30 gadus, tāds internacionālās komandas darbs rīdzinieku labā, ir skaidri redzams signāls tam, ka tuvojas viņu visvarenības gals.

Latvijas Sociālistiskā partija, neatsakoties no idejiskām atšķirībām no mūsu partneriem Rīgas domes valdošajā koalīcijā, uzskata, ka ir nepieciešama ciešāka deputātu saliedētība, stājoties pretim labējiem spēkiem. Tikai izdarot nepieciešamos secinājumus un draudzīgi strādājot visu rīdzinieku interesēs, mēs varēsim veicināt sociāli orientētu spēku ātrāku nākšanu pie varas.  

Latvijas Sociālistiskās partijas valde


31.03.2019

1999.g. 24. martā neatkarīga Eiropas valsts DFR tika pakļauta masīvam raķešu un bumbu triecienam no NATO puses. 

Kara operācija, kura notika bez ANO Drošības padomes akcepta, ilga 78 dienas. Uz DFR pilsētām un apdzīvotām vietām tika nomestas tūkstošiem bumbas, tai skaitā radioaktīvas, ar noplicinātu urānu. Bojā gājušo miera iedzīvotāju skaits sasniedza 2.5 tūkstošu cilvēku, bet vairāk kā 12 tūkstoši tika ievainoti. Zem NATO karaspēka raidītā uguns, gāja bojā bērni bērnu dārzos, skolnieki skolās, sievietes, sirmgalvji un bēgļi. Praktiski pilnībā tika sagrauta Serbijas militārā un rūpnieciskā infrastruktūra, iznīcināts ap 1.5 tūkstošu apdzīvoto vietu, 60 tilti, 30% no visām skolām, ap 100 pieminekļu. Ekonomisko zaudējumu aprēķini variē no 30-100 miljardiem dolāru.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

DFR kļuva par izmēģinājuma poligonu NATO tālākajiem uzbrukumiem pret citām neatkarīgām valstīm- Irāku, Lībiju un Sīriju, ar mērķi novākt ASV nepaklausīgās valdības un iegūt kontroli pār naftas un gāzes resursiem, kuri pieder citām tautām.

Latvijas Sociālistiskā partija kategoriski nosoda Dienvidslāvijas bombardēšanu. Tas bija kara noziegums, par labu ASV un Eiropas sabiedroto lielā kapitāla interesēm. Tas kārtējo reizi pierādīja, ka kapitālisma miermīlīgai attīstībai imperiālisma laikmetā ir savas robežas. Lai paildzinātu savu eksistenci, kapitālismam ir vajadzīgs karš, un tas neapstāsies tā priekšā. 

Pretoties tam var tikai ar visu miermīlīgo spēku solidaritāti. 

Varu darbam, nevis kapitālam!

Latvijas Sociālistiskās partijas valde


29.03.2019

Š.g. 16. martā notika Latvijas Sociālistiskās partijas dibinātāju un veterānu tikšanās, par godu LSP 25 gadu jubilejai. LSP aktīvu un pirmorganizāciju sekretārus uzrunāja partijas dibinātāji- Ivans Ivanovs, Fridijs Bokišs, Nikolajs Rižņikovs, Osvalds Mačs, Jānis Treikals, kā arī ilggadējais LSP priekšsēdētājs Alfrēds Rubiks un partijas veterāni Malda Kvite un Alma Zusāne.

 • 1
 • 222.03.2019

Sirsnīgi sveicam Latvijas Sociālistiskās partijas (LSP) biedrus ar LSP 25 gadu jubileju! Pateicoties Jūsu atbalstam un ikdienas neatlaidīgam darbam esam saglabājuši kreiso ideju un marksistisko partiju Latvijā.


Biedri!

Kopīgiem spēkiem turpināsim cīnīties par īsteno mūsu valsts neatkarību, tautu draudzību un algotā darba cilvēka pamatinterešu aizstāvību. Stāsimies pretim militarizācijai, kā arī vēstures pārrakstīšanas, falsifikācijas un brūnā revanša centieniem! 

Stipru veselību partijas dibinātājiem un veterāniem!

Mūsu pozīcija bija un paliek nemainīga- 

Varu darbam, nevis kapitālam!

LSP Valde


19.03.2019

Ir savākti 10 tūkstoši parakstu, lai nodotu LR Saeimas izskatīšanai Rīgas Atbrīvotājiem veltītā pieminekļa nojaukšanas iniciatīvu. Šīs idejas aktīvisti sper augstākminēto soli absolūti apzināti. Viņi ir lietas kursā, par Latvijas un Krievijas noslēgtajiem savstarpējiem līgumiem, kuri nosaka kara apbedījuma vietu un pieminekļu uzturēšanu. Viņi apzinās arī to, ka valdība nevar atļauties atbalstīt tik atklātu un bīstamu provokāciju. Ir skaidrs, ka šādas iniciatīvas realizācija viennozīmīgi uzspridzinās mūsu sabiedrības starpnacionālo mieru, kurš jau tā tiek grauts daudzu gadu garumā. Pat negribas prognozēt tādas rīcības sekas. Tās nav aptveramas veselam saprātam. 

 Par tādas iniciatīvas loģiskām un likumsakarīgām sekām, sabiedrībā, kurā dažādu iedzīvotāju grupu intereses tiktu aizsargātas vienādā mērā, būtu strikta un konsekventa tiesībsargājošo iestāžu reakcija. Tomēr, jāņem vērā, ka parakstu vākšanas akcija notiek jau no 2017.gada, tādas reakcijas parādīšanās iespējas izraisa aizdomas. 

 Mūsu Saeimai, kura tika ievēlēta mazāk nekā pusgadu atpakaļ, ar visdemokrātiskākās procedūras palīdzību, jākļūst par drošu šķērsli jebkādiem mēģinājumiem destabilizēt mieru valstī. Bet tas vieglums, ar kuru jaunievēlētie deputāti izmeta miskastē savus priekšvēlēšanu solījumus, liek aizdomāties par viņu spējām pieņemt lēmumus, kas atbilstu tam lielajam uzticības kredītam, kuru viņi saņēma no vēlētājiem. 


 Tādos apstākļos cerēt tikai uz attiecīgo valsts struktūru profesionalitāti, saprātīgumu un neatkarīgu pieeju, pēc mūsu uzskatiem, nevar. Mums ir jāiesaistās. 

 LSP Valde aicina visas politiskās partijas un sabiedriskās organizācijas, kuras ar cieņu izturas pret Rīgas atbrīvotāju no fašistiskajiem okupantiem, varoņdarbu, apvienoties kopīgā akcijā, pret Saeimas iespējamo atbalstu iesniegtajai iniciatīvai. Kad būs zināms attiecīgās sēdes datums un laiks, esam gatavi pieteikt, vai atbalstīt citu pieteikumu protesta akcijai pie LR Saeimas ēkas.  

 Par mūsu piedāvājuma atbalstu un tālāko koordināciju var ziņot, izmantojot e-pasta adresi latsocpartija@inbox.lv, vai izmantot FB profilu.

Latvijas Sociālistiskās partijas Valde


18.03.2019

Š.g. 19. martā LR Sarversmes tiesā turpināsies 12. Saeimas 20 deputātu iesnieguma izskatīšana par “Izglītības likuma” izmaiņu neatbilstību konstitūcijai. Šīs izmaiņas pilnībā aizliedz izmantot Latvijas izglītības sistēmā jebkuru, izņemot valsts, valodu.

Latvijas Sociālistiskā partija nosoda šīs likuma izmaiņas, un uzskata, ka tās ir diskriminējošas un politiski motivētas. Izsakām cerību, ka Satversmes tiesa pieņems tiesisku un godīgu lēmumu. Aicinām atbalstīt piketu par aicinājumu Satversmes tiesai atzīt labojumus “Izglītības likumā” par nekonstitucionāliem un nekavējoties atcelt tos.  

Pikets notiks š.g. 19.martā, plkst. 9:30-10:30, pretī Satversmes tiesai (Kalpaka bulvāra trotuārs no Kongresa nama puses, pretī ēkai J.Alunāna ielā 1).

Latvijas Sociālistiskās partijas Valde