Latvijas Sociālistiskā partija

28.02.2014

Latvijā jāievieš daudzbērnu mātes statuss ar visiem atvieglojumiem šīm sievietēm un viņu ģimenēm, pie šāda secinājuma nonāca Eiropas Parlamenta deputāts Alfrēds Rubiks pēc tikšanās ar 9 bērnu māti, Jekaterinu Bazilevu.

Jekaterina Bazileva vērsās pie Eiropas Parlamenta deputāta Alfrēda Rubika ar lūgumu palīdzēt organizēt Daudzbērnu māšu asociāciju. „Es nesūdzos. Es neiedomājos citu dzīvi bez maniem bērniem. Bet situācija ir tāda, ka mūsu ģimene ir spiesta dzīvot, kā saka, no rokas mutē”, pastāstīja pieņemšanas laikā pie deputāta daudzbērnu māte. Te ir vainojama valsts vienaldzība pret daudzbērnu mātēm. Daudz tiek runāts par to, ka Latvija izmirst, ka sievietēm jādzemdē vairāk bērnu, bet realitātē sociālā politika nekādā veidā neatbalsta daudzbērnu ģimenes. Tieši otrādi, sociālie dienesti faktiski liedz viņām iespēju patstāvīgi iegādāties dzīvokli kredītā vai nopirkt pat vislētāko mašīnu, jo kredīts vai automobilis uzreiz atņem šādām ģimenēm tiesības saņemt visus sociālos atvieglojumus.

Pēc J. Bazilevas domām Latvijai dzimstības atbalstam ir nepieciešamas konkrētas darbības, nevis tukši vārdi. Kaut vai, piemēram, jānosaka paaugstināts bērnu pabalstu līmenis, sākot ar trešo bērnu, kā tas ir izdarīts Igaunijā.

Neskatoties uz acīm redzamajām šādu ģimeņu dzīves ekonomiskajām grūtībām Latvijā, Jekaterina Bazileva nenolaiž rokas. Viņa gatavo dokumentus Asociācijas reģistrācijai, kurā tādas daudzbērnu mātes kā viņa varētu ne tikai saskarties un atbalstīt viena otru, bet arī aizstāvēt savas tiesības un nodarboties ar izglītību.

Eiropas Parlamenta deputāts Alfrēds Rubiks apsolīja juristu palīdzību Daudzbērnu māšu asociācijas dibināšanā un reģistrācijā un ieteica nosūtīt oficiālu pieprasījumu Saeimas deputātiem, piemēram, LSP Saeimas deputātiem par daudzbērnu mātes statusu un atvieglojumiem šīm sievietēm un viņu ģimeņu locekļiem.


24.02.2014

9. februārī notika Latvijas Sociālistiskās partijas (LSP) kārtējās politiskās mācības pirmorganizācijā „Spilve”. Kā pastāstīja p/o sekretārs Andrejs Kudrjašovs, lekcija bija veltīta Ķīnas Tautas Republikai. Ar ziņojumiem uzstājās organizācijas biedri Andrejs Kudrjašovs un Sergejs Astahovs.

Nākamā lekcija p/o „Spilve” tiks veltīta fašisma izpētei un tā rašanās iemesliem. „Tā ir aktuāla tēma. Aktuāla tādēļ, ka mūsdienu pasaule atrodas dziļā ekonomiskā krīzē, kuru ir radījusi vispārējā kapitālistiskās sistēmas krīze. Šādos apstākļos saglabājas fašisma rašanās draudi kā plašu iedzīvotāju slāņa reakcija uz sociālo apstākļu pasliktināšanos kopā ar kapitālistu mēģinājumiem saglabāt savas pozīcijas. Lekciju „Par fašisma sociālajām saknēm” lasīs Ernests Zariņš. Pēc lekcijas ir plānota diskusija par to, kā ir iespējams novērst fašisma terora šausmu atkārtošanos”, – pastāstīja Andrejs Kudrjašovs.

Nodarbības p/o „Spilve” notiek dinamiski, ar pastāvīgām diskusijām par mācību tēmu, kas veicina ne tikai labāku zināšanu apguvi, bet arī mācību dalībnieku aģitatoru spēju attīstību.


22.02.2014

Liels paldies Sociālistiskās partijas biedrei Olgai Jevsejevai, par brīnišķīgi noorganizētu un novadītu pasākumu RSAC „Gaiļezers”. Pateicamies par sirds dāsnumu radot sirdīs prieku.

RSAC „Gaiļezers” kolektīvs
un kultūras d.v. Lolita Sadoviča


20.02.2014

Latvijas Sociālistiskā partija pilnībā atbalsta Ukrainas Komunistiskās partijas viedokli par notiekošo situāciju Ukrainā.

Latvijas Sociālistiskā partija izsaka kategorisku protestu pret tā saucamās „oranžās” opozīcijas noziedzīgo rīcību un vairāku Rietumvalstu administrāciju atbalstu mūsdienu banderoviešu sekotāju un pēcteču pastrādātajiem noziegumiem.

Neskatoties uz to, ka visas pasaules priekšā tā saucamie „cīnītāji par demokrātiskām vērtībām”  asiņaini izrīkojas Eiropas valsts galvaspilsētā, izmantojot spridzekļus, degmaisījumus, demonstrācijās un mītiņos aizliegtos ieročus un munīciju, ASV un citu valstu imperiālisti visiem spēkiem turpina atbalstīt „mītiņotāju likumīgās prasības”, mēģinot novelt vainu par notiekošo oficiālajai varai.

Kijevas ielas ir  pilnas ar nelikumīgiem bruņotiem grupējumiem, vairākās Ukrainas pilsētās ultranacionālistu un klaju fašistu bandas uzbrūk un demolē varas iestādes, aplaupa un piekauj to darbiniekus, nepakļaujas oficiālās varas pārstāvju aicinājumiem izbeigt vardarbību un uzsākt miermīlīgu dialogu.

LSP izsaka atbalstu Ukrainas Komunistiskās Partijas priekšlikumiem par radušās smagās situācijas atrisināšanu miermīlīgā ceļā, pasludinot visukrainas referendumu par tālāko valsts ārpolitikas kursu.

LSP atbalsta Ukrainas Kompartijas priekšlikumus par politiskās reformas īstenošanu, kuras rezultātā tiks nodibināta parlamentāra republika, kā arī atjaunota jauktā vēlēšanu sistēma.

Nē vardarbībai un asinsizliešanai!

Tikai Ukrainas tautai ir tiesības lemt par savu tālāko nākotni!

LSP Valde


16.02.2014

Alfrēds Rubiks

Latvijas Sociālistiskās partijas priekšsēdētājs, Eiropas Parlamenta deputāts.

Jeļena Jakovļeva

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes galvenā nodokļu inspektore.

Fridijs Bokišs

LSP p.o. „Ludza” sekretārs.

Normunds Grostiņš

Latvijas Nākotnes institūta valdes priekšsēdētājs.

Udo Pērsis

Eiroparlamenta deputāta A.Rubika palīgs lauksaimniecības jautājumos.

Tatjana Apanasova

SIA „Euro Energy Biogāze Latvija” uzņēmuma kontroliere.


16.02.2014

Latvijas Sociālistiskās partijas kārtējā Valdes sēdē, kas notika š.g. 14. februārī, tika apstiprināts LSP deputātu kandidātu saraksts 24. maija Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

LSP Valde izskatīja un pieņēma izpildei vairākus partijai aktuālus uzdevumus. Sēdē tika izskatītas rehabilitācijas centra „Lejaskurzeme” un RSAC „Gaiļezers” vēstules, kā arī Ukrainas kompartijas vēstule starptautiskajai strādnieku kustībai.

LSP Valde deliģēja pārstāvi strādnieku partiju sanāksmei Briselē š.g. martā.


14.02.2014

Kā zināms, sākot ar 2009. gadu, Rīgas dome konsekventi realizē jaunu spēļu zāļu neatvēršanas politiku pilsētā, vienlaikus slēdzot spēļu zāles tur, kur viņas atrodas blakus skolām, paskaidroja Rīgas domes deputāts no Latvijas Sociālistiskās partijas Vladimirs Frolovs, RD Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētāja vietnieks.

Šī biznesa izplatīšanās ierobežošanas politika dzīvojamajos rajonos rada plašu iedzīvotāju atzinību. Un, protams, spēļu biznesa kompāniju neapmierinātību.

Pēc Rīgas domes Juridiskā departamenta informācijas spēļu biznesa kompānijas no konsultācijām ir pārgājušas uz darbībām, un patlaban gatavo tiesas procesus pret domi. Gadījumā, ja Latvijas tiesas nostāsies spēļu biznesa kompāniju interešu aizstāvēšanas pusē, Rīgas domei nāksies izmaksāt kompensāciju par spēļu zāļu īpašnieku „negūto peļņu”.


12.02.2014

Valsts ierēdņus „spaisi” nesatrauc

„Rīgā un Latvijā kopumā viena no aktuālākajām sabiedrības problēmām ir legālās narkotikas, tā saucamie „spaisi”. Mani pārsteidz, ka neskatoties uz to, ka valsts iestādēm ir iespēja palīdzēt cīņā, viņi neizrāda nekādu iniciatīvu, lai palīdzētu mums novērst narkotiku izplatību”, – atzīmēja Rīgas domes deputāts no Latvijas Sociālistiskās partijas Vladimirs Frolovs, kurš ieņem RD Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētāja vietnieka amatu.

Bez tradicionālajiem spēkiem cīņā ar „spaisiem” municipālās policijas struktūrā ir izveidota speciāla nodaļa darbam ar aktuālākajām problēmām kārtības nodrošināšanai mūsu pilsētā.  


10.02.2014

FILIPS STROGANOVS (1942-2014)

Latvijas Sociālistiskās partijas un tās priekšsēdētāja Alfrēda Rubika vārdā, ar dziļu rūgtumu paziņojam, ka 9. februārī, pēc smagas un ilgstošas slimības aizgāja mūžībā mūsu biedrs, Latvijas Sociālistiskās partijas dibinātājs, LSP pirmais priekšsēdētājs Filips Stroganovs.

Visu savu mūžu viņš veltīja darbam Latvijas iedzīvotāju labā, pārstāvot viņu intereses valsts pārvaldes struktūrās, Augstākajā Padomē, un vēlāk Latvijas Republikas Saeimā un vietējā pašvaldībā. Politiķis, kuru nevarēja salauzt un piespiest atkāpties no savas pārliecības  pagājušā gadsimta politiskās pārmaiņās.  Filips Stroganovs bija nelokāms cīnītājs pret labējo partiju eksperimentiem ar savu tautu.

Ar savu uzvaru cīņā pret valsts birokrātisko aparātu, kurai viņš veltīja savas politiskās dzīves 10 gadus, kā arī tai sekojošais darbs vietējā pašvaldībā, pierādīja ne tikai taisnību, bet arī to, ka patiesību nav iespējams noklusēt.

Filipa Stroganova dzīve ir spilgts piemērs katram godīgam un principiālam cilvēkam. Partijas biedri vienmēr atcerēsies viņu kā atsaucīgu un labsirdīgu cilvēku, kurš vienmēr bija gatavs palīdzēt. Lai Tev vieglas smiltis. Mēs turpināsim Tavu cīņu!

Bēres notiks Ludzā, 12. februārī, plkst. 12:00 Ludzas pilsētas Centrālajos kapos.


10.02.2014

Tehniskas kļūmes dēļ, sastādot iepriekšēju balsojuma rezultātu protokolu par tā saucamo ziņojumu „par alternatīvo ģimeni”, Austrijas Eiropas Parlamenta deputāte Ulrika Lunačeka norādīja, ka Latvijas deputāts Alfrēds Rubiks bija to deputātu skaitā, kuri atbalstīja ziņojumu.

Pēc kļūdas konstatēšanas, Alfrēds Rubiks nekavējoties atsauca savu balsi, un darīja to zināmu atbilstošām instancēm.

Galīgajā balsojuma protokola variantā kļūda ir izlabota. Alfrēds Rubiks norādīts kā deputāts, kurš balsoja „pret” iepriekš minētā ziņojuma priekšlikumiem.