Latvijas Sociālistiskā partija

28.07.2014

Š.g. 20. jūlijā notika LSP XVII kongress. Atbilstoši kongresa darbas kārtībai tika nolasīti, apspriesti un apstiprināti sekojoši ziņojumi: Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultāti (LSP priekšsēdētāja vietnieks I. Burlaks), Par LR Saeimas vēlēšanām (LSP priekšsēdētājs A. Rubiks), Par LSP sociālās bāzes izpētes rezultātiem (Vēstures zinātņu doktors A. Ivanovs), Par LSP Statūtu izmaiņām (LSP priekšsēdētāja vietnieks V.Frolovs).

LSP kongresā tika pieņemts lēmums par partijas nepiedalīšanos kārtējās LR XII Saeimas vēlēšanās.


12.07.2014

Dārgie biedri veterāni! Latvijas Sociālistiskā partija sirsnīgi sveic jūs kārtējā tikšanās reizē Draudzības Kurgānā!

Neskatoties uz to, ka ar katru gadu paliek aizvien mazāk Lielā Tēvijas kara dalībnieku un padomju partizānu, mēs uzskatām par savu svētu pienākumu organizēt šīs tikšanās. Mēs darām to neskatoties un par spīti daudziem šķēršļiem un kavēkļiem, un darīsim to arī turpmāk.

Priecē tas fakts, ka ar katru gadu pieaug jauniešu skaits, kuri apmeklē Kurgānu. Bet mūsu braucienam uz šiem svētkiem nav jābūt tikai interesantai ekskursijai. Izmantojiet šos braucienus, lai tiktos ar leģendārajiem Lielā Tēvijas kara veterāniem. Tie bija viņi, kas sakāva vācu vermahta fašistiskās divīzijas, kā arī tā satelītu spēkus, kuri sapņoja sagraut Sarkano Armiju un Floti, likvidēt padomju iekārtu, kā arī paverdzināt Eiropas un PSRS tautas, nesot nāvi daudziem miljoniem miera iedzīvotāju laukos un pilsētās visā Eiropas teritorijā. Šis karš bija lielākā pēc sava mēroga un asiņainākā cīņa starp divām sociālajām sistēmām- sociālismu un kapitālismu. Uzvaru izcīnīja sociālistiskā iekārta. Tas nevarēja apmierināt un neapmierina arī mūsdienās kapitālistus visā pasaulē. No šī fakta arī izriet revanša mēģinājumi, sākot no „nevainīgā” nacionālisma un, beidzot, ar klaju fašismu. Mācieties, jaunie draugi, atpazīt šo ļaunumu, mācieties cīnīties un uzvarēt- pārņemiet vectēvu pieredzi, kamēr viņi vēl ir dzīvi un spēj to nodot tālāk.

Dārgie veterāni-frontinieki, partizāni un aizmugures darbaļaudis! LSP novēl jums saglabāt veselību, spēku un izturību cik vien tas būs iespējams. Mēs labi zinām jūsu pārdzīvojumus un sāpes, bet vara nepieder mums. Tie politiskie spēki, kuri atrodas pie varas, nenodarbojas ar jūsu problēmām.  Bet pienāks laiks, un cilvēkiem apniks dzirdēt skaistus solījumus pirms vēlēšanām un vēlāk neredzēt to rezultātus. Cilvēkiem apniks cīnīties ar nabadzību, medicīnas pakalpojumu un zāļu dārdzību, apniks skatīties praidus un pieciest vienas tautības uzkūdīšanu pret otru. Un tad cilvēki- tauta, nodibinās jauno iekārtu, kurā cienījamu vietu sabiedrībā ieņems darba cilvēks- strādnieks un zemnieks, algotā darba inteliģents. Šī laika tuvināšanās ir arī jūsu dižais varoņdarbs Lielā Tēvijas kara gados! Jūsu varoņdarbs ir mūžīgs, un to dienu slava nezudīs nekad!

Lepojieties ar to!
Lai jums laba veselība!
Līdz jaunajām tikšanās reizēm Draudzības Kurgānā!

Latvijas Sociālistiskās partijas priekšsēdētājs
Alfrēds Rubiks
2014.g. 6. jūlijā, Rīgā


12.07.2014

Šodien, 6. jūlijā, Draudzības Kurgāns un tā simboli- vareni kuplojošais ozols un trīs alejas uzņem tuvus un tālus ciemiņus. Skanēs runas un dziesmas krievu, baltkrievu un latviešu valodās. Būs prieks par tikšanos bijušajiem cīņu biedriem un draugiem. Bet diemžēl, būs ne tikai prieka asaras… Atcerēsimies arī tos, kas no kara nepārnāca un tos, kuri no mums šķīrās pēckara gados.

Lielākā daļa no mums uz saviem pleciem nes jau deviņdesmitgadīgu nastu. Bet gars mūsos vēl aizvien ir možs. Tā ir apziņa un lepnums par uzticību jaunības ideāliem, par izcīnīto Lielo Uzvaru! Par to, ka mūsu cīņu biedri un ieroču brāļi bija Krievijas un Baltkrievijas partizāni. Par atbalstu un palīdzību mēs mūžam atcerēsimies, jo tikai kopīgiem spēkiem mēs varējām lauzt sprandu fašistiskajiem okupantiem un atbrīvot mūsu dzimto zemi!

Lai jums veselība un spēks, dārgie cīņu biedri!

Ilmārs Puteklis,
Latvijas partizānu brigāžu veterānu biedrības priekšsēdētājs
2014.g. 6. jūlijā, Draudzības Kurgānā


30.06.2014

Š.g. 6. jūlijā notiks ikgadējie, Latvijas Sociālistiskās partijas organizētie atceres pasākumi Draudzības Kurgānā (Zilupes novads). Svinīgā mītiņa sākums plkst. 10:00.


27.06.2014

Latvijas Sociālistiskās partijas kārtējā Valdes sēdē, kas notika š.g. 20. jūnijā, tika izskatīti vairāki partijai aktuāli jautājumi, t.sk. tika apspriesta partijas taktika 2014.g. LR Saeimas vēlēšanās.

LSP Valde nolēma sasaukt partijas XVII kongresu 2014.g. 20.jūlijā.


06.06.2014

Latvijas Sociālistiskās partijas kārtējā Valdes sēdē, kas notika š.g. 29. maijā, tika izskatīti vairāki partijai aktuāli jautājumi, t.sk. tika dots novērtējums partijas sasniegtajam rezultātam 2014.g. 24. maija Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

LSP Valde nolēma sasaukt partijas pirmorganizācijas sekretāru sēdi š.g. 14.jūnijā.

LSP Valdē tika apspriesta gatavošanās partijas XVII kongresam (21.jūnijs), kā arī kārtējai Lielā Tēvijas kara un padomju partizānu tikšanās reizei Draudzības Kurgānā (5.-6.jūlijs).

LSP Valde izskatīja ASV un Portugāles Komunistisko partiju vēstules.


22.05.2014

2014. gada 22. maijā Latvijas Sociālistiskā partija organizē tikšanās ar 10. saraksta Eiropas Parlamenta deputātu kandidātiem. Aicinām visus LSP biedrus, piekritējus un visus, kuri domā piedalīties Eiropas Parlamenta 2014. gada 24.maijā vēlēšanās uz tikšanos ar LSP 10. saraksta Eiropas Parlamenta deputātu kandidātiem.

Tikšanās ar Alfrēdu Rubiku un viņa komandu notiks no 17.00 līdz 20:00. Rīgā:

  1. Bolderāja,  Sturmāņu ielā 29, (blakus pieturai ),
  2. Ķengarags, Maskavas ielā   264 ( pie s/c “Ščecin”),
  3. Pļavnieki, Saharova 21 un Rudens ielas krustojumā,
  4. Sarkandaugava, Tilta un Alekša  ielas stūrī (blakus pieturai)

Nāciet! Mēs jums pastāstīsim, kādēļ Latvijas iedzīvotājiem ir svarīgas Eiropas Parlamenta vēlēšanas, ko jau ir paveikuši un ko darīs Eiropas Parlamentā LSP deputāti, un kas jādara vēlētājiem, lai cilvēki dzīvotu labāk tuvākos 10 gados!


21.05.2014

Eiropas Parlamenta deputāts, Latvijas Sociālistiskās partijas Eiropas Parlamenta deputāta kandidāts Alfrēds Rubiks  20.maijā vakarā parakstījies par referenduma sarīkošanu par homoseksuālisma propagandas aizliegšanu nepilngadīgo vidū. „Es vienmēr esmu aizstāvējis tradicionālās vērtības, ģimenes un bērnu intereses,” viņš uzsvēra.


20.05.2014

20.05.2014.g. Normunds Grostiņš - “RīgaTV24”, plkst. 20:00,
21.05.2014.g. Normunds Grostiņš - “LR1 “krustpunktā”, plkst. 13:00-14:00,
21.05.2014.g. Alfrēds Rubiks - “TV-5 "Naša tema", plkst. 18:55,
22.05.2014.g. Alfrēds Rubiks - “RīgaTV24”, plkst. 9:30,
22.05.2014.g. Alfrēds Rubiks - “Baltcom radio”, plkst. 17:00.


20.05.2014

Piektdien, 16. maijā Latvijas Sociālistiskās partijas priekšsēdētājs, 10. saraksta kandidāts Nr 1 Alfrēds Rubiks Rīgā tikās ar celtniekiem un pirmsskolas izglītības iestādes pedagogiem.

„Neticiet to cilvēku skaistajiem vārdiem, kuri sola jums par jūsu balsīm paaugstināt jūsu algas un sociālās garantijas no turienes, no Eiropas Savienības. Šie jautājumi saskaņā ar Lisabonas vienošanos ir katras valsts kompetencē, un tie jārisina šeit, uz vietas. Neticiet tam, ka viņš savā runā saka: „Es! Es! Es panākšu, es izdarīšu!”. Viņš viens neko nevar panākt. Reāla rezultāta sasniegšanai jāprot pārliecināt par savu taisnību pārējos deputātus. Mēs no Eiropas Parlamenta varam tikai radīt apstākļus Latvijas ekonomikas uzlabošanai, kas ietekmēs dzīves kvalitāti un darbu algu pieaugumu šeit”, atzīmēja Alfrēds Rubiks.

Tiešas saskarsmes laikā cilvēki dalās ar savām aktuālākajām problēmām. Neskatoties uz pirmsskolas pedagogu un celtnieku izvēlēto specialitāšu un izglītības atšķirībām, patiesībā viņus vieno kopējas problēmas– zemas algas, zema sociālās aizsardzības pakāpe, it īpaši uz „veco” Eiropas Savienības valstu fona. Un tai pašā laikā cerība, ka arī Latvijā var saņemt pienācīgu darba algu, lai uzturētu ģimeni un audzinātu bērnus. Kā Eiropas Parlamenta deputāts var palīdzēt ikdienas izdzīvošanas problēmu risināšanā? Un kādēļ jāpiedalās 24. maija vēlēšanās?

„Es saprotu jūsu šaubas – kur esmu es un kur ir Brisele. Bet domāju, ka Eiropas Parlamenta vēlēšanās jāpiedalās un jābalso. Padomājiet – katru gadu Latvijai tiek izdalīti vairāk nekā 400 milj. eiro dažādu programmu īstenošanai. Mūsu valsts gada budžets sastāda apmēram 4 miljardus eiro. Tas ir, pēdējo 10 gadu laikā Latvija ir saņēmusi papildus gada budžetu. Cik saimnieciski mēs tos izmantosim, tas jau ir atkarīgs no mums. Bet arī rekonstrukcija, tai skaitā jaunu ceļu būvniecība Latvijā, kā arī dzīvojamo māju siltināšanas darbi, skolu un pirmsskolas iestāžu rekonstrukcija – tas viss Latvijā notiek par Eiropas Savienības līdzekļiem.  Bet tas nozīmē ne tikai objektu sakārtošanu un jaunu objektu būvniecību, bet arī jaunas darba vietas”, domā Alfrēds Rubiks.

Apkopojot vēlētāju vēlējumus un jautājumus, Alfrēds Rubiks rezumēja: „Mēs pastāvīgi dzirdam: valsts, rūpes par valsti. Bet valsts nav tikai tās teritorija. Es piekrītu tam, ka apkārt ļoti daudz nesaimnieciskuma, ka valstij trūkst saimnieka un saimnieciskas attieksmes. Mēs visi esam Latvija! Mums tas jāatceras. Un jāapvienojas, lai aizstāvētu savas tiesības, nevis jāgaida, kad kāds atnāks un atrisinās mūsu problēmas. Jāatceras – tauta esam mēs!”.