Latvijas Sociālistiskā partija

28.04.2014

Latvijas Sociālistiskās partijas kārtējā Valdes sēdē, kas notika š.g. 25. aprīlī, tika izskatīti vairāki partijai aktuāli jautājumi. LSP Valde deliģēja pārstāvi kārtējam marksistisko un strādnieku partiju semināram, kas notiks 2014.g. jūnijā Briselē.

Sēde izskatīja LSP pirmorganizāciju „Ludza” un „Kārsava” iesniegumus, kā arī gatavošanos 1.maija svētkiem un kārtējai Lielā Tēvijas kara veterānu un padomju partizānu tikšanās reizei Draudzības Kurgānā (5.-6.jūlijs).

Īpaša uzmanība tika veltīta partijas priekšvēlēšanu kampaņas norisei Eiropas Parlamenta vēlēšanām š.g. 24.maijā. 24.04.2014

2014.g. 26. aprīlī Latvijas Sociālistiskā partija organizē tikšanās ar Eiropas Parlamenta deputātu kandidātiem. Aicinām visus, kuri piedalīsies Eiroparlamenta vēlēšanās 2014.g. 24. maijā, atnākt uz tikšanos ar mūsu kandidātiem.  

Tikšanās ar Alfrēda Rubika komandu notiks no plkst. 10:00 līdz 14:00.
Rīgā:

 • A.Saharova ielā 21 (t/c«Tālava», Pļavnieki), ar vēlētājiem tiksies EP deputātu kandidāts Tatjana Apanasova,
 • Lidoņu ielā 27 (Iļģuciems, pretim veikalam IKI) - EP deputātu kandidāts Jeļena Jakovļeva,
 • Anniņmuižas bulvāris 40a (Imanta, pie veikala RIMI) – EP deputātu kandidāts Normunds Grostiņš.

Rēzeknē (Latgales ielā 54),- ar vēlētājiem tiksies EP deputātu kandidāts Fridijs Bokišs.
Jelgavā (Rīgas un Pērnavas ielu krustojumā)- EP deputātu kandidāts Udo Pērsis.
Salaspilī (Skolas iela 4d)- EP deputātu kandidāts Tatjana Apanasova.
Jēkbpilī (Vecpilsētas laukums 3), ar vēlētājiem tiksies LSP priekšsēdētājs, EP deputāts Alfrēds Rubiks.

LSP priekšvēlēšanu pasākumi notiks arī

 • Daugavpilī (Rīgas un Viestura ielu krustojumā),
 • Alūksnē, Dārza ielā 11 (pretim tirgus laukumam),
 • Ludzā, Stacijas ielā 41.

Nāciet uz tikšanos! Mēs izstāstīsim, ar ko ir svarīgas Eiropas Parlamenta vēlēšanas Latvijas iedzīvotājiem, ko paspējuši izdarīt un kas vēl darāms mūsu deputātiem, kā arī to, kas jādara vēlētājiem, lai „nenošautu garām” nākamiem 5 gadiem!! 


22.04.2014

Tuvojas Darba svētki jeb Starptautiskā strādnieku solidaritātes diena, 1. maijs – tradicionālie pavasara un darba svētki. Bet daudziem mūsu valsts iedzīvotājiem darbs nenozīmē ne veselībai drošu darba vidi, ne iespēju nodrošināt savu tagadni un bērnu nākotni Latvijā.

Saasinās bezdarba problēma jauniešu un pirmspensijas iedzīvotāju vidū, it īpaši Latvijas provincēs. Un šo problēmu valdošās partijas piedāvā risināt tikai ar īslaicīgām kosmētiskām programmām un konsultācijām, nevis ar jaunu darbavietu radīšanu.

Nav jābrīnās, ka nesaskatot nākotnes perspektīvu savā Dzimtenē, Latvijas iedzīvotāji masveidā dodas strādāt uz „vecās” Eiropas laukiem un rūpnīcām. Arvien tukšākas kļūst Latvijas pilsētas, izmirst lauki. Latvijas bērni piedzimst ārzemēs un vairs neatgriezīsies Latvijā.

Mēs būsim priecīgi svinēt pirmo pavasara dienu kopā ar mūsu domubiedriem un piekritējiem. Bet, kamēr Latvijā sociālais taisnīgums tiek pārkāpts visneiedomājamākajā veidā, mēs aicinām mūsu piekritējus un visus, kuriem nav vienaldzīga sava un bērnu nākotne: „Nepalieciet malā!”.

Latvijas Sociālistiskā partija aicina visus aktīvos un nevienaldzīgos domubiedrus pulcēties 1. maijā plkst. 11 Rīgas Grīziņkalna (1905. gada) parkā.

Ja Tev nav vienaldzīga Tavas ģimenes nākotne,
Ja Tu vēlies nodrošināt sev un saviem bērniem pienācīgus dzīves apstākļus Latvijā,
Ja Tu esi PAR sociāli orientētu ekonomiku,

Atnāc uz Latvijas Sociālistiskās partijas rīkoto mītiņu „Pret nabadzību un sociālo atstumtību!

Atbalsti mūsu  1.maija lozungus:

1. PAR PVN samazināšanu pārtikai, zālēm, komunālajiem maksājumiem!
2. PAR vienādu minimālo sociālo garantiju ieviešanu visās ES dalībvalstīs!
3. PAR medicīnas pamatpakalpojumu bezmaksas pieejamību!
4. PAR ražošanas attīstību Latvijā un importa aizstāšanas politiku!
5. PAR jauniešu bezdarba problēmas risināšanu!
6. PAR pārtikušu un drošu dzīvi Latvijā!

Latvijas Sociālistiskā partijas
Valde


17.04.2014

2014.g. 19. aprīlī Latvijas Sociālistiskā partija organizē tikšanās ar Eiropas Parlamenta deputātu kandidātiem. Aicinām visus, kuri piedalīsies Eiroparlamenta vēlēšanās 2014.g. 24. maijā, atnākt uz tikšanos ar mūsu kandidātiem.

Tikšanās ar Alfrēda Rubika komandu notiks no plkst. 10:00 līdz 14:00.

 • Alūksnē, Dārza ielā 11 (pretim tirgus laukumam) ar vēlētājiem tiksies LSP saraksta Pirmais numurs, LSP priekšsēdētājs, Eiroparlamenta deputāts Alfrēds Rubiks.
 • Jēkabpilī, Rēzeknes ielā 9, EP deputāta kandidāts Udo Pērsis.  
 • Ludzā, Stacijas ielā 41, EP deputāta kandidāts Fridijs Bokišs.

LSP organizētie priekšvēlēšanu pasākumi notiks arī:

 • Jelgavā, Lielās un Dambju ielas krustojumā (pie puķu tirgus),
 • Rēzeknē, Latgales ielā 54,
 • Daugavpilī, Rīgas un Viestura ielu krustojumā,
 • Salaspilī, Skolas ielā 4d (blakus SEB bankas filiālei).
 • Rīgā, Saharova ielā 20a (pie Maxima XX) - Pļavnieki,
  Starp Parādes ielu 5D un 3, (pretim MAXIMA veikalam) – Daugavgrīva,
  Augusta Dombrovska ielā 30B (tirgus laukumā) – Vecmīlgrāvis.

Nāciet uz tikšanos! Mēs izstāstīsim, ar ko ir svarīgas Eiropas Parlamenta vēlēšanas Latvijas iedzīvotājiem, ko paspējuši izdarīt un kas vēl darāms mūsu deputātiem, kā arī to, kas jādara vēlētājiem, lai „nenošautu garām” nākamiem 5 gadiem!


15.04.2014

Ko izdarīja Alfrēds Rubiks Eiropas Parlamentā priekš Latvijas un Daugavpils? Kādēļ Eiropas Parlamenta vēlēšanas attiecas uz visiem valsts iedzīvotājiem? Kas jādara, lai Latvija un tās iedzīvotāji dzīvotu labāk, un kā mums labāk izmantots ES līdzekļus? Atbildes uz šiem un citiem Latvijas vēlētājus interesējošiem jautājumiem Eiropas Parlamenta deputāts Alfrēds Rubiks (Latvijas Sociālistiskā partija) gatavs sniegt personīgi visiem saviem vēlētājiem šī gada 24. аprīlī, Daugavpilī, viesnīcas „Dinaburga” konferenču zālē, plkst. 16:00.

Ar vēlētājiem tiksies arī visi Latvijas Sociālistiskās partijas Eiropas Parlamenta deputātu kandidāti.

Ja tu neesi vienaldzīgs pret savu nākotni, savas ģimenes un valsts likteni, atnāc uz tikšanos ar Latvijas tautas pieredzējušo politiķi. Ieeja brīva. Tikšanās tiešraidi var skatīties rubiks.filmetajs.lv

LSP Valde10.04.2014

Latvijas Sociālistiskās partijas priekšsēdētāja, Eiropas Parlamenta deputāta Alfrēda Rubika uzstāšanās, atklājot konferenci: „Par pensionāru stāvokli dažās Eiropas Savienības valstīs” š.g. 4. aprīlī


08.04.2014

Latvijas Sociālistiskās partijas kārtējā Valdes sēdē, kas notika š.g. 4. aprīlī, tika izskatīti vairāki partijai aktuāli jautājumi, t.sk. jautājums par gatavošanos 2014.g. 24. maija Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

LSP Valde izskatīja 130. latviešu strēlnieku korpusa un Latvijas partizānu brigāžu veterānu vēstuli, kā arī deliģēja LSP pārstāvi XVII Sieviešu starptautiskās demokrātiskās federācijas kongresam Maskavā.

LSP Valde noklausījās informāciju par Ukrainas Komunistiskās partijas Centrālās komitejas pirmā sekretāra P.Simoņenko vizīti Eiroparlamentā, pēc GUE/NGL frakcijas uzaicinājuma.


04.04.2014

Godātie vēlētāji!

Mēs, Latvijas Sociālistiskās partijas deputātu kandidāti uz Eiropas Parlamentu  aicinām Jūs aktīvi piedalīties Eiropas Parlamenta deputātu vēlēšanās. Neatsakieties no savām tiesībām un iespējām ietekmēt Eiropas Savienības politiku! Neatdodiet tās tiem, kas ir gatavi izmantot Jūsu tiesības, lai apmierinātu savas savtīgās intereses! Un nedomājiet, ka Eiropas Parlamenta deputāti ir vienkārši statisti, kas neko nevar ietekmēt. Var. Saskaņā ar jauno Lisabonas līguma redakciju, Eiropas Parlaments ir ieguvis tiesības ietekmēt daudzus Eiropas Savienības tautu dzīves un darbības jautājumus. Pirmkārt, tās budžetu, kopējo lauksaimniecības politiku, Eiropas Savienības starptautiskos līgumus un budžeta naudas sadali. Protams, Eiropas Parlaments izlemj tikai Savienības vispārējos jautājumus kopumā, bet tālāk katra Savienības dalībvalsts pieņem šos lēmumus vai ved sarunas ar Eiropas Savienību un Komisiju par īpašu noteikumu saņemšanu sev.

Vairums valstu ne tikai izmanto šo iespēju, bet arī iegūst šādus noteikumus.
Tajā pašā laikā, Jums, vēlētāji, ir jāsaprot, ka Eiropas Parlamenta deputāti pārstāv nevis Eiropas Savienības dalībvalsti kopumā, bet gan savu vēlētāju intereses. No kopējā deputātu skaita, kas ir ievēlēti no valsts, veidojas viss sabiedrības interešu spektrs un, tas nozīmē, visas valsts kopumā.

Deputātu arsenālā ir nonācis arī tāds instruments, kā pilsoņu iniciatīvas atbalsts par dzīves svarīgiem jautājumiem. Tāpēc ir jāsavāc ne mazāk kā vienu miljonu Eiropas Savienības pilsoņu parakstu. Jau ir tādas iniciatīvas realizācijas pieredze. Deputātu grupa, kur strādā mūsu deputāts, bet tagad atkal arī Eiropas Parlamenta jaunā sasaukuma deputātu kandidāts Alfrēds Rubiks, GUE/NGL pilnā sastāvā atbalstīja Eiropas Savienības pilsoņu iniciatīvu „Tiesības uz ūdeni” un kopā arī citu Eiropas Parlamenta politisko grupu deputātiem panāca, ka Eiropas Komisija izslēdza ūdens apgādi no plāna par jauna juridiska dokumenta-koncesiju direktīvas, kas paredz ūdens resursus nodošanu privātpersonām, izstrādi. Tagad deputātu uzdevums ir turpināt savu ietekmi uz Eiropas Komisiju un Eiropas Padomi, lai nodrošinātu šo vēlētāju prasību izpildi, tā kā Eiropas koncesiju direktīva prasīs no visas Eiropas Savienības pašvaldībām turpināt sabiedrisko pakalpojumu privatizāciju. Tāpēc, ja ūdensapgāde netiks izslēgta no direktīvas, līgumus par ūdensapgādi varēs iesniegt konkursos Eiropas Savienības mērogā, tas dos iespēju stipriem starptautiskiem uzņēmumiem tos pārņemt, un liegt valsts iedzīvotājiem vai tās daļai piekļūt šiem dzīvei svarīgiem sabiedrības resursam. Šādu un līdzīgu problēmu Eiropas Savienības darbībā ir daudz. Mēs strādāsim, lai tās tiktu risinātas par labu cilvēkam, vēlētājam, nevis starptautisko karteļu un dažāda veida lielā biznesa pārstāvju labā.

Mums, Latvijas Sociālistiskās partijas deputātu kandidātiem uz Eiropas Parlamentu, tieši šādi jautājumi, kas skar mūsu vēlētāju dzīves svarīgas problēmas, vienmēr ir bijuši un būs pirmajā vietā.

Starp tiem, absolūto prioritāti mēs atdodam jautājumiem par miera saglabāšanu, Eiropas un pasaules tautu darbaļaužu solidaritāti, sociālo taisnīgumu, vienlīdzību, patiesu demokrātiju (nevis „dubultstandartu demokrātiju”), cilvēktiesībām Eiropā un visā pasaulē.

Mēs darīsim visu iespējamo, lai aizstāvētu strādnieku, jaunatnes, bērnu, pensionāru un invalīdu tiesības.

Mēs rūpēsimies par medicīnas pakalpojumu attīstību, ārstēšanas un zāļu, izglītības un juridiskās palīdzības, dzīvojamās platības, elektroenerģijas un komunālo pakalpojumu cenu pieauguma kompensācijas pieejamību.

Aizstāvēsim nacionālo minoritāšu tiesības un prasīsim nepilsoņa statusa likvidēšanu Eiropas Savienībā, iestāsimies par tradicionālā ģimenes modeļa- vīrieša un sievietes savienības prestiža un lomas saglabāšanu sabiedrībā.

Mēs iestājamies par to, lai izskaustu nabadzību un sociālo atstumtību Eiropas Savienībā, kur visi varētu labi dzīvot un strādāt, kur valdītu miers un tautu draudzība.

Mēs esam par stingru starptautisko tiesību ievērošanu un to pārākumu visās cilvēka dzīves sfērās Eiropā un pasaulē.

Mēs aicinām simtiem tūkstošus, kas ne pēc savas gribas ir pametuši Dzimteni, Latviju, dodoties darba un iztikas līdzekļu meklējumos uz ārzemēm, atcerēties, kas, kādas politiskās partijas, atrodoties pie varas, noveda Latviju līdz tādam stāvoklim. Jūs jau arī paši zināt: viņi daudz sola, bet maz ko dara, lai veiksmīgi vadītu valsti un uzlabotu dzīvi Latvijā un Eiropas Savienībā kopumā.
 Un tāpēc mēs arī gaidām Jūs vēlēšanās un ticam savstarpējai sapratnei!

Mūsu galvenais mērķis ir pārveidot Eiropas Savienību, valstu savienību par Tautu Savienību, radīt dzīves apstākļus katrā valstī, lai nevajadzētu masveidā pamest savu Dzimteni, meklējot darbu svešā valstī.

Gaidām Jūsu novērtējumu mūsu centieniem, dārgie vēlētāji!

Solām būt uzticīgi mūsu solījumiem un Jums piedāvātajiem plāniem! Mēs jau vairakkārt esam to pierādījuši ar savu darbu, valsts un sabiedrisko darbību.

Latvijas Sociālistiskās partijas deputātu kandidāti uz Eiropas Parlamentu:

1. Alfrēds Rubiks 4. Normunds Grostiņš
2. Jeļena Jakovļeva 5. Udo Pērsis
3. Fridijs Bokišs 6. Tatjana Apanasova

2014.gada 19.marts
Rīga