Latvijas Sociālistiskā partija

14.12.2018

15. decembrī, plkst. 10:00 Rīgā, VEF kultūras pilī - Ropažu iela 2 (213. telpa) savu darbu sāks XXII Latvijas Sociālistiskās partijas kongress. Kongresā notiks uzcītīgāko partijas biedru un atbalstītāju apbalvošana, kā arī tiks uzklausīta LSP valdes atskaite par paveikto darbu. Pēc tam uz diviem gadiem tiks ievēlēts partijas priekšsēdētājs un jaunais valdes sastāvs. Notiks arī rezolūciju pieņemšana par aktuāliem politiskiem notikumiem un sociāli ekonomiskām problēmām.


16.11.2018

Aizejošā gada pēdējie notikumi spilgti norāda uz veselības aprūpes dziļo krīzi. Valdošo partiju sevis slavināšana, par veselības aprūpes budžeta pieaugumu līdz agrāk neredzētai, miljardu lielai atzīmei, nomainījās ar sūro realitāti. Piešķirot mediķiem daļu no nepieciešamajiem līdzekļiem, skaisti “iesaiņojot” tos priekšvēlēšanu solījumos par prioritāro nozares finansējumu nākotnē, valdošiem izdevās uz laiku mazināt samilzušo problēmu nastu.   

Veselības aprūpes nozares darbinieku pamatotu neapmierinātību “detonēja” 2019.g. budžeta projekts, kurā netika atrasta vieta solītajam 20% lielajam algu pielikumam. Panāktā vienošanās par darba algas pieaugumu nākamo trīs gadu laikā pārvērtās par priekšvēlēšanu aģitācijas rullīti ar nosaukumu “Kā varēja nesolīt?”. Galveno lomu tajā izcili nospēlēja veselības ministre A.Čakša, finanšu ministre D. Reizniece-Ozola un premjerministrs M.Kučinskis. D.Reizniece-Ozola un M.Kučinskis tālredzīgi klusēja augstākminētās vienošanās laikā, lai pāragri nesarūgtinātu savus potenciālos vēlētājus. Toties sasniedzot gaidāmo vēlēšanu rezultātu, viņi bez mazākiem sirdsapziņas pārmetumiem distancējās no savas kolēģes dotiem solījumiem. 

16nov.jpg

Šī cinisma pilnā spēlēšanās ar nozares darbinieku uzticēšanos nevarēja nenovest līdz graujošām sekām. Un tās ir skaidri redzamas. Sakarā ar masveida darbinieku aiziešanu tika izsludināta ārkārtas situācija Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rīgas reģionālajā centrā. Realitātē tas nozīmē vairāku izsaukumu noraidīšanu, kas var novest līdz nopietnām sekām cilvēku veselībai. 

Bet, pat šajā kritiskajā situācijā, valdošie izrāda atklātu vienaldzību pret savas valsts iedzīvotājiem un nevēlēšanos kaut ko risināt. Joprojām pastāvošās valdības vadītājs M.Kučinskis pārlika visu atbildību par izveidojušos situāciju uz jaunās (tiesa gan vēl neizveidotās) valdības pleciem, novēlot tikt galā ar “atstāto mantojumu”. 

Latvijas Sociālistiskā partija kategoriski nosoda cinisku Latvijas valdības bezdarbību, par krīzes situācijas pieļaušanu veselības aprūpes sistēmā. 

Izveidojusies situācija var novest pie neatliekamās medicīniskās palīdzības novēlotas sniegšanas ar traģiskām sekām. Visa iespējamo seku nasta pilnā mērā gulstas uz valdošo, no savas tautas vajadzībām atrauto politiķu pleciem.

Medicīnas nozares darbinieku pamatotās prasības ir jāizpilda!


Latvijas Sociālistiskās partijas Valde
2018.g. 14. novembrī, Rīgā


12.11.2018

Š.g. 7. novembrī, Latvijas Sociālistiskās partijas aktīvisti nolika ziedus Talsos, 1905.g. parkā, pie memoriāla nobendētajiem revolūcijas cīnītājiem.

 • 1
 • 2

04.11.2018

Rīgā, Grīziņkalnā, 2018.g. 3. novembrī

Balstiesīgie Latvijas iedzīvotāji nesen ievēlēja kārtējās 13. Saeimas deputātus. Uz doto brīdi, iepriekšējās Saeimas un Ministru kabineti jau izpildīja visus valdošo partiju stratēģiskos uzdevumus: Latvija kļuva par pilntiesīgu Eiropas Savienības dalībvalsti, ir aktīva militārā NATO bloka dalībniece. Visbeidzot, Latvija iekļuva Eiropas elitāro valstu ekonomiskajā klubā OECD. Visu šo uzdevumu ātra un bezierunu izpildīšana tika skaidrota iedzīvotājiem kā valsts tālākās attīstības obligātais priekšnosacījums. 

Tomēr, tiekot galā ar šiem uzdevumiem, Latvija, nepilnu trīsdesmit gadu laikā, zaudēja savas ražošanas un lauksaimniecības lielākos uzņēmumus, kā arī tūkstošiem darbavietu priekš kvalificētiem strādniekiem, inženieriem un tehnologiem. Augstākās izglītības iestādes, koledžas un arodskolas strauji samazināja vai vispār pārtrauca apmācību Latvijai vairs nevajadzīgām specialitātēm. 

Simtiem tūkstošu Latvijas iedzīvotāju bija spiesti aizbraukt prom no savas Dzimtenes, jo neatrada iespēju iegūt kvalitatīvu izglītību, nodrošināt cienīgu dzīves līmeni savām ģimenēm, kā arī labu darbu. Valsts iedzīvotāju skaits strauji un neatgriezeniski samazinās, mirstība pārsniedz dzimstību. Pieaug un kļūst aizvien asāk jūtama sabiedrības noslāņošanās, padziļinās starpnacionālā sašķeltība. 

Ilgstošās samilzušās problēmas pieprasa pārmaiņas mūsu valstī. Tieši ar tādiem saukļiem par drīzām pārmaiņām, LR 13. Saeimā iekļuva vairākas partijas, kuras tagad ved sarunas par jaunā Ministru Kabineta izveidi. Tagad no partijām tiek prasīts ar reāliem darbiem pierādīt, ka priekšvēlēšanu solījumi kļūs par pamatu darbam, kas izvedīs valsti no sistēmiskās krīzes.


Mēs, sociālā protesta mītiņa dalībnieki, uzrunājot LR 13. Saeimas deputātus, pieprasām:

- īsākajā laikā izpildīt vēlētājiem dotos solījumus par dziļām pārmaiņām Latvijas iekš- un ārpolitikā, ar mērķi pēc iespējas ātrāk izvest valsti no sistēmiskās krīzes; 

- atjaunot pēdējo trīsdesmit gadu laikā iznīcināto ražošanas un lauksaimniecības potenciālu, nodrošināt strādājošos ar pienācīgi apmaksātām darba vietām, bet jaunatni ar pieejamu profesionālo un augstāko izglītību, ar garantētu darba vietu nodrošināšanu savā Dzimtenē. Ģimenēm ar bērniem jāsaņem ES līmeņa cienīgu valsts pabalstu; 

- nodrošināt pietiekošu vecuma pensiju un invaliditātes pabalsta līmeni, lai nodrošinātu pilnvērtīgu uzturu, ārstēšanos un komunālo pakalpojumu apmaksu, kā arī visu mūsdienās nepieciešamo garīgo un radošo vajadzību apmierināšanu; 

- nodrošināt katra smagi slimā Latvijas iedzīvotāja konstitucionālās tiesības uz dzīvi, neatkarīgi no viņa materiālās labklājības; 

- piešķirt vēlētājiem iespēju tiešā veidā kontrolēt deputātu darbu, bet vajadzības gadījumā arī tos atsaukt. 


04.11.2018

Š.g. 3. novembrī Grīziņkalnā, pie 1905.g. revolūcijas pieminekļa, notika Latvijas Sociālistiskās partijas organizētais mītiņš. Mītiņa dalībnieki apsprieda LR 13. Saeimas vēlēšanu rezultātus, kā arī jaunās valdības iespēju izvest Latviju no sistēmiskās krīzes. Praktiski visās uzstāšanās tika pausta neticība jaunajam valdības sastāvam tikt galā ar samilzušajām problēmām, kuras izveidojās iepriekšējo valdību postošās darbības rezultātā, pēdējo trīsdesmit gadu garumā.  

Tomēr, mītiņa dalībnieki nolēma nosūtīt LR 13. Saeimai savas prasības. Tāds solis ir aicinājums visiem vēlētājiem pieprasīt skaļo solījumu, par labāku dzīvi visiem valsts iedzīvotājiem, izpildi!

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20

Foto- A.Nužnijs


30.10.2018

2018.g. 3. novembrī, plkst. 12:00, 1905.g. parkā (Grīziņkalns), notiks Latvijas Sociālistiskās partijas mītiņš pret valdības īstenoto politiku, kura vairo sociālo nevienlīdzību.    

Mītiņā tiks kritizēta, pēc neatkarības atjaunošanas veiktā, Latvijas tautsaimniecības deindustrializācija, ar tai sekojošu masu bezdarbu un darba migrāciju; maternitātes un bērnības sociālā neaizsargātība; medicīnas pakalpojumu nepieejamība; pazemojušas pensijas u.c.  

Mītiņa dalībniekiem tiks piedāvāts vērsties pie jaunievēlētās LR 13. Saeimas deputātiem, ar prasību pēc iespējas ātrāk izpildīt vēlētājiem dotos solījumus. Priekšvēlēšanu periodā partijas, kuras tagad ved sarunas par jaunās valdības sastāvu, solīja lielas pārmaiņas Latvijas iekš- un ārpolitikā, ar mērķi pēc iespējas ātrāk izvest valsti no izveidojušās sistēmiskās krīzes. Mītiņa dalībnieki pieprasīs doto solījumu izpildi. Mēs aicinām pievienoties visus, kuri nepiekrīt izveidojušai situācijai, kā arī gatavi atbalstīt pieteiktās prasības savu ģimeņu labklājības un mūsu valsts attīstības labā. 

Latvijas Sociālistiskās partijas valde


28.10.2018

Š.g. 29. oktobrī vislielākajai bijušās PSRS jaunatnes organizācijai- Komjaunatnei paliek 100 gadi. Miljoniem jauniešu ar lepnumu nēsāja VĻKJS nozīmīti. Komjaunatne bija īstenā izpalīdzības un draudzības, kā arī savstarpējās cieņas un internacionālās draudzības skola. Tā mācīja atbildību un disciplīnu, cieņu pret darbu un kolektīvisma sajūtu.

Komjaunatne- tā ir varoņdarbu, pašaizliedzīguma un mīlestības pret savu Dzimteni vēsture. Tā ir Nikolaja Ostrovska, Zojas Kosmodemjanskas, Aleksandra Matrosova un Imanta Sudmaļa, kā arī miljonu komjauniešu spēks un varonība.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14

Ļeņina Komjaunatnes vēsturē rakstīti varonīgie darba sasniegumi- Baikāla-Amūras maģistrāle, Magņetogorskas metalurģiskais kombināts un Dņeprohesa būvniecība. Komjaunieši bija jaunās sabiedrības celšanas un attīstības pirmrindnieki. 

Latvijas Sociālistiskā partija sirsnīgi sveic visus, kuriem komjaunatnē pavadītais laiks paliek atmiņās par gaišiem draudzības un mīlestības, darba sasnieguma un patiesi cilvēcisko vērtību gadiem!

Latvijas Sociālistiskā partija


21.10.2018

Š.g. 13. oktobrī Latvijas Sociālistiskās partijas (LSP) priekšsēdētājs Vladimirs Frolovs piedalījās ikgadējā ziedu nolikšanā Brāļu kapos ar 130. latviešu strēlnieku korpusa veterāniem. Pēc izveidojušās tradīcijas, ziedi no partijas vadības tika nolikti pie partizāna-pagrīdnieka Vitolda Jauntirāna kapa vietas, kuras uzkopšanu uzņēmās LSP.   

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Vēlāk, uzstājoties svinīgajā pasākumā, par godu Rīgas atbrīvošanas 74. gadadienai, V.Frolovs izteica pateicību Lielā Tēvijas kara veterāniem, kuri atbrīvoja Latvijas galvaspilsētu no fašistiskajiem okupantiem, bet vēlāk, rekordātrā laikā to atjaunoja, turpinot attīstīt pilsētas un visas valsts tautsaimniecību. 


15.10.2018

Latvijas Republikas 13. Saeimas vēlēšanas ir pārvarējušas savu pirmo, tradicionālo fāzi: “Kā varēja nesolīt?!”. Partijas, kuras pārvarēja 5% barjeru un pretendē uz iekļūšanu valdošajā koalīcijā, uzsākušas jaunu etapu- savstarpējās konsultācijas par iespējamo sadarbību. Šī procesa būtība ir iztirgot sev gardāku varas kumosu, maksājot par to ar vēlētājiem dotajiem solījumiem. Daudzpusējās politisko partiju vienošanās rezultātā valsts atkal iegūs varu, kura plāno četru gadu garumā pildīt koalīcijas vienošanos. Diemžēl, mēs- vēlētāji, vairs nebūsim šīs vienošanās dalībnieki. Mums atliks tikai ierastais izbrīns par šo augsto demokrātijas līmeni, kā arī ticība tam, ka cilvēce neko labāku savā pastāvēšanas vēsturē nav izdomājusi. 

Tai pašā laikā, Latvijā ar katru gadu paliek aizvien mazāk vēlētāju, kuri grib piedalīties šajā pasākumā. LR 12. Saeimas aktivitātes antirekords ir pārliecinoši pārspēts- nobalsojušo skaits ir sarucis par 68566 cilvēku, t.i. gandrīz par 5%. Valdošie politiķi deklarē, ka šī tendence ir skaidrojama ar Latvijas iedzīvotāju apmierinātību ar savas labklājības līmeni. Cilvēki neiet balsot, jo viņi ir apmierināti ar valdības sasniegumiem un stabilitātes sajūtu- kā pantiņu atkārto pie varas stāvošie politiķi. Viņi vairs nav spējīgi adekvāti izvērtēt reālo valsts situāciju. Viņi nevēlās redzēt problēmas mirstības dominēšanā pār dzimstību (stabili, kopš 90. gadu sākuma), nedz arī iedzīvotāju masveida emigrācijā no Latvijas. Tāpēc arī valdošie nav spējīgi izprasts īstenos vēlētāju apātijas un vienaldzības iemeslus.  

Bet aizvien vairāk iedzīvotājiem zemā vēlētāju aktivitāte ir acīmredzama. Tā ir nespēja saredzēt nākotni saviem bērniem un sajūta par to, ka neesi pieprasīts savā valstī! Lūk, kas īstenībā nomāc vēlmi dzīvot savā valstī un lemt par tās nākotni. 

Latvijas Sociālistiskā partija uzskata par nepieciešamu īstenot valsts pārvaldi, balstoties uz sabiedrības attīstības plānošanu un pēctecību, nodrošinot striktu kontroli par plānu izpildi. Nepieciešams tiesiski nostiprināt ierēdņu profesionālās atbilstības principu ieņemamajiem amatiem, kā arī nodrošināt nenovēršamu atbildību par viņu pieņemto lēmumu sekām. Pārstāvnieciskās demokrātijas sistēmai ir adekvāti un pilnā apmērā jāatspoguļo iedzīvotāju vairākuma intereses, nevis šaura loka lobēto politiķu, kuri ir atrauti no īstenajām tautas interesēm. Vēlētājiem jābūt iespējai tiešā veidā kontrolēt deputātu darbību, bet nepieciešamības gadījumā- atsaukt tos. 

Bez pilnvērtīgas Latvijas algotā darba cilvēku pārstāvniecības valsts pārvaldē, nav iespējams iziet no mūsu sabiedrības dziļās sistēmiskās krīzes.

Latvijas Sociālistiskā partija


15.10.2018

Š.g. 13. oktobrī Latvijas Sociālistiskās partijas (LSP) biedri piedalījās svinīgajā ziedu nolikšanā un piemiņas brīdī pie pieminekļa Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem. LSP delegāciju pārstāvēja partijas priekšsēdētājs, Rīgas domes deputāts Vladimirs Frolovs, LR 12. Saeimas deputāti- sociālisti (frakcija “Saskaņa”) Artūrs un Raimonds Rubiki, Igors Zujevs, kā arī vairāki pirmorganizāciju sekretāri un aktīvisti. Pēc izveidojušās tradīcijas, LSP biedri nesa 130. latviešu strēlnieku korpusa komandieru fotogrāfijas.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5