Latvijas Sociālistiskā partija

04.05.2016

Aicinam visus nevienaldzīgus 5 maijā 11:00 pieminēt Biķernieku mežā 1943. gada naktī no 5 uz 6 maiju nobendētus latviešu komjauniešus pagrīdniekus-antifašistus no Arvīda Rendnieka, Ernesta Saulīša un Viktorijas Misas vadītās “Latvijas Antifašistiskās Organizācijas”. Tajā naktī kopā ar viņiem tika nošauti arī viņu ģimeņu locekļi un citi Padomju Latvijas patrioti. Pēc kara Biķernieku mežā tika uzstadīts piemineklis kritušajiem latviešu komjauniešiem.

Kā atrast šo vietu un pieminekli?

Piemineklis atrodas netālu no Holakausta Upuru Memoriāla, tajā pašā Biķernieku ielas pusē, mežā (ielas labajā pusē, ja skatīties gar Biķernieku ielu virzienā no Rīgas centra uz Mežciemu). Pretējā ielas pusē atrodas Biķernieku Sacīkšu trase.

Ceļiņš, kas ved līdz piemineklim, atiet no Biķernieku ielas, pie pagrieziena atrodas piemiņas akmens ar uzrakstu “Nāves Ceļš - Piemiņas Ceļš” (vienā no bildēm šīs pagrieziens ir atzīmēts ar treknu sarkanu bultu. Ielas pretējā pusē atrodas pietura Kapi (virzienā no Mežciema uz pilsētas centru). Attālums no Biķernieku ielas līdz piemineklim apmēram 100 m.

 • 1.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg

Ceļš līdz piemineklim ir atzīmēts uz satelītkartes, bildēs var redzēt, kā izskatas piemiņas akmens pie pagrieziena un pats piemineklis.

Tikt līdz vietai no pilsētas centra var ar 11 trolejbusu (braukt līdz galapunktam Ieriķu ielā, tālākais ceļš ir atzīmēts uz satelītkartes), 18 trolejbusu vai 16 autobusu braucot līdz pieturai Kapi (tālākais ceļš is atzīmēts uz satelītkartes).

No Ķengaraga, Pļavniekiem, Juglas var aizbraukt ar 15 vai 31 autobusu līdz tai pašai pieturai Kapi.

Mums visu laiku atkārto par latviešu Waffen SS leģionu, taču bija arī citi latvieši, un viņu bija daudz. Lielākā daļa viņu atdeva savas dzīvības nevienādā cīņā pret vācu okupantiem un viņu vietējiem rokaspuišiem tālajā ienaidnieku aizmugurē, nežēlīgas nacistiskās okupācijas apstākļos. Cīņā par savu Padomju Latviju.
28.04.2016

Sestdien, 23. aprīlī Latvijas Sociālistiskā partija (LSP) rīkoja talku, kas ir veltīta 146. Ļeņina dzimšanas gadadienai. Pasākums notika Rīgā, Rēzeknē, Jelgavā, Ludzā, Jēkabpilī, Alūksnē un citās Latvijas pilsētās un pagastos.

Ludzā tika sakopts piemineklis, par piemiņu no vāciešu rokas kritušajiem Ludzas iedzīvotājiem, un tā apkārtne Garbarovska meža teritorijā. Jelgavā pasākums notika kopā ar partijas “Saskaņa” vietējās nodaļas biedriem, pasākuma laikā tika sakopti brāļu kapi Miera kapu teritorijā.

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg
 • 5.jpg
 • 6.jpg
 • 7.jpg
 • 7.jpg

Rēzeknē talka notika Rēzeknes brāļu kapos, kur LSP biedri, apvienojoties ar “Krievu biedrību Rēzeknē”, sakopa kapu teritoriju, nokrāsoja pieminekļa pjedestālu, atjaunoja izbalējušos vārdus uz padomju karavīru kapiem.

Rīgas talkā tika sakopti brāļu kapi, kas atrodas Rīgas 1.Meža kapu teritorijā. Kopumā LSP bija savākuši vairāk par 200 atkritumu maisu.


27.04.2016

21.aprīlī Saeimas valdošā koalīcija, kā arī «Latvijas Reģionu apvienība» ar 65 balsīm pieņēma t.s. «špionu grozījumus» Krimināllikumā, kuru mērķis, kā tika paziņots, ir novērst draudus, kas ir saistīti ar it kā pret Latviju vērsto «hibrīdkaru». Notikumi, kas attiecas uz šiem grozījumiem, ļauj izdarīt secinājumus par cilvēkiem, kam, diemžēl, pieder vara mūsu valstī.

Iesniegto grozījumu sākuma variantā bija panti, kur, piemēram, tika prasīts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem par palīdzības sniegšanu ārvalstij vai ārvalsts organizācijai kaitīgā darbībā pret Latvijas Republikas drošības interesēm , kas izdarīta tieši vai ar citas personas starpniecību. Tajā pašajā laikā netiek definēts ne “palīdzības”, ne “kaitīgas darbības”, ne “starpnieka” jēdziens, ne to skaits, ne kas ir “Latvijas Republikas drošības intereses”. 

Ņemot vērā visu patriotisko retoriku, kas ir saistīta ar šo grozījumu pieņemšanu, provaldības masu medijos, nevar neievērot cilvēku, kas tos ir sastādījuši, banālo neprofesionalitāti. Par noziedzīgajiem nodarījumiem, saskaņā ar šiem formulējumiem, teorētiski var tikt uzskatītas visparastākās darbības: neapmierinātības izteikšana par valsts politiku, materiālu izplatīšana internetā, piedalīšanās dažādās apspriedēs un zinātniskās konferencēs, zinātniskā un žurnālistikas darbība utt.


Kādā brīdī to saprata arī paši grozījumu lobētāji, ne velti Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja vietnieks Kārlis Seržants vienā no intervijām, centās nomierināt sabiedrību, paziņojot, ka likums tiks izmantots tikai “pret valstij nelojāliem žurnālistiem, biznesmeņiem un citām personām.” Tādējādi parādot visiem, kāda īstenībā ir cilvēku, kas raksta un pieņem likumus, attieksme pret tiesisko sistēmu.

Vispirms tiek veidotas pilnīgi nekompetentas tiesību normas, bet pēc tam tās tiek plānots pielietot tikai izlases veidā, kad Seržanta kungs un viņam līdzīgie kādu uzskatīs par “nelojālu”. Par šo situāciju ir patiesi satraukušies dažādu uzskatu cilvēki gan Latvijā, gan aiz tās robežām, kā arī Latvijas Republikas prezidents Raimonds Vējonis, kurš vēl pavisam nesen bija Seržanta partijas biedrs.

Latvijas Sociālistiskā partija, kā jau tika ziņots, divas reizes ir rīkojusi pie Saeimas piketu pret šiem grozījumiem. Pēc mūsu lūguma Eiropas Parlamenta deputāts no Grieķijas komunistiskās partijas Sotirios Zarianopoulos nosūtīja pieprasījumu ES augstajam pārstāvim ārlietu un drošības politikas jautājumos F. Mongerini ar lūgumu novērtēt grozījumus.

Galu, galā, pateicoties tieši sabiedrības kopējam spiedienam uz valdību, grozījumi tika pieņemti maigākā formā, darbības, par kurām ir jānes atbildība, tika konkretizētas, dažus strīdīgus punktus izslēdza vispār. Latvijas Sociālistiskā partija izsaka pateicību visiem sabiedriskajiem darbiniekiem un organizācijām, kas nebaidījās paust savu viedokli šajā jautājumā.


22.04.2016

Latvijas delegācijas pārstāvji Baltijas asamblejā no Latvijas Republikas Saeimas frakcijas “Saskaņa” Raimonds Rubiks, Ivans Kļementjevs, Jānis Ādamsons un Zenta Tretjaka piedāvāja 2019.gadā organizēt Latvijā “Baltijas jūras spēles”. Tādu spēļu organizēšana pirms 2020.gada Olimpiādes kļūtu par labu sportistu sagatavotības pārbaudi un palīdzētu nostiprināt draudzīgas attiecības starp valstīm. Šādas spēles jau ir notikušas 1993.gadā Igaunijā un 1997.gadā Lietuvā.

Baltijas Asambleja ir konsultatīva struktūra sadarbībai starp Igaunijas, Latvijas un Lietuvas parlamentiem, kas dibināta 1991. gadā . Asamblejā darbojas 20 deputāti no katras valsts. Raimonds Rubiks ir Baltijas Asamblejas loceklis kopš 2016.gada 25.februāra. Raimonds Rubijs ir Asamblejas biedrs kopš 2016.gada 25.februāra.


21.04.2016

21. aprīļa rīta pusē, Rīgā notika pikets, kurš bija vērsts pret grozījumiem Krimināllikumā, kurus iesniedza Saeimas juridiskā komisija.

 • 1.jpg  
 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg

11.04.2016

Lielās Uzvaras 70.gadienā Rīgā pirmo rezi notika akcija «Nemirstīgo pulks», kas radīja lielu sabiedrības interesi. Dalībnieki ejot gājienā cauri Rīgai, turēja rokās savu radinieku, kas piedalījās karā, fotogrāfijas, dziedāja kara gadu dziesmas un sveica garāmgājējus Uzvaras svētkos.

«Nemirstīgo pulks» pirmo reizi parādījās 2012.gadā, pateicoties vietējiem aktīvistiem, tika izveidota kolonna, kas nesa savu slaveno tēvu, vecotēvu un vecvecotēvu portretus, kuri bija tuvinājuši Uzvaru. Šodien akcija «Nemirstīgo pulks» ir viena no visveiksmīgākajām mūsdienu . sabiedrības iniciatīvām. Vēl bez Krievijas, pasākumi notiek praktiski visās bijušās PSRS republikās, kā arī ASV, Vācijā, Austrijā, Izraēlā, Dienvidkorejā un citās valstīs.

Vērienība, ar kādu katru gadu tiek svinēta Uzvaras Diena, liecina par to, cik ļoti cilvēki ciena Uzvaru, neskatoties uz to, ka ir pagājuši jau vairāki gadu desmiti. Un tas priecē, jo tieši šodien aug tā paaudze, kura neatcerēsies vairs dzīvos kara veterānus, un tieši tagad ir tik svarīgi saglabāt arī turpmāku Uzvaras Dienas svinēšanu.


Tas ir ļoti aktuāli tieši tagad, kad aktīvi tiek mēģināts pārrakstīt vēsturi, sagrozītt Padomju Savienības un Sarkanās armijas lomu Otrajā pasaules karā. Šajā situācijā svarīgi ir ne tikai tas, ka «Nemirstīgo pulks» piemin kritušos, bet arī apvieno tos, kas tagad dzīvo ar tām vērtībām, par kurām cīnījās viņu senči.

Šogad akcija «Nemirstīgo pulks» notiks ne tikai Rīgā, bet arī Rēzeknē, Daugavpilī un Jelgavā. Latvijas Sociālistiskā partija aicina visus, kam ir svarīga Lielās Uzvaras piemiņa, izveidot mūsu Nemisrstīgo pulku un iet vienotā gājienā, pieminot to laiku varoņus. Rīgā ar akcijas koordinēšanu un sagatavošanu nodarbojas Nemirstīgo pulka orgkomiteja, un pieteikt savu varoni Pulkā var mājas lapā www.polk.lv


07.04.2016

7. aprīļa rīta pusē, Rīgā notika pikets, kurš bija vērsts pret grozījumiem Krimināllikumā, kurus iesniedza Saeimas juridiskā komisija. Piketā piedalījās nedaudz vairāk par 30 cilvēkiem. Pēc grozījumu izskatīšanas pirmajā lasījumā, daudzas visdažādāko uzskatu sabiedriskas un politiskas organizācijas atklāti uzstājās pret šiem grozījumiem, taisnīgi vērtējot, ka grozījumu stāšanās spēkā var kaitēt sabiedrībai.

Latvijas Sociālistiskā partija arī nebija izņēmums un aktīvi uzstājās ar kritiku pret piedāvātiem grozījumiem likumā, nosaucot formulējumus tajā par vispārīgiem un neprofesionāliem, kur skaidri redzams, ka tie ir vērsti pret nevienprātību un jebkuru opozīcijas darbību, kas vērsta uz strukturālām izmaiņām valstī un ekonomikā, nevis tikai uz tipisku vienu ierēdņu nomaiņu pret citiem.  

Sabiedrības ietekmē, Saeimas juridiskā komisija tomēr atzina par šaubīgu piedāvāto grozījumu kvalitāti, bet valdošās koalīcijas deputāti tomēr nobalsoja par grozījumu izskatīšanas pārcelšanu uz 21. aprīli. Latvijas Sociālistiskā partija uzskata, ka izskatīšanas datuma pārcelšana nekādā veidā nemaina būtību, un tāpēc uzstāj uz pilnīgu Saeimas juridiskās komisijas piedāvāto grozījumu pārskatīšanu, obligāti ņemot vērā arī opozīcijas Saeimas frakciju un sabiedrības organizācijas viedokļus.

 • 1.jpg
 • 2.jpg
 • 3.jpg
 • 4.jpg

31.03.2016

2016.gada 7.aprīlī 8:30 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas notiks Latvijas Sociālistiskās partijas pikets pret skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā, kurus tobrīd izskatīs parlamentā galīgajā otrajā lasījumā.

Ja grozījumi tiks pieņemti tādā veidā, kādā tie bija atbalstīti pirmajā lasījumā, tad par noziedzīgiem nodarījumiem kļūs ne tikai pret valsti vērstas diversijas un izlūkošanas darbības, kā mums apgalvo šo grozījumu atbalstītāji, bet arī jebkura cita politiska darbība, kuras mērķis ir veikt lielākas vai mazākas izmaiņas valsts iekārtā, žurnālistikas izmeklēšana, un pat banāla valdības kritika.

Pret grozījumiem atklāti iestājas daudzi visdažādāko uzskatu politiķi un sabiedriskie darbinieki, tajā skaitā arī Latvijas Republikas Prezidents Raimonds Vējonis. Mēs aicinām piedalīties piketā visus, kas saprotk piedāvāto grozījumu bīstamību un to melīgo pamatojumu.