Latvijas Sociālistiskā partija

09.06.2018

Š.g. maija mēnesī plašsaziņas līdzekļos izskanēja informācija par Darba likuma pārkāpumiem A/S “Tosmares kuģu būvētava”. Situāciju komentēja LR Saeimas deputāts-sociālists (frakcija “Saskaņa”) Artūrs Rubiks: “Mēs saņēmām informāciju par rupjiem Darba likuma pārkāpumiem vienā no vecākajiem kuģu būves un remonta uzņēmumiem Baltijas valstīs, proti, strādniekiem netiek izmaksātas algas vairāku mēnešu garumā. Esam vērsušies ar iesniegumu par radušos situāciju Valsts darba inspekcijā.”

 • 1
 • 231.05.2018

Š.g. 28.maijā Latvijas Sociālistiskās partijas Valdes locekle Inna Belokurova piedalījās atceres pasākumā, par godu Padomju Savienības Varonim Vilim Samsonam.28.05.2018

Š.g. 25. maijā, Jelgavas pilsētas svētkos, “Latvijas Sociālista” korespondents tikās ar pirmorganizācijas sekretāri Oksanu Suržikovu.

“Mums darba netrūkst!”, sveicot korespondentu, teica Oksana. “Jau otro gadu pēc kārtas veidojām savu delegāciju tradicionālajam pilsētas gājienam. Gājām ar prieku un dziesmām zem mūsu partijas karoga! Aktīvi gatavojamies braucienam uz Draudzības Kurgānu. Šogad pieteicām lielu dalībnieku skaitu (12 pārstāvji).

Tradicionāli atzīmējām 1. un 9. maiju. Pirms darbaļaužu svētku svinēšanas, sakopām latviešu strēlnieku kapus. Bet 31. jūlijā atzīmēsim nacistu padzīšanu no mūsu dzimtās pilsētas”.

 • 1
 • 2
 • 3

26.05.2018

Š.g. 10. un 17. maijā LR Saeimas deputāti (Nacionālā apvienība) mēģināja iesniegt dienas darba kārtībai “Deklarāciju par totalitāro režīmu noziegumu un totalitārās ideoloģijas attaisnošanas nosodījumu”. Deklarācijā tika minēts, ka “…Kārļa Marksa un Frīdriha Engelsa darbs “Komunistiskās partijas manifests”, kas ir zināms arī kā “Komunisma manifests” un akcentē šķiru cīņas principu, ir pamats totalitārā komunistiskā režīma ideoloģijas izveidei…” 

Uzstājoties debatēs, deputāts J.Dombrava paziņoja: “…masu slepkavību ierosinātājs lielā mērā ir gan Kārlis Markss, gan Engelss ar saviem darbiem, ar “Komunisma manifestu”…” 


Situāciju komentēja deputāts-sociālists Raimonds Rubiks (“Saskaņa”): “Nacionāļu nemitīgie centieni izraisa neizpratni. Viņi uzskata “Komunistiskās partijas manifestu” par noziedzīgu darbu, bet tas ir iekļauts UNESCO reģistrā (līdzās ar “Kapitālu”) “Pasaules atmiņa”, kā viens no nozīmīgākajiem 19.gadsimta darbiem, kam ir visai liela ietekme arī šodien! Jāatgādina, ka K.Marksa ģenialitāti, kurš atklāja buržuāziskās ekonomikas likumsakarības, atzīst kapitālistisko valstu vadošie ekonomisti. 

Ziniet, es ļoti šaubos, ka pēc dažiem gadsimtiem vēsture atcerēsies šodienas nacionāļus ar viņu provokatīvajiem dokumentiem, bet K.Marksa, kurš zinātniski pamatoja cilvēces ceļu uz sabiedrību bez kariem un ekonomiskām krīzēm, diženums nemazinās arī viņa 200. gadadienā! 

Mēs balsojām pret šīs deklarācijas pieņemšanu!”


24.05.2018

Š.g. 5. maijā, Trīrā (Vācija), tika atklāts Kārlim Marksam veltīts piemineklis. Atklāšanas ceremonijā piedalījās ap 3000 cilvēku.22.05.2018

Latvijas Republikas ārlietu ministrs E.Rinkevičs š.g. 16.maijā paziņoja, ka mūsu valsts interesēs ir nepārtraukta ASV militārā klātbūtne Baltijas valstīs un Polijā.


Latvijas Sociālistiskā partija jau sen un konsekventi aizstāv pretēju pozīciju- mūsu valsts teritorijas izmantošana citas valsts militārās bāzes vajadzībām ir pretrunā ar Latvijas iedzīvotāju ilgtermiņa interesēm.

Latvijai ir vajadzīgs miers, bet tautai- labklājība un sociālā aizsardzība. Ceļš uz šiem mērķiem ir patstāvīgas, miermīlīgas un draudzīgas ārpolitikas īstenošana attiecībā pret kaimiņvalstīm.

Latvijas Sociālistiskās partijas Valde19.05.2018

Mēs publicējam pasaules iedzīvotāju protestus pret Izraēlas agresiju Gazas joslā š.g. 12.maijā.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

18.05.2018

Latvijas Sociālistiskās partijas paziņojums

13. Saeimas vēlēšanu gada politiskais pavasaris sākās neparasti. Par tā visredzamākajiem dalībniekiem kļuva nevis politiskās partijas, kuras gatavojas cīņai par deputātu krēsliem, bet drošības policija un opozīcijā pret valdošajiem esošie sabiedriskie aktīvisti.

Specdienesti veica aizturēšanas, kratīšanas un sauca uz liecību sniegšanu cilvēkus, kuri ir visai plaši pazīstami daudzkārt sašķeltajā Latvijas sabiedrībā. Latvijas Sociālistiskā partija ne pilnā mērā atbalsta šo cilvēku paustās idejas un uzskatus, bet mēs esam kategoriski pret represiju pielietošanu attiecībā pret tiem, kuri izrāda savu sabiedrisko aktivitāti, atrodoties konstitucionālajā laukā. Informācijā par aizturēšanas faktiem, kuri sniegti sabiedrībai, nav nekā konkrēta par izvirzīto apsūdzību būtību. Ir tikai pārskaitīti smagie Krimināllikuma panti par pretvalstisku darbību. Tāda situācija, pat ja tā netika izveidota mērķtiecīgi, veido sabiedrībā uztraukuma un neuzticības sajūtu. Saeimas vēlēšanu gadā tā nebūt nav labākā metode, kā panākt nosacījumus brīvai vēlētāju gribas izpausmei, un leģitīmas valsts varas izveidošanai. 

Latvijas Sociālistiskā partija aicina politiskās un sabiedriskās organizācijas, kā arī arodbiedrības, stiprināt solidaritāti, aizstāvot Satversmes tiesības uz vārda brīvību, savu uzskatu paušanu un aizstāvēšanu no nepamatotām vajāšanām par pilsoniskās pozīcijas izteikšanu. 

LSP Valde

2018.g. 16.maijā