Latvijas Sociālistiskā partija

Nosodām nacistiskā noziedznieka popularizēšanu!

11.10.2014

Nosodām nacistiskā noziedznieka Herberta Cukura popularizēšanu!
Š.g. oktobrī, kad aprit 70 gadi kopš mūsu valsts galvaspilsētas atbrīvošanas gadadienas no vācu fašistiskajiem iebrucējiem, vairākās pilsētās notika pirmizrāde mūziklam „Cukurs. Herberts Cukurs”.

Mēs uzskatām, ka tā ir klaja ņirgāšanās par to tūkstošu nevainīgo cilvēku piemiņu, kuru slepkavībā ņēma dalību nacistu pakalpiņi no „Ārāja komandas”, kuras brīvprātīgais dalībnieks bija kara noziedznieks H. Cukurs.

Nav brīnums, ka mūsdienās nereti nākas sastapties ar mēģinājumiem glorificēt kara noziedzniekus, melīgi pārrakstot vēsturi un izceļot tos, kuri brīvprātīgi stājās zem nacistiskās Vācijas karogiem. Bet centieni attaisnot H.Cukuru neatrod atbalstu pat šodienas buržuāziskās inteliģences un oficiālās varas pārstāvju aprindās:

„Ir svarīgi apzināties, ka Herberts Cukurs nebija tikai talantīgs lidotājs. Viņš bija arī Otrā Pasaules kara noziedznieks, kurš, līdzdarbojoties bēdīgi slavenās Arāja komandas sastāvā, ir atbildīgs par nevainīgu civiliedzīvotāju slepkavībām un līdzdalību holokaustā. LR Ģenerālprokuratūra jau divas reizes ir atteikusi piešķirt Herbertam Cukuram reabilitāciju.”
Ārlietu ministrs Artis Pabriks
2004.g. 29. septembrī

“Mani mulsina diskusija par to, vai viņš bija labāks vai sliktāks nacists. Nebija labāku vai sliktāku nacistu.. Viņš bija kara noziedznieks, un par to nav nekādu šaubu.”
Žūrnālists K.Streips (lsm.lv. 2014.g. 27. martā)

„Ja mēs mēģināsim Cukuru tiesāt pēc Latvijas likumiem, no tā varētu sanākt čiks. Mēs uztaisītu vairāk problēmu nekā labuma. Bez šīs laicīgās tiesas pastāv vēstures tiesa, kas viennozīmīgi parāda Cukura vainīgumu – to, ka viņš bijis Arāja komandā.”
Vēsturnieks K. Zellis (lsm.lv. 2014.g. 27. martā)

Aicinām visus, kuri nevēlas pieļaut nacistu noziedznieku attaisnošanu un viņu tēlu spodrināšanu, atbalstīt Latvijas Sociālistiskās partijas piketu “Pret kara noziedznieka Herberta Cukura tēla slavināšanu”, kas notiks š.g. 16. oktobrī, pretī koncertzālei “Rīga”, no plkst. 16:00 līdz 17:00!