Latvijas Sociālistiskā partija

Deputāti interesējas par to, kā Latviju ietekmēs gāzes tirgus atvēršana

11.06.2015

Līdz 2017. gada aprīlim Latvijai ir jāatver savs gāzes tirgus. Saskaņā ar valdības lēmumu, tirgus liberalizācija notiks vairākos etapos. Rezultātā uzņēmums AS  Latvijas gāze tiks sadalīta divās kompānijās: viena nodarbosies ar gāzes pārdošanu un izvietošanu, bet otra - ar infrastruktūru.

Ekonomijas ministrija piedāvā pieņemt lēmumu par LG meitas uzņēmuma izveidošanu jau šogad, bet 2016.gadā atrast tam investitoru, vai arī pieņemt lēmumu par to, ka tā daļas iegādājas valsts.

Latvijas Republiaks Saeimas Saskaņas frakcijas deputātu grupa: Ivars Zariņš, Valērijs Agešins, Artūrs Rubiks (Latvijas Sociālistiskā partija), Jānis Tutins, Ivans Ribakovs pauž satraukumu par to vai šī liberalizācija nenotiek, lai atrisinātu atsevišķas problēmas un neradīs papildus izdevumus, kurus segs Latvijas iedzīvotāji. Deputāti sagatavoja un nosūtīja ekonomikas ministrei Danai Reizniece- Ozolai virkni jautājumu.

Savā atbildē ministre paziņoja, ka viņas ministrija darbojas saskaņā ar likumiem un normatīvajiem aktiem. Latvijai, kā ES dalībvalstij, ir jāpilda Eiropas Savienības normatīvo aktu prasības. Viena no tādām prasībām ir vienota enerģētikas tirgus izveidošana ES ietvaros.

Uz deputātu jautājumu - kas konkrēti novērtē dabas gāzes tirgus atvēršanas riskus un sekas, ekonomikas ministre atbildēja, ka bija uzaicināti eksperti.  Informācija tika iesniegta Ministru kabinetam, un tā ir valsts noslēpums. 

Ar pilnu ministres atbildi var iepazīties šeit.