Latvijas Sociālistiskā partija

Bēgļu masveida uzņemšanas plānu valdība jau ir pieņēmusi sen, bet tagad tas palīdzēt nevar

27.10.2015

Jau pirms trīs gadiem Latvijai bija jābūt gatavai bēgļu masveida uzņemšanai.  Lai to varētu paveikt, tika izstrādāts  Rīcības plāns, kā rīkoties ārkārtas situācijā. Ārkārtas situācija iestātos gadījumā, ja valstī 10 dienu laikā ierastos no 3000 līdz 20 000 patvēruma meklētāju. Tāpēc nav saprotams, ka lēmums  par 250 bēgļu uzņemšanu ministrijām šķiet negaidīts un atbildīgās institūcijas īsti nezina, ko darīt.

Frakcijas „Saskaņa” deputāti, kuru vidū ir arī Latvijas Sociālistiskās partijas biedrs Artūrs Rubiks, nosūtīja premjerministrei Laimdotai Straujumai jautājumus par to, kas ir devis rīkojumu izstrādāt šo plānu, kas ir kontrolējis rīkojuma izpildi un vai šis plāns vispār ir izstrādāts?

27oct.jpg

Deputātu pieprasījums tika pāradresēts Ārlietu un Iekšlietu ministrijām, kas paziņoja, ka lēmums par šāda plāna izstrādi bija pieņemts Ministru Kabineta sēdē 2011.gada 15.novembrī un saskaņā ar to Iekšlietu ministrijai vajadzēja izveidot darba grupu, kas strādātu pie plāna izveides. Darba izpildes termiņš bija 2012.gada 1.marts. Tas tika veikts laikā, un 2012.gada  4.jūlijā Ministru Kabinets plānu apstiprināja.

Droši vien, lai  izvairītos no pārmetumiem, ministrijas savā atbildē norāda, ka šis rīcības plāns nav saistīts ar tagadējo bēgļu plūsmu ES, tā kā plāns tika izstrādāts, gadījumam, ja Latvijā īsā laikā neparedzēti ieradīsies apmēram 20 tūkstoš bēgļu. Bet tagadējo situāciju var kvalificēt kā plānotu bēgļu uzņemšanu.

Detalizēti ar  ministra atbildi un pašu rīcības plānu var iepazīties šeit.