Latvijas Sociālistiskā partija

Komentē mūsu deputāti

25.09.2013

«Partijā „Vienotība” tika izveidota darba grupa, kura gatavo priekšlikumus visu skolu pilnīgai pārējai uz latviešu apmācības valodu. Šo grupu vada Eiroparlamenta deputāts un bijušais izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

„Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa distancējās no šīs iniciatīvas, norādot, ka ideja vēl atrodas apspriešanas stadijā”, ziņo Delfi.

LR Saeimas deputāts Raimonds Rubiks:

Sākusies priekšvēlēšanu kampaņa un valdošās koalīcijas pārstāvji atkal no putekļainām mapēm izvilkuši absolūti populistiskus priekšlikumus. Jautājums nav par to, kādā valodā pasniegt priekšmetus bērniem, bet par to, kā pasniegt, it īpaši latviešu valodu.
Par to, kā realizēt šo pāreju, būtu jālemj zinātniekiem un pedagoģijas speciālistiem, psihologiem, tai skaitā bērnu psihologiem. Ir jāizstrādā  tālredzīgs pārejas perioda plāns. Valdībai par šādu plānu nāktos izdot lielu summu, ja tā tiešām vēlētos atrisināt šo jautājumu. Bet izskatās, ka šāds prātīgs lēmums nevienam nav vajadzīgs- politiķiem daudz izdevīgāk ir atstāt šo jautājumu atvērtu un plātīties ar to pirms katrām vēlēšanām, vieniem viešot raizes un nedrošību par saviem bērniem un citiem radot pseidopatriotisku eiforiju.