Latvijas Sociālistiskā partija

Rīgas atbrīvošanas gadadiena

13.10.2016

Dārgie rīdzinieki un mūsu pilsētas viesi, Latvijas Sociālistiskā partijas apsveic Jūs ar Latvijas galvaspilsētas atbrīvošanas 72.gadadienu no vācu fašistiskajiem iebrucējiem.

Rīgas operācija bija Baltijas 1944.gada stratēģiskās uzbrukuma operācijas otrais posms, kas ilga no 1944.gada 14.septembra līdz 22.oktobrim, ar mērķi atbrīvot Rīgu un Latviju.

Par vienu no tās elementiem kļuva Ķīšezera forsēšana, kuru veica ģenerālmajora Ņikišina 119.strēlnieku korpusa karavīri. Fašisti, baidoties no pilnīgas iznīcības, bija spiesti steidzīgi atkāpties. Līdz 12.oktobra vakaram ar Baltijas 3.frontes spēkiem tika atbrīvots Rīgas labais krasts. Bet 13.oktobrī ar Baltijas 2.frontes spēkiem tika atbrīvota Pārdaugava.

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Par Rīgas ieņemšanu labākajām kara daļām un vienībām piešķīra nosaukumu “Rīga”. To vidū bija 130.latviešu strēlnieku pulks, 43.gvardes latviešu strēlnieku divīzija, 308.latviešu strēlnieku divīzija un citas daļas, kur cīnījās Padomju Savienības visu tautību pārstāvji.


Šodien, 72 gadus pēc šīm cīņām, gribas pateikt īpašu pateicību vēl dzīvajiem to vienību veterāniem, novēlēt labu veselību, siltumu un mājīgumu pie ģimenes pavarda un piederīgo uzmanību. Paldies Jums par Jūsu varonību!