Latvijas Sociālistiskā partija

UA programmu apmaiņā pret nekustamā īpašuma iegādi nekas neapdraud

10.10.2013

Vairāku pēdējo nedēļu laikā no valdošās koalīcijas un Nacionālās apvienības puses pastāvīgi tiek izteiktas idejas un priekšlikumi par Latvijas uzturēšanās atļaujas saņemšanu apmaiņā pret Latvijas nekustamā īpašuma iegādi programmas nosacījumu maiņu vai pārtraukšanu. Vai valdība spers šo bezprecedenta soli? Situāciju komentē LR Saeimas deputāts-sociālists Artūrs Rubiks:

Histērijai „nacionāļu” aprindās par uzturēšanās atļauju piešķiršanas programmu nav nekāda ekonomiska vai cita pamata, kā tikai nepamatoti apgalvojumi par „uzturēšanās atļauju pārdošanu” no politiķu puses. Cik man ir zināms, valsts organizācijas un resori nekad nav ziņojuši par kaut kādām problēmām Latvijas pagaidu uzturēšanās atļauju piešķiršanas programmām apmaiņā pret nekustamā īpašuma iegādi realizācijas problēmām. Pēc 2009. gada krīzes nekustamo īpašumu tirgū daudzas ēkas palika tukšas vai to celtniecība netika pabeigta. Tām vienkārši nebija pircēju vietējā tirgū.

Turklāt šī programma atdzīvināja nekustamo īpašumu un celtniecības pakalpojumu tirgu, uzlaboja ekonomisko situāciju, tai skaitā arī kūrortpilsētā Jūrmalā. Vēl vairāk, noticot jaunajai programmai un novērtējot interesi par uzturēšanās atļauju iegādi Latvijā ne tikai no Krievijas, bet arī Kazahstānas, Ukrainas investoru puses, ir uzsākti jauni būvniecības projekti, kuros ir nodarbināti Latvijas celtnieki. Ko mums piedāvā tā vietā? Programmas pārtraukšanu? Es domāju, ka UA programmu Latvijā nekas neapdraud. Visas runas par nosacījumu maiņu vai programmas pārtraukšanu vispār ir tukša politiska retorika.