Latvijas Sociālistiskā partija

Salaspils memoriāla rekonstrukcija

06.02.2018

Šodien, 7. februārī, tiks atklāts Salaspils muzeja restaurētais memoriāls. Latvijas Sociālistiskā partija jau centusies pievērst sabiedrības uzmanību faktam, ka memoriāla rekonstrukcijas laikā tajā veiktas būtiskas izmaiņas, kuru galvenais ierosinātājs ir skandalozais vēsturnieks Uldis Neiburgs, daudz kritizētās monogrāfijas ‘’Aiz šiem vārdiem vaid zeme. Salaspils nometne 1941-1944’’ līdzautors.

Acīmredzams, ka Latvijā jau teju trīsdesmit gadus darbojas vesela sistēma, kuras mērķis ir censties mīkstināt sabiedrības attieksmi pret nacistu un viņu latviešu līdzdalībnieku pastrādātajiem noziegumiem Otrā pasaules kara laikā vācu okupētajā Latvijas, Krievijas un Baltkrievijas teritorijā, arī minētā vēsturnieka darbība nav nekāds vienreizējs izlēciens, kurš pārkāpis vispārpieņemtās normas, bet gan acīmredzama daļa no šādas ilgstošas, mērķtiecīgas sistēmas.

Šokējoši viegli savu ģeopolitisko interešu labad Latvija ir aizmirsusi par noslepkavotajiem nevainīgu upuru, tajā skaitā sieviešu un bērnu, miljoniem, kuru dzīvības laupīja vācu nacistu režīms, un tas notiek Eiropas Savienības dalībvalstī, kura dēvē sevi par mūsdienīgu un demokrātisku! Kā gan iespējams tas, ka šāda Latvijas politika nesaskaras ne ar kādu pretestību, ne nosodījumu no pārējo dalībvalstu, ne arī no Eiropas institūciju puses? Latvijas Sociālistiskā partija uzskata šīs tendences par pilnīgi nepieņemamām un stingri nosoda jebkādus mēģinājumus sagrozīt vēsturi vai mīkstināt sabiedrisko domu attieksmē pret nacistu pastrādātajiem noziegumiem.