Latvijas Sociālistiskā partija

Sveiciens Draudzības Kurgāna 60. tikšanās reizes dalībniekiem!

01.07.2018

Dārgie draugi! Latvijas Sociālistiskās partijas valde sveic jubilejas tikšanās reizes dalībniekus Draudzības Kurgānā. 

Tieši sešdesmit gadus atpakaļ šajā vietā pulcējās cīņu biedri, kuri karoja partizānos Latvijas, Krievijas un Baltkrievijas robežu saiešanas vietā. Daudz kas ir mainījies pa šiem gadiem: dalībnieku sastāvs, pasākumu formāts. Vairs nav tās valsts, kura izcīnīja uzvaru Lielajā Tēvijas karā, bet tikšanās dalībniekus šķir robeža. Bet nemainīga paliek brālīgo tautu draudzības un vienotības sajūta, kas valda šajās tikšanās abos Zilupes krastos.


Mūsu piemiņa par senču varoņdarbu Lielā Tēvijas kara gados nav palikusi mazāka. Neskatoties uz to, ka kara dalībnieku skaits ar katru gadu sarūk, mēs uzskatām par svētu pienākumu turpināt šīs tikšanās kā piemiņas stafeti nākošajām paaudzēm.   

Pateicoties visas daudznacionālās padomju tautas varonībai un izturībai, cīņā ar iebrucējiem, mums ir ar ko lepoties. Mums ir no kā mācīties. Mums ir kam līdzināties-tiem, kuri 73 gadus atpakaļ pacēla Sarkano karogu virs pieveiktā hitleriskā Reiha galvaspilsētas. 

Tikai iegaumējot skarbās pagātnes mācības, mēs varam celt mierīgu un labklājīgu nākotni saviem bērniem un mazbērniem. Šodienas paaudzes uzdevums ir saglabāt piemiņu par padomju karavīru varoņdarbu, neļaut pārrakstīt to par labu galvu ceļošajam revanšismam. Tāds ir šodienas un nākotnes Draudzības Kurgāna tikšanās reižu uzdevums.  

No visas sirds apsveicam Jūs ar jubilejas 60. tikšanās reizi Draudzības Kurgānā! Ceram, ka atmiņas par šeit kopīgi pavadīto laiku vēl daudzus gadus sildīs mūsu sirdis!Vēlam mīlestību, mieru un labklājību Jūsu ģimenēm!  

Latvijas Sociālistiskās partijas Valde