Latvijas Sociālistiskā partija

60. tikšanās reize Draudzības Kurgānā!

18.07.2018

Š.g. 1. jūlijā notika jubilejas 60. tikšanās reize Draudzības Kurgānā, vietā, kura ir vēsturisks simbols kopīgai latviešu, krievu un baltkrievu partizānu kopīgai cīņai pret fašistiskajiem iebrucējiem.

Svinīgo mītiņu Latvijas pusē tradicionāli organizēja Latvijas Sociālistiskā partija (LSP). Pasākumu atklāja Lielā Tēvijas kara partizāne, LSP biedre Vera Ivolga, kura dalījās atmiņās par savām cīņas gaitām: “Mēs piedzimām šeit, Latgalē. Kad sākās karš, visa darba jaunatne cēlās cīņai ar iebrucējiem. Mēs gājām aizstāvēt dzimto Latviju”. Klātesošos uzrunāja Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Rešetņikovs (LSP) un partijas Valdes loceklis Frīdijs Bokišs.

Ilggadējais LSP priekšsēdētājs, EP VII sasaukuma deputāts Alfrēds Rubiks pasvītroja: “Jums, jauniešiem, kuri atbrauca uz šo svēto vietu ir unikāla iespēja uzzināt nesagrozītu, neizkropļotu vēsturisko patiesību par Lielo Tēvijas karu no klātesošajiem veterāniem. Ieklausieties viņu teiktajā! Viņi aizstāvēja cilvēci no fašisma!”

LSP priekšsēdētājs Vladimirs Frolovs, uzstājoties, teica: “ Kārtējo reizi notiek uzbrukums daudznacionālās padomju tautas Uzvaras rezultātiem Lielajā Tēvijas karā. Mēs redzam ne tikai vēstures pārrakstīšanu un izkropļošanu, bet arī fizisku karam un tā varoņiem veltīto pieminekļu un memoriālu nojaukšanu un demontāžu. Polijā un Ukrainā tas notiek atklāti, bet Latvijā izmanto citu paņēmienu- pieminekļus nerenovē un nerestaurē, noved līdz acīmredzamam sagrautam stāvoklim un tad nojauc… Vai arī pievieno piemineklim “paskaidrojošu” informāciju, no šodienas revanšistu pozīcijas. Mēs darīsim visu, lai aizstāvētu piemiņu par Lielo Tēvijas karu un tā varoņiem!”

Pēc mītiņa LSP Valdes locekle Tatjana Apanasova “Latvijas Sociālista” korespondentam atzīmēja: “Ir noslēdzies mūsu grandiozais pasākums Kurgānā. Pa ceļam uz šejieni mēs noturējām mītiņus Šķaunē, Ludzā un Zilupē. Arī dalībnieku ģeogrāfija bija ļoti plaša- Rīga, Jūrmala, Tukums, Jelgava, Jēkabpils, Limbaži, kā arī visas lielākās Latgales pilsētas. Priekšā mums daudz darba- salidojums pie Rāznas ezera, atceres pasākumi Vietalvā. Turpināsim vākt ziedojumus Kurgāna memoriāla atjaunošanai. Redzējāt paši, šogad tika renovēta skatuve, bet pie tā neapstāsimies. Tas ir mūsu visu pienākums!”

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6