Latvijas Sociālistiskā partija

Par aizsardzības budžeta palielināšananu

02.08.2018

Latvijas valdība turpina ātri reaģēt uz savu aizokeāna kuratoru augošo militāristisko apetīti. Uzreiz pēc ASV prezidenta paziņojuma pēdējā NATO samitā par nepieciešamību palielināt dalībvalstu aizsardzības budžetu līdz 4% no IKP, kā ārlietu ministrs E.Rinkevičs tūdaļ izteica atbalstu tādam solim. Pēc viņa domām, Latvija jau tuvākajā laikā varēs palielināt augstākminētos izdevumus līdz 2.5% no IKP. Aizsardzības un finanšu ministri steidzās zibenīgi atbalstīt savu izpildīgo kolēģi. Par valdošās koalīcijas partiju pozīciju arī var nešaubīties. Mūsu augstākie ierēdņi pat nedomā pagaidīt līdz Saeimas vēlēšanām, uzzināt vēlētāju attieksmi un tikai tad noformulēt Ministru kabineta pozīciju šajā jautājumā. 


Latvijas Sociālistiskā partija jau sen izteica savu attieksmi pret jau tā pārmērīga, pusmiljardu liela aizsardzības budžeta palielināšanu, un mainīt to neredz iespēju. Šie izdevumi mūsu iedzīvotājiem ir pārlieku lieli un neatbilst viņu interesēm! Strauju un neatlaidīgu finansējuma palielinājumu prasa izdevumi sociālajām vajadzībām un valsts līdzdalībai pienācīgi atalgotu darbavietu radīšanai. Reālā vidējā alga Latvijā ir viena no zemākajām ES dalībvalstu vidū, bet par galveno iemeslu cilvēku izbraukšanai uz ārzemēm pēdējo 20 gadu laikā, joprojām paliek zemais darba atalgojums un tam atbilstošs dzīves līmenis kopumā.

Latvijas iedzīvotājiem ir nepieciešama konkrēta rīcība labklājības uzlabošanai bez nepieciešamības atstāt Dzimteni, nevis valdības paklausīgā sekošana Rietumu lielvalstu militāristu rīkojumiem.

Latvijas iedzīvotāji paši spējīgi lemt par to, kā tiks izlietoti viņu nodokļi! Jā- pienācīgai dzīvei! Nē- militarizācijai! 

Latvijas Sociālistiskās partijas valde