Latvijas Sociālistiskā partija

Pieprasām izpildīt veselības aprūpes darbiniekiem dotos solījumus!

16.11.2018

Aizejošā gada pēdējie notikumi spilgti norāda uz veselības aprūpes dziļo krīzi. Valdošo partiju sevis slavināšana, par veselības aprūpes budžeta pieaugumu līdz agrāk neredzētai, miljardu lielai atzīmei, nomainījās ar sūro realitāti. Piešķirot mediķiem daļu no nepieciešamajiem līdzekļiem, skaisti “iesaiņojot” tos priekšvēlēšanu solījumos par prioritāro nozares finansējumu nākotnē, valdošiem izdevās uz laiku mazināt samilzušo problēmu nastu.   

Veselības aprūpes nozares darbinieku pamatotu neapmierinātību “detonēja” 2019.g. budžeta projekts, kurā netika atrasta vieta solītajam 20% lielajam algu pielikumam. Panāktā vienošanās par darba algas pieaugumu nākamo trīs gadu laikā pārvērtās par priekšvēlēšanu aģitācijas rullīti ar nosaukumu “Kā varēja nesolīt?”. Galveno lomu tajā izcili nospēlēja veselības ministre A.Čakša, finanšu ministre D. Reizniece-Ozola un premjerministrs M.Kučinskis. D.Reizniece-Ozola un M.Kučinskis tālredzīgi klusēja augstākminētās vienošanās laikā, lai pāragri nesarūgtinātu savus potenciālos vēlētājus. Toties sasniedzot gaidāmo vēlēšanu rezultātu, viņi bez mazākiem sirdsapziņas pārmetumiem distancējās no savas kolēģes dotiem solījumiem. 

16nov.jpg

Šī cinisma pilnā spēlēšanās ar nozares darbinieku uzticēšanos nevarēja nenovest līdz graujošām sekām. Un tās ir skaidri redzamas. Sakarā ar masveida darbinieku aiziešanu tika izsludināta ārkārtas situācija Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rīgas reģionālajā centrā. Realitātē tas nozīmē vairāku izsaukumu noraidīšanu, kas var novest līdz nopietnām sekām cilvēku veselībai. 

Bet, pat šajā kritiskajā situācijā, valdošie izrāda atklātu vienaldzību pret savas valsts iedzīvotājiem un nevēlēšanos kaut ko risināt. Joprojām pastāvošās valdības vadītājs M.Kučinskis pārlika visu atbildību par izveidojušos situāciju uz jaunās (tiesa gan vēl neizveidotās) valdības pleciem, novēlot tikt galā ar “atstāto mantojumu”. 

Latvijas Sociālistiskā partija kategoriski nosoda cinisku Latvijas valdības bezdarbību, par krīzes situācijas pieļaušanu veselības aprūpes sistēmā. 

Izveidojusies situācija var novest pie neatliekamās medicīniskās palīdzības novēlotas sniegšanas ar traģiskām sekām. Visa iespējamo seku nasta pilnā mērā gulstas uz valdošo, no savas tautas vajadzībām atrauto politiķu pleciem.

Medicīnas nozares darbinieku pamatotās prasības ir jāizpilda!


Latvijas Sociālistiskās partijas Valde
2018.g. 14. novembrī, Rīgā