Latvijas Sociālistiskā partija

Rubrika “Lasītāju vēstules”: Latvijas Jaungada pasaka!

29.12.2018

Hei-hei! Tuvojas Jaunais gads! Drīzumā mūsu valsts iedzīvotāji sastādīs plānus nākamajam gadam, apsveiks draugus un tuviniekus, ievēlēsies Jaungada vēlēšanos, svinīgi pāršķirstot kalendāra lappusi un iesoļos jaunajā 2019. gadā….. bez valdības.

Droši vien, kamēr tūkstošiem pilsoņu (un arī nepilsoņu) ar “prieku un pārliecību” par rītdienu izvēlās sev jauno valsti, kurp doties pelnīt, savā greznajā pilī mūsu mīļotajam Prezidentam nobirst asara. Santa Klauss tā arī neatnesa gaidīto dāvanu.


Tas nebūt nav brīnums, jo, kā likteņa ironija, Bruņinieku nams (kur sen jau no cēluma nav ne smakas) pārvērtās par īstu kūti, kuras iemītnieki ir labi barotas, dažādu šķirņu un nokrāsu vistiņas. Sile viena, vistiņu- daudz, bet paknābāt graudiņus vēlās katra.

Bēda arī nenāk viena. Vistiņas ir pārbarotas. Katrai ir arī savs saimnieks. Lauku vistiņām graudiņi maksā 43 tūkstošus, jaunajām svaigajām (tiesa, ar vecām sejiņām)- 42 tūkstošus. Bet, zilajām (ar konservantiem piesātinātajām) laktiņas vietā uzdāvināja milzīgu Amerikas ozolu 10 tūkstošus vērtu. Tikai saimnieki kļūdījās- lidot (arī valdības virzienā) vista jau nemāk.


Nolēma vistas, ka jāievēl gailītis, lai visu godīgi un pareizi sakārtotu. Jo muļķis pārvalda kārtību, bet gudrais- haosu. Un sāka vistiņas gailīšus pucēt, bet Prezidents sēž pie ēdienu galda, klausās un gaida. Pirmais pieteicās zilais gailītis ar konservu burku. Izlaida asti, dziedāja un kliedza, visas spalvas zaudēja. Nesanāca. Bet tomēr centās! Paņems no plauktiņa gardu pīrādziņu, saņems šiltīti “opozīcija” un vislabākos novēlējumus Jaunajā gadā!

Otro izvirzīja gailīti bordo krāsā. Tas dziedāja ne mazāk ambiciozi, bet tomēr arī viņš savas spalvas tribīnē atstāja. Bet vistiņas grūstās, klačo un pat pārkliedz tribīnē stāvošo bordo runātāju. Nesanāca arī šoreiz- lūdzu pie opozīcijas blakus galdiņa.

Nu jau trešajam, dzeltenajam kandidātam ar ērgļa ambīcijām jānāk talkā. Bet mēs jau saprotam, ka pie opozīcijas galda vietas tikpat daudz, kā noplūktās spalvas…


Dievs ar tām vistām, bet mums, parastajiem mirstīgajiem, atliek tikai gaidīt un priecāties par tauvojošiem svētkiem, kamēr kārtējais nodoklis nav ieviests. Viss ir sajucis mūsu valstī. Bet zināt kas mani visvairāk apbēdina? Tas, ka nebūs kam apsveikt mūs Jaungada uzrunā, ar kārtējām nodokļu reformām! Par veselu tostu mazāk!

Bet kas zina, varbūt notiks Jaungada brīnums un viss nostāsies savās vietās! Deputāti- Saeimā, bet vistas- virtuvē.


Laimīgu Jauno gadu! Novēlu visiem labklājību, laimi un zemus nodokļus.

Teksta autors Useful Antogonist
Karikatūru autors CoolGuy