Latvijas Sociālistiskā partija

Kopīgiem spēkiem stāsimies pretī Atbrīvotāju pieminekļa nojaukšanas provokācijai

19.03.2019

Ir savākti 10 tūkstoši parakstu, lai nodotu LR Saeimas izskatīšanai Rīgas Atbrīvotājiem veltītā pieminekļa nojaukšanas iniciatīvu. Šīs idejas aktīvisti sper augstākminēto soli absolūti apzināti. Viņi ir lietas kursā, par Latvijas un Krievijas noslēgtajiem savstarpējiem līgumiem, kuri nosaka kara apbedījuma vietu un pieminekļu uzturēšanu. Viņi apzinās arī to, ka valdība nevar atļauties atbalstīt tik atklātu un bīstamu provokāciju. Ir skaidrs, ka šādas iniciatīvas realizācija viennozīmīgi uzspridzinās mūsu sabiedrības starpnacionālo mieru, kurš jau tā tiek grauts daudzu gadu garumā. Pat negribas prognozēt tādas rīcības sekas. Tās nav aptveramas veselam saprātam. 

 Par tādas iniciatīvas loģiskām un likumsakarīgām sekām, sabiedrībā, kurā dažādu iedzīvotāju grupu intereses tiktu aizsargātas vienādā mērā, būtu strikta un konsekventa tiesībsargājošo iestāžu reakcija. Tomēr, jāņem vērā, ka parakstu vākšanas akcija notiek jau no 2017.gada, tādas reakcijas parādīšanās iespējas izraisa aizdomas. 

 Mūsu Saeimai, kura tika ievēlēta mazāk nekā pusgadu atpakaļ, ar visdemokrātiskākās procedūras palīdzību, jākļūst par drošu šķērsli jebkādiem mēģinājumiem destabilizēt mieru valstī. Bet tas vieglums, ar kuru jaunievēlētie deputāti izmeta miskastē savus priekšvēlēšanu solījumus, liek aizdomāties par viņu spējām pieņemt lēmumus, kas atbilstu tam lielajam uzticības kredītam, kuru viņi saņēma no vēlētājiem. 


 Tādos apstākļos cerēt tikai uz attiecīgo valsts struktūru profesionalitāti, saprātīgumu un neatkarīgu pieeju, pēc mūsu uzskatiem, nevar. Mums ir jāiesaistās. 

 LSP Valde aicina visas politiskās partijas un sabiedriskās organizācijas, kuras ar cieņu izturas pret Rīgas atbrīvotāju no fašistiskajiem okupantiem, varoņdarbu, apvienoties kopīgā akcijā, pret Saeimas iespējamo atbalstu iesniegtajai iniciatīvai. Kad būs zināms attiecīgās sēdes datums un laiks, esam gatavi pieteikt, vai atbalstīt citu pieteikumu protesta akcijai pie LR Saeimas ēkas.  

 Par mūsu piedāvājuma atbalstu un tālāko koordināciju var ziņot, izmantojot e-pasta adresi latsocpartija@inbox.lv, vai izmantot FB profilu.

Latvijas Sociālistiskās partijas Valde