Latvijas Sociālistiskā partija

ASV, uzsākot konfliktu ar Irānu, tuvina Pasauli katastrofai!

22.06.2019

ASV gadu desmitiem īsteno sankciju un propagandas kara politiku, attiecībā pret Irānu. Paralēli šai rīcībai, turpinās arī ASV un tās sabiedroto militārā spēka klātbūtnes palielināšana reģionā. Redzot, ka esošā politika attiecībā uz Irānu nedod gaidāmos rezultātus, Vašingtona sāka izmantot pārbaudītās metodes - skaļas provokācijas, kurās uzreiz apvaino tai nepaklausīgo valsti.

Tā bija arī 1964.gadā, bēdīgi slavenā Tonkinas līča incidentā. Toreiz ASV inscinēja uzbrukumu saviem kuģiem, lai attaisnotu Ziemeļvjetnamas bombardēšanu neizsludinot karu.Tas tika skaidrots ar nepieciešamību apturēt “komunistu agresiju”. Tam sekoja asiņainais karš, kā rezultātā gāja bojā ap 3 milj.cilvēku.

Arī 2003.gadā, pirms Irākas okupācijas, ASV militāristi baroja pasauli ar propagandu par masveida iznicināšanas ieroču esamību Sadāma Huseina rokās. Kā vēlāk atklājās, tie bija klaji meli. Bet ASV nekautrējās atkārtot tos atkal un atkal, lai attaisnotu sava karaspēka ievešanu Irākā. Arī tam sekoja viena no lielākajām 21.gadsimta traģēdijām.

Ņemot vērā ASV imperiālistiskās politikas zaudējumu gan Sīrijā, gan Irākā, nav brīnums, ka Vašingtona vēlās izmantot jebkuras metodes, lai saglabātu savas pozīcijas Persijas līča reģionā. Šiem mērķiem arī tika uzsākta kārtējā provokācija pret šo ASV plānu seno pretinieku- Irānas Islāma Republiku.

Latvijas Sociālistiskā partija ar uztraukumu atzīmē pieaugošus draudus mieram, ko izsauc starpimperiālistisko interešu sadursmes dažādos pasaules reģionos. Miers paliek aizvien trauslāks, dēļ pastāvīgās alkatīgā kapitāla ekspansijas un no tā rokām piebarotā militārisma. Mēs kategoriski nosodām provokatīvas ASV aktivitātes attiecībā uz Irānas Islāma Republiku un uzliekam visu atbildību par iespējamo konfliktu starp abām valstīm uz ASV.

Aicinām Latvijas Republikas valdību būt maksimāli piesardzīgiem un nosvērtiem, īstenojot aizsardzības un ārpolitiku, par galveno kritēriju izvēloties mūsu valsts iedzīvotāju drošību.

Latvijas Sociālistiskās partijas Valde