Latvijas Sociālistiskā partija

Alkatība un nicinājums pret saviem vēlētājiem - bankrotējušu politiķu pamatinstinkts

21.11.2019

Pēc Saeimas koalīcijas balsojuma par politisko partiju finansēšanas septiņkārtīgu palielinājumu, sākot jau ar nākamo gadu, kļūst sarežģīti saprast - kā valdošajiem politiķiem ir vairāk - alkatības vai nicinājuma pret saviem vēlētājiem?

Ar to, ka Saeimas vēlēšanas jau sen ir pārvērtušās par vēlētāju pievilināšanas šovu ar skaļiem, bet nepavisam ne obligāti izpildāmiem solījumiem, vairums jau ir samierinājušies kā ar neizbēgamību. Kā var nesolīt? Tas nav jautājums, tas ir lozungs, zem kura tiek kaldināta uzvara vēlēšanās. Tālāk arī viss ir pierasti un saprotami: vēlētājiem dotos priekšvēlēšanu solījumus - miskastē, bet sponsoru ieteikumus - izpildīšanai. Nekā buržuāziskajai demokrātijai neparasta šajā visā nav, un ne tikai pie mums, Latvijā. Pie varas tikušie aicina mūs samierināties ar to, ka neko no sasolītā vēlētājs jau atkal nedabūs. Var mierināt sevi ar to, ka visi demokrātijas parametri ir ievēroti un starptautiskās institūcijas jau atkal stādīs Latviju par piemēru "Eiropas mājā" iekļūt gribošajiem. Pat tas, ka nobalsojušo skaits ar katrām vēlēšanām nemainīgi iet mazumā, valdošos politiķus nemulsina. Jo vēl jau vēlētāju pietiek, lai uzturētu savu varu! Pašreizējā koalīcija Saeimā cienīgi turpina un attīsta savu priekšgājēju aizsākto. Nez vai mediķi un pedagogi ir aizmirsuši, kā dienā, kad viņi mītiņā prasīja algu paaugstinājumu, iepriekšējā sasaukuma deputāti patiešām draudzīgi nobalsoja par algu paaugstinājumu, bet ... mīļotajiem pašiem sev! Tāpat arī tagad koalīcija dāsnu roku ceļ algas, komandējuma naudas, reprezentācijas izdevumu apmaksas deputātiem, ierēdņiem, prezidenta kancelejai. Apetīte, kā zināms, aug ēdot. Acīmredzot, tāpēc, atmetot savus skaļos solījumus mediķiem, pedagogiem, pensionāriem un citiem, kuri jau sen gaida valsts atbalstu, koalīcija itin viegli atrada iespēju palielināt valsts finansējumu politiskajām partijām no 600 tūkstošiem uz 4,5 miljoniem eiro gadā. Nepārsteidz vairs arī tas, ka šādu lēmumu pieņēma tās pašas partijas no valdošās koalīcijas, kuras KNAB bija pieķēris nepatiesu ziņu sniegšanā deklarācijās par vēlēšanu kampaņai izlietotajiem līdzekļiem. Spīdoša cīnītāju par "bezkompromisa tiesiskumu" un viņu partneru atbilde saviem vēlētājiem!

Latvijas Sociālistiskā partija atbalsta mediķu, pedagogu, pensionāru un daudzu citu mūsu sabiedrības sociālo un profesionālo grupu taisnīgās, likumdevējiem un valdībai izvirzītās prasības. Latvijas vieta starp četrām ES valstīm, kurās visvairāk cilvēku dzīvo aiz nabadzības robežas, jau trīs desmitgades nepārtrauktā iedzīvotāju izmiršana, iekšzemes kopprodukta samazinājums par 51% šajā pašā laika periodā, bez kariem, epidēmijām un stihiskām nelaimēm rada pamatotu satraukumu par nākotni, ja saglabāsies šāda varas attieksme pret tautu.

Varu darbam, nevis kapitālam!

Latvijas Sociālistiskās partijas Valde.