Latvijas Sociālistiskā partija

Mediķi ir sašutuši, bet valdošajiem prioritāte ir pašiem sava labklājība!

22.11.2019

Latvijas mediķi ir guvuši pārliecību par valdošo politiķu divkosību, un nolēmuši rīkot vērienīgu protesta akciju. Tā ir pilnīgi pamatota un piespiesta reakcija uz valdības faktisko atteikšanos no uzņemtajām saistībām paaugstināt algas nozarē strādājošajiem un nodrošināt iedzīvotājiem medicīnisko pakalpojumu labāku pieejamību un kvalitāti. Visu kategoriju medicīnas personāla pārstāvji ir aicināti ierasties laukumā pie Saeimas ēkas, kur 7.novembrī no 8.30 līdz 9.30 notiks sapulce un protesta pikets. Akcijas rīkotāji ir Latvijas Ārstu biedrība, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība, Latvijas Jauno ārstu asociācija, Latvijas Māsu asociācija un Latvijas Ģimenes ārstu asociācija.


Mediķu sašutumu izprovocēja valdības sagatavotais budžeta projekts nākamo trīs gadu periodam, kurā nozares finansējums 2022.gadā ir paredzēts 3,3% no plānotā IKP. Labākai izpratnei, jāņem vērā, ka izdevumi veselības aizsardzībai pat šajā, 2019.gadā ir 3,9% no IKP, kas gan arī izskatās nožēlojami ,salīdzinot ar mūsu kaimiņiem: Lietuvā un Igaunijā tie ir 5%, bet vidēji ES - 7%. Valdošajiem politiķiem mediķu akcija nevarētu būt negaidīta. Pats premjers Kariņš taču publiski atzina, ka problēmas nozarē ir sakrājušās 20 gadu laikā. To pašu viņš varētu teikt arī par pedagogiem, ugunsdzēsējiem un policistiem, pensionāriem un jaunajām ģimenēm. Ko vēlāk, visticamāk, viņš arī darīs, jo valdošo iecienītais paņēmiens finansējuma jautājumos ir dažādu profesiju un sociālo grupu interešu pretnostatīšana: "Lai iedotu jums, vajadzēs kādam noņemt...". Tajā pat laikā, savu algu celšanai un savu partiju finansēšanai valdība izlēmīgi un aukstasinīgi noņem, kam un cik uzskata par vajadzīgu.

Latvijas Sociālistiskā partija aicina solidarizēties ar veselības aizsardzības nozares darbinieku cīņu pret valdības diskriminējošo politiku. Šodien mēs atbalstīsim mediķus, rīt būs vieglāk aizstāvēt arī citu darbaļaužu intereses!

Dosimies kopā ar mediķiem 7.novembrī uz sapulci un protesta mītiņu pie Latvijas Saeimas no plkst. 8.30 līdz 9.30!

Latvijas Sociālistiskās partijas Valde.