Latvijas Sociālistiskā partija

QUO VALDIS?

23.11.2019

Latvijas Sociālistiskā partija pauž neizpratni, sakarā ar Valda Dombrovska kandidatūras izvirzīšanu Eiropas komisāra postenim, kura pārziņā būs “ekonomika, kas strādā priekš cilvēkiem”. Iepriekšējā sasaukuma laikā V.Dombrovskis bija atbildīgs par ne mazāk mulsinošo lietu “eiro un sociālais dialogs”.

Šobrīd aizvien aktuālāka kļūst priekšlikumu izstrāde cīņā ar izvairīšanos no nodokļiem. Tas varētu veicināt nabadzības mazināšanos Eiropas Savienībā, kur ap 100 miljoniem.cilvēku dzīvo zem vai pie nabadzības sliekšņa. Tai pašā laikā, līdz šim īstenotā politika skaidri parāda, ka Eiropas Komisija ir starpnacionālo koncernu pusē, nevis parasto cilvēku pusē. Joprojām nav izstrādāts saraksts visām Eiropā esošām ofšoru zonām, kā piemēram Luksemburga, Džersija vai Šveice, kuras pat plāno izslēgt no t.s.”pelēko” zonu saraksta.


Mēs nosodām priekšlikumu trūkumu esošās degradējošās ekomiskās sistēmas reformēšanai, sociālās un reģionālās nevienlīdzības likvidācijai. Tieši sociālās nevienlīdzības jautājums nekad netiek pieminēts V.Dombrovska runās.

Ir vērts pieminēt, ka 2016.gadā V.Dombrovskis uzstājās ar priekšlikumu par ES pilsoņu pensiju privatizāciju. Tas nozīmētu cilvēku grūti nopelnīto pensiju atdošanu investīciju fondiem, kuri turpinātu riskantu spēli komercprojektos, bez jēbkādām garāntijām par izmaksu nākotnē. Iegūtā pieredze, sakarā ar 2008.g. krīzes laikā atklātiem banku un investīcijas fondu noziegumie, netika ņemta vērā.

Eiropas Komisija savā 2014.-2019.g. sasaukumā tā arī nespēja piedāvāt pienācīgu risinājumu krīzei, kas skāra Eirozonas valstis, it sevišķi Dienvideiropā. Bezdarba samazinājumam, nabadzības apkārošanai, kā arī reģionu vienlīdzīgākai attīstībai, tika piedāvāti V.Dombrovska iemīļotie budžeta konsolidācijas un budžeta disciplīnas stiprināšanas pasākumi, kas viņaprāt, spēj nodrošināt “veiksmes stāstu”. Šajos nolūkos tika slāvētas ES dalībvalstu iespējas dzēst budžeta deficītu uz saņemto kredītu rēķina, noklusējot to faktu, ka tas noved līdz sociālām problēmām.

Latvijas Sociālistiskā partija uzskata, ka tādi labējo partiju kandidāti, kā Valdis Dombrovskis, nav spējīgi nodrošināt labklājību Eiropas Savienības algotā darba darītājiem.

Latvijas Sociālistiskās partijas Valde.