Latvijas Sociālistiskā partija

Rekordlielās divkosības budžets!

25.11.2019

Stādot priekšā Latvijas budžetu 2020.gadam, premjers K. Kariņš nosauca to par rekordlielu valsts pastāvēšanas vēsturē un, ka tas tiek pieņemts ekonomikas augšupejas laikā, pēc iziešanas no krīzes.

Budžeta projekta apspriešana Saeimā arī varēja uzstādīt rekordu, ja valdošie deputāti nebūtu samazinājuši līdz vienai minūtei laiku, kas atvēlēts opozīcijas runām. Šo rekordu mūsu bezkompromisa tiesiskuma demokrātija tomēr nespēja pacelt, bet budžeta kritiķi, negribēdami palikt un piedalīties atklātā farsā, izgāja no Saeimas sēžu zāles, tā arī nepanākuši neviena viņu iesniegtā labojuma pieņemšanu. Palikušajiem pietika 57 balsu, lai projekts kļūtu par likumu. Nu jau ne premjers vien var šo budžetu saukt par rekorda budžetu. Par tādu tas kļuva mediķiem, kurus nekrietni piemānīja ar valdības solījumiem. Viņus var atbalstīt arī vairāk kā 52 tūkstoši bezdarbnieku, kuriem jaunais budžets samazina pabalsta apmēru un saņemšanas periodu, ar visu to, ka 47% no viņiem atrod darbu ne ātrāk kā pēc pusgada. Aiz budžeta robežām palika arī solījumi par minimālo algu 500 eiro apmērā, kuri bija nodrošinājuši vietas Saeimā Jaunās konservatīvās partijas un apvienības "Attīstībai / Par" deputātiem. Kā gan varēja nesolīt naivajiem vēlētājiem?


Valdošajiem politiķiem nelika nokaunēties arī tas, ka tiesībsargs J. Jansons vērsās Satversmes tiesā, cenšoties pievērst varas uzmanību, kādā katastrofālā situācijā valstī ar"veiksmes stāstu" atrodas trūcīgie iedzīvotāji. Prasmīga manipulācija ar budžeta skaitļiem ir devusi rezultātu, pēc kura, kā uzskata tiesībsargs: "... statistika varbūt uzrādīs kaut ko citu, bet sociālā realitāte stipri atšķirsies"

Uz visa iepriekšminētā fona, par rekordsmaili kļuva 7(!!)kārtīgs valsts finansējuma palielinājums politiskajām partijām, sākot jau no nākamā gada 1. janvāra. Tagad vēlētāji zinās, kur mīt visdāsnākie "Salatētiņi" ar viņu Jaungada dāvanām.

Vērtējot 2020.gada budžeta izstrādes gaitu, pieņemšanas procedūru un galīgo variantu, Latvijas Sociālistiskā partija uzskata to par divkosīgu un krāpniecisku attiecībā pret valsts iedzīvotāju vairākuma reālajām vajadzībām. Pēc sastāva jaunā vara ir pārliecinoši apstiprinājusi savas apetītes prioritāti pār pārējās tautas interesēm, gluži tāpat, kā tas bija vērojams agrāk.

Nav uzticības divkošiem!

Varu darbam, nevis kapitālam!

Latvijas Sociālistiskās partijas Valde