Latvijas Sociālistiskā partija

Mūs sašķeļ, lai pār mums valdītu. Apvienosimies, lai piestādītu varai rēķinu!

04.12.2019

Piektdien, 15.novembrī sākās parakstu vākšana par iniciatīvu atlaist Saeimu, kura ir nostrādājusi knapi vienu gadu. Parakstu vākšanas sākums izdevās sprādzienveidīgs - divu dienu laikā tika savākti aptuveni 20 tūkstoši parakstu. Vēl ir likumā noteiktie nepilni 12 mēneši laika, bet, pie šādas aktivitātes, iespējams, vajadzēs daudz mazāk, lai savāktu nepieciešamos 155 tūkstošus. Vēl nesen šķita nereāli izpildīt likumdevēja noteikto prasību vispārēja referenduma sarīkošanai. Tagad rodas cerība, ka nepārvaramais ir pārvarams. Un šo cerību radījuši, lai cik pārsteidzoši tas būtu, ir paši likumdevēji, kuri ar saviem lēmumiem ir izraisījuši taisnīgu sašutumu.

Latvijas vēlētājiem vilšanās pēc Saeimas vēlēšanām nav nekas neparasts. Tāpēc katrās nākamajās vēlēšanās piedalījušos vēlētāju skaits arvien samazinās. Pagājušajā gadā viņu bija kļuvis par 5% mazāk. Tomēr labi apmaksātie polittehnologi to neuzskata par problēmu, un prasmīgi nodrošina pieprasīto rezultātu, pretstatot savā starpā vēlētājus, kurus politiķi ir sadalījuši konfliktējošās grupās. Tomēr tik totāliem un ciniskiem meliem no 13. Saeimas deputātu un viņu apstiprinātās valdības puses pat mūsu pacietīgais vēlētājs nebija gatavs. Iespējams, par pēdējo pilienu pēc mediķu, pedagogu, bezdarbnieku, skolēnu vecāku, pašvaldību iedzīvotāju un citu cerības norakušā budžeta pieņemšanas kļuva Saeimas priekšsēdētājas un nozaru ministru atvainošanās dežūrfrāzes kopā ar nevainīgiem smaidiņiem, aiz kuriem jau vairs nevar noslēpt nicinājumu pret ierindas vēlētāja vajadzībām.


Latvijas Sociālistiskā partija izsaka savu atbalstu 13.Saeimas atlaišanas iniciatoru aktivitātēm. Valdošie politiķi ir pilnā mērā pelnījuši šādu novērtējumu no saviem vēlētājem. Mūs viltīgi sašķeļ vēlēšanās, tad apvienosimies un stingri novērtēsim bezatbildīgos politiķus! Tajā pat laikā , vēršam Latvijas sabiedrības uzmanību uz to, ka daudzkārt ir apstiprinājusies mūsu valstī pastāvošās vēlēšanu sistēmas neefektivitāte. Reizi pēc reizes vēlētāji paliek vīlušies un neizpratnē no to politiķu rīcības, kuriem paši savām rokām iedevuši varu. Izlabot neveiksmīgas izvēles rezultātu ir ārkārtīgi sarežģīti, dēļ procedūras, kādu noteikuši tālredzīgie "tautas kalpi".

Mēs aicinām nelolot ilūzijas par iespēju pastāvošajos apstākļos ievēlēt Saeimu, kura būtu spējīga par stūrakmeni likt valsts darbaļaužu intereses. Bet, ja tiks parādīta stingrība un uzstājība pelnīti negatīva vērtējuma izteikšanā mēra sajūtu zaudējušajiem politiķiem, tas kļūs par pagaidām vēl retu, bet nepieciešamu piemēru mūsu vienotībai, par spīti politiķu centieniem skaldīt un valdīt.

Varu darbam, nevis kapitālam!

Latvijas Sociālistiskās partijas Valde