Latvijas Sociālistiskā partija

Armijas ģenerālim Raulam Kastro!

04.06.2021

Godātais biedri Raul!

Sirsnīgi sveicam Jūs 90 gadu jubilejā!

Šodien, atzīmējot jubileju, Jums patiesi ir ar ko lepoties. Monkadas ieņemšana, drosminieku saujiņa no "Granmas", kaujas Sjera Maestrā, Revolūcijas karogs virs Santjago de Kubas un Havannas, Revolucionāro Bruņoto Spēku komandēšana, uzvara pie Plaja Hironas, internacionālās misijas, īpašais periods... Kopā ar brāli Fidelu, Jūs rakstījāt Kubas XX gadsimta vēsturi, kuru zina visā pasaulē.


Cēlies no turīgas ģimenes, Jūs ar ieročiem rokās cīnījāties par Kubas tautas brīvību, bet vēlāk izveidojāt un aizsargājāt pasaules vēsturē pirmo sociālistisko valsti Rietumu puslodē. 

Sociālistiskā Kuba, visstingrākās ASV ekonomiskās blokādes apstākļos, radīja vienu no pasaulē labākajiem vispārējas bezmaksas medicīnas un izglītības modeļiem. Brīvības Sala kļuva par cīņas priekšzīmi pazemotajām un paverdzinātajām Dienvidamerikas un Āfrikas tautām, kura iedvesmoja miljoniem cilvēku visos kontinentos. 

Pēc PSRS sabrukuma, jūs bijāt vieni no tiem, kuri prata saglabāt savas valsts neatkarību, kubiešu tautas izvēli par labu savam, pašu izvēlētam attīstības ceļam. 

Vēlam Jums stipru veselību un možu garu! 

Latvijas Sociālistiskās partijas Valde