Latvijas Sociālistiskā partija

Alfrēds Rubiks: „Jāievieš daudzbērnu mātes statuss un atvieglojumi”

28.02.2014

Latvijā jāievieš daudzbērnu mātes statuss ar visiem atvieglojumiem šīm sievietēm un viņu ģimenēm, pie šāda secinājuma nonāca Eiropas Parlamenta deputāts Alfrēds Rubiks pēc tikšanās ar 9 bērnu māti, Jekaterinu Bazilevu.

Jekaterina Bazileva vērsās pie Eiropas Parlamenta deputāta Alfrēda Rubika ar lūgumu palīdzēt organizēt Daudzbērnu māšu asociāciju. „Es nesūdzos. Es neiedomājos citu dzīvi bez maniem bērniem. Bet situācija ir tāda, ka mūsu ģimene ir spiesta dzīvot, kā saka, no rokas mutē”, pastāstīja pieņemšanas laikā pie deputāta daudzbērnu māte. Te ir vainojama valsts vienaldzība pret daudzbērnu mātēm. Daudz tiek runāts par to, ka Latvija izmirst, ka sievietēm jādzemdē vairāk bērnu, bet realitātē sociālā politika nekādā veidā neatbalsta daudzbērnu ģimenes. Tieši otrādi, sociālie dienesti faktiski liedz viņām iespēju patstāvīgi iegādāties dzīvokli kredītā vai nopirkt pat vislētāko mašīnu, jo kredīts vai automobilis uzreiz atņem šādām ģimenēm tiesības saņemt visus sociālos atvieglojumus.

Pēc J. Bazilevas domām Latvijai dzimstības atbalstam ir nepieciešamas konkrētas darbības, nevis tukši vārdi. Kaut vai, piemēram, jānosaka paaugstināts bērnu pabalstu līmenis, sākot ar trešo bērnu, kā tas ir izdarīts Igaunijā.

Neskatoties uz acīm redzamajām šādu ģimeņu dzīves ekonomiskajām grūtībām Latvijā, Jekaterina Bazileva nenolaiž rokas. Viņa gatavo dokumentus Asociācijas reģistrācijai, kurā tādas daudzbērnu mātes kā viņa varētu ne tikai saskarties un atbalstīt viena otru, bet arī aizstāvēt savas tiesības un nodarboties ar izglītību.

Eiropas Parlamenta deputāts Alfrēds Rubiks apsolīja juristu palīdzību Daudzbērnu māšu asociācijas dibināšanā un reģistrācijā un ieteica nosūtīt oficiālu pieprasījumu Saeimas deputātiem, piemēram, LSP Saeimas deputātiem par daudzbērnu mātes statusu un atvieglojumiem šīm sievietēm un viņu ģimeņu locekļiem.