Latvijas Sociālistiskā partija


13.12.2021

LSP Valdes un Revīzijas komisijas ziņojumiem sekoja delegātu debates. Noslēgumā tika pieņemtas vairākas rezolūcijas par Latvijā aktuāliem jautājumiem.06.06.2021

Š.g. 6.jūnijā, Kirovas pilsētas (KF) mūzikas skolas ēkā, notika svinīga piemiņas plāksnes atklāšana, par godu avīzei “Cīņa”. Šajā ēkā, 1941.-1944.g., atradās “Cīņas” redakcija. Kirovas iedzīvotāji saudzīgi izturas pret to laiku liecību saglabāšanu.

 • 1
 • 2
 • 3

Plāksnes atklāšanā piedalījās vietējās izpildvaras pārstāvji, pilsētas un apgabala sabiedriskie un kultūras darbinieki, skolas Jāņa Raiņa muzeja administrācija.

Latvijas pusi pārstāvēja “Cīņas” veterāni Osvalds Mačs un Alma Zusāne, kuri strādāja laikrakstā līdz avīzes slēgšanai ar tiesas lēmumu 1991.g. novembrī, LSP priekšsēdētājs Vladimirs Frolovs, partijas priekšsēdētāja vietnieks Ingars Burlaks.


04.06.2021

Godātais biedri Raul!

Sirsnīgi sveicam Jūs 90 gadu jubilejā!

Šodien, atzīmējot jubileju, Jums patiesi ir ar ko lepoties. Monkadas ieņemšana, drosminieku saujiņa no "Granmas", kaujas Sjera Maestrā, Revolūcijas karogs virs Santjago de Kubas un Havannas, Revolucionāro Bruņoto Spēku komandēšana, uzvara pie Plaja Hironas, internacionālās misijas, īpašais periods... Kopā ar brāli Fidelu, Jūs rakstījāt Kubas XX gadsimta vēsturi, kuru zina visā pasaulē.


Cēlies no turīgas ģimenes, Jūs ar ieročiem rokās cīnījāties par Kubas tautas brīvību, bet vēlāk izveidojāt un aizsargājāt pasaules vēsturē pirmo sociālistisko valsti Rietumu puslodē. 

Sociālistiskā Kuba, visstingrākās ASV ekonomiskās blokādes apstākļos, radīja vienu no pasaulē labākajiem vispārējas bezmaksas medicīnas un izglītības modeļiem. Brīvības Sala kļuva par cīņas priekšzīmi pazemotajām un paverdzinātajām Dienvidamerikas un Āfrikas tautām, kura iedvesmoja miljoniem cilvēku visos kontinentos. 

Pēc PSRS sabrukuma, jūs bijāt vieni no tiem, kuri prata saglabāt savas valsts neatkarību, kubiešu tautas izvēli par labu savam, pašu izvēlētam attīstības ceļam. 

Vēlam Jums stipru veselību un možu garu! 

Latvijas Sociālistiskās partijas Valde


02.06.2021

Pašvaldību vēlēšanas 5.jūnijā pirmo reizi notiks atbilstoši jaunajam administratīvi teritoriālajam dalījumam, un Saeimas koalīcijas partijas cer šo faktoru maksimāli izmantot savā labā. Arvien spēcīgāka savas varas nostiprināšana uz vietām ļaus viņiem izveidot maksimāli ērtu starta pozīciju, lai nākamgad gūtu garantētu uzvaru 14. Saeimas vēlēšanās. Aprēķins balstās uz to, ka "politiskajā karantīnā" aizsēdējies vēlētājs nobalsos par jau pazīstamajiem vārdiem, neapgrūtinot sevi ar jauno piedāvājumu pētīšanu. Ar šādu mērķi, valdības partiju deputātu kandidātu saraksti ir aizpildīti ar apvienoto pašvaldību "administratīvo krējumu" - lieciet tik plusiņus pazīstamajiem kadriem! Kā arī, krietns daudzums nodokļu maksātāju naudas, kas uzkrājusies partiju  kontos kovida ierobežojumu dēļ, varētu palīdzēt, lai vēlētājs kārtējo reizi noticētu  solījumiem par "veiksmes stāsta" turpinājumu. 


Nedrīkst pieļaut, ka viltīgi kombinatori kārtējo reizi iemidzina mūsu uzticību! Vietējo pašvaldību vēlēšanas - tas ir 14. Saeimas vēlēšanu pirmais posms. Lai izbeigtu varas vienaldzību pret mūsu reālajām problēmām, vajag jau tagad, vietējo pašvaldību vēlēšanās, izmantot savu balsi prātīgi. Valdošie ir pelnījuši saņemt no vēlētājiem visskarbāko novērtējumu. Nekādu atbalstu valdības koalīcijas partiju sarakstiem! 

Latvijas Sociālistiskās partijas Valde


24.05.2021

Izsakām absolūtu neizpratni un sašutumu par skandālisko izlēcienu, kuru attiecībā pret Baltkrievijas Republikas karogu atļāvās Latvijas ārlietu ministrs E. Rinkevičs un Rīgas pašvaldības vadītājs M. Staķis.

Uzskatām par absolūti nepieļaujamu jebkuras valsts valstiskā simbola publisku pazemošanu. Mūsu valsts oficiālu amatpersonu dalība šādās izdarībās, kā arī to veikšana laikā, kad Rīgā notiek liela mēroga starptautisks pasākums - pasaules čempionāts hokejā ar ripu - daudzkārt pastiprina notikušā negatīvo efektu.


Visu saprātīgi domājošo Latvijas iedzīvotāju vārdā patiesi atvainojamies mūsu labajiem kaimiņiem baltkrieviem. Šim sašutumu raisošajam gadījumam nav nekā kopīga ar lielākās daļas mūsu līdzpilsoņu gribu, kuri no sirds vēlas mierīgas un labas kaimiņattiecības ar visām mūsu valstij blakus dzīvojošajām tautām.

Nosodām huligānisko izlēcienu. Gaidām izlēmīgu rīcību no Latvijas Saeimas attiecībā uz realitātes izjūtu zaudējušajiem valsts ierēdņiem. 

LSP Valde


15.05.2021

Š.g. 14. maijā, Latvijas Sociālistiskās partijas delegācija sakopa partizānam Vitoldam Jauntirānam veltīto atceres vietu. Šeit, Jumpravas mežā, Vitolds Jauntirāns gāja bojā varoņa nāvē (1943.g. 14.maijā), nevienlīdzīgā cīņa ar šucmaņu un fašistu soda ekspedīciju.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4


12.02.2021

Interesanta situācija: Navaļnijs cīnās reizē par privatizāciju un par eliti, kura jau ir sakoncentrējusi bagātības iekšpus savu piļu mūriem. Ei, "navaļnēni", vai jūs par kapitālismu vai par kapitālismu? Neeksistē pareizais vai nepareizais kapitālisms. Bagātību koncentrācija superbagāto mazākuma rokās - lūk, tas arī ir kapitālisma attīstības dabiskais rezultāts. 

Kamēr pastāv kapitālisms, ekonomiku un finanses vada privātpersonas - viņas arī komandē parādi, tas ir, uzstāda savus noteikumus visai sabiedrībai. Navaļnijs, tāpat kā Putins, šajā procesā ir sīknaudas lomā. Mainot vietām saskaitāmos, summa, kā zināms, nemainās. Kapitālam būtībā nav svarīgi, vai pie varas ir Putins un opozīcijā Navaļnijs, vai otrādi. Abi viņi ir par kapitālismu. 

"Mēs esam par deregulāciju un pret valsts saplūšanu ar kapitālu!", izsauksies Miša Svetovs! "Kas par muļķībām!?", viņam atbildēšu es. Kapitāla saplūšana ar valsti, korupcija, lobisms, tie ir neatņemami kapitālisma pastāvēšanas apstākļi! Tos nevar atcelt, uzsitot knipi! Navaļnija protesti var novest tikai pie asiņaina un bezjēdzīga dumpja, kuru apspiedīs, vai, ja arī tas uzvarēs, tad no privatizācijas kārtējās pārdales sāksies jauns krīzes saasinājumu, inflācijas un bruņotu konfliktu vilnis. Der atcerēties tirgus reformas astoņdesmito gadu beigās PSRS.


Bet tas, ka Navaļniju ietupināja? Nu, politiskam darbiniekam sēdēšana cietumā - tas ir prestiža jautājums! Mēs, sociālisti, nevaram atbalstīt tādus bezidejas protestus! Taču arī spēka struktūru vardarbību pret neapbruņotiem cilvēkiem mēs attaisnot nevaram! Mēs iesim citu ceļu!

Vēlos izteikt cieņu biedriem Krievijas sociālistiem, kuri, neatbalstot bezjēdzīgos protestus, strādāja ar masām un veica savu sociālistisko aģitāciju! Un tas ir svarīgi, jo cilvēki, kuri iziet ielās, tā ir jaunatne, kurai nav vienaldzīga savas valsts politika. Viņi agri vai vēlu vilsies liberālajās idejās, jo tās ir neizbēgami nolemtas zaudējumam. Un tad, nenovēršami, notiks Krievijas sociālistu saplūšana ar masām. 

Veiksies tai partijai, kurai sekos jaunatne, jo jaunatne - tā ir nākotne!

Ko darīt? Pierakstieties mūsu marksistu grupās un apgūstiet politikas zinātni, lai labāk izprastu sabiedrības dzīvē notiekošā būtību!

Antons Nužnijs


17.01.2021

UN ASINIS, KAS NEVAINĪGAS
UZ BALTĀ SNIEGA KVĒLOJA…

1905. gada 13 (26) janvāris Rīgā

1905. gada revolūcijas sākums bija 9. (22.) janvāra notikumi - "Asiņainā svētdiena" Pēterburgā, kur cara patvaldība apšāva strādnieku miermīlīgu demonstrāciju; nākamajā dienā par to kļuva zināms Rīgā.

13. (26.) janvārī vispārējs politiskais streiks pieņēma grandiozas ļaužu masas— Rīgā tas sasniedza 50 — 60 tūkstoši cilvēku. Cara patvaldnieki nežēlīgi izrēķinājās ar Rgas darbaļaužu demonstrantiem — vairāk nekā 70 demonstranti gāja bojā, bet vairāk nekā 200 guva smagas traumas. Nogalināto vidū bija 35 demokrāti, Rīgas strādnieki – K. Freimane,M.Pareize, R. Pakalns, RPI students K.N. Pečurkins un citi.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Pēc demonstrantu apšaušanas, kad uz balta sniega kvēloja svēto upuru asinis, strādnieku gribu carisms nespēja salauzt. Turpinājās streiki, mītiņi un demonstrācijas ne tikai Rīgā, bet arī citās Latvijas pilsētās. Janvāra vispārējais streiks iezīmēja pagrieziena punktu Krievijas darbaļaužu kustībā - sākās pāreja uz masveida cīņas formām, kas apņēma plašus iedzīvotāju demokrātiskos slāņus.

Miers valstī – taisnīgumā. Tā bija, ir šodien un būs arī nākotnē.

Bet uz šo nākotni arī Latvijas cilvēkiem priekšā sāpju ceļi. Tos pārvarēt spēj stipra, saliedēta un apzinīga sabiedrība. 1905. gada revolūcijas notikumi parādīja, ka Krievijas lielā tautu saime ir spējīga plecu pie pleca uzstāties pret carisma varmākām, parādīja vienotības varenību. Revolucionārā cīņā nebija un nav priekš vārguļiem, drebulīgiem pielīdējiem un gļēvuļiem. Tāpat kā banālu, šķietamās cīņas karnevālu rīkotājiem. Ar ugunskuru svēpināšanu gar lielceļu nepietiek, tāpat kā sabiedriska sanākšana Daugavas krastmalā ar dziesmām un dejošanu cerot uz buržuāziskās iekārtas paradīzi. Tur, kur 1905. gadā kritušo upuru asinis kvēloja uz balta sniega…

„Latvieši, nerunājiet ar krieviem krieviski!” – cik reizes mēs to nedzirdējām!? Arī šodien te šur, te tur pamanāma žultaina informācija; kaut vai teksta virsrakstā.

Skan pesimistiski. Bīstama parādība ir ar agresīvu masu informāciju plašumā vērstais morālpolitiskais, un ārīdzan ekonomiskais terors, kad tauta iznīkst un iet mazumā. 

Atcerējos smeldzīgas dzejnieka rindas:

Un lai nav nevienas -

Ja tas var būt -

Dvēseles bez saules stara…

Liktenīgos laikos cilvēcē nezuda pašsaglabāšanās instinkts un ari dvēseles ar saules stars. Kad, i pēdējā laika Rietumu "civilizācijas" modeli, tiek demontēta cilvēka morāle.

Un tomēr. 

Uz balta sniega kvēloja… 

Osvalds Mačs