Latvijas Sociālistiskā partija

01.01.2019

Latvijas Sociālistiskās partijas XXII kongresa rezolūcija

Vairākas problemātiskās parādības, kas Latvijā bija vērojamas tūlīt pēc atgriešanās pie kapitālisma, mērķtiecīgi uzņēma apgriezienus un kļuva par sistēmas krīzi. Īpaši uzskatāmi tas bija redzams, kad 2008. gadā, sākoties pasaules ekonomiskajai krīzei, tā sasniedza savu smaili. Kad Latvijā tūkstošiem ģimeņu cīnījās burtiski par izdzīvošanu, kapitālisma „advokāti” bez jebkādiem loģiskiem argumentiem nolaidās līdz banāliem meliem. Regulāri tiražētās pasakas par Latvijas ekonomikas „panākumu vēsturi” republikas darba cilvēkiem, kuru lielākā daļa tikai ar pūlēm izdzīvo, knapi savelkot galus kopā, neko citu kā vien aizkaitinājumu neizraisa. Taču šiem meliem ir nopietnākas sekas: valstsvīri atzīstas savā nespējā saskatīt un atrisināt valsts iedzīvotāju vitāli svarīgās vajadzības. To, ko vēl nesen sauca par problēmu, tagad – par panākumiem. Masveida emigrācija, kas iztukšo valsts ekonomiku, pēkšņi izrādās, esot iegūtās brīvības un atvērtības pasaulei rezultāts.

Neoliberālā ekonomiskā politika, pareizināta ar varas nekompetenci, ir novedusi valsti strupceļā. Atbildot uz permanentām nodarbinātības, veselības aizsardzības un izglītības problēmām, pirktspējas kritumu ne tik vien pensionāriem, bet arī strādājošajiem Latvijas iedzīvotājiem, tiek piedāvāts prātojums par izeju no krīzes un nepieredzētu IKP izaugsmi. Vienlaikus tiek viltīgi noklusēts, ka šim rādītājam, kas atkarīgs no banāla cenu kāpuma, pagaidām vēl pieejamiem eirofondu līdzekļiem, spekulatīvām operācijām un daudz kam citam, nav nekā kopēja ar iedzīvotāju vairākuma dzīves līmeņa noteicējiem.

  Latvijas iedzīvotāju saprātīgas un plānveidīgas labklājības celšanas vietā varas iestādes regulāri novirza sabiedrības uzmanību sadomātu vai arī pašu nekompetences dēļ radušos problēmu virzienā. Tiek izmantots viss, kas ienāk prātā, lai tikai nevajadzētu uzņemties atbildību par pašu rīcības bēdīgajiem rezultātiem. Tāda politika neizbēgami noved pie tālākas labklājības pasliktināšanās, materiālās noslāņošanās pieauguma un spriedzes palielināšanās sabiedrībā.

Latvijas Sociālistiskā partija aicina darbaļaudis kritiski izvērtēt varas iestāžu mierinošos spriedelējumus par iziešanu no krīzes un pārliecinošu ekonomikas kāpumu valstī. 

Varas politikas kursa galvenā veiksmes mēraukla ir cilvēks. Ja viņu apmierina labklājības līmenis, cilvēcisko un ģimenisko vērtību cieņas pakāpe ne vien materiālo, bet arī garīgo vajadzību nodrošinājums valstī, viņš pēc tā visa nedosies uz svešām zemēm. Tagad pie mums tā nav.

Kurss, ko ārvalstu kuratoru vadībā īsteno Latvijas valdība, ved bezizejā.

Latvijas darbaļaudis, apvienojieties arodbiedrībās, lai organizēti cīnītos par savām interesēm! Neticiet valdošo aprindu pasaciņām – tas ir opijs darbaļaužu apziņai!

2018. gada 15. decembrī
Rīgā


29.12.2018

Hei-hei! Tuvojas Jaunais gads! Drīzumā mūsu valsts iedzīvotāji sastādīs plānus nākamajam gadam, apsveiks draugus un tuviniekus, ievēlēsies Jaungada vēlēšanos, svinīgi pāršķirstot kalendāra lappusi un iesoļos jaunajā 2019. gadā….. bez valdības.

Droši vien, kamēr tūkstošiem pilsoņu (un arī nepilsoņu) ar “prieku un pārliecību” par rītdienu izvēlās sev jauno valsti, kurp doties pelnīt, savā greznajā pilī mūsu mīļotajam Prezidentam nobirst asara. Santa Klauss tā arī neatnesa gaidīto dāvanu.


Tas nebūt nav brīnums, jo, kā likteņa ironija, Bruņinieku nams (kur sen jau no cēluma nav ne smakas) pārvērtās par īstu kūti, kuras iemītnieki ir labi barotas, dažādu šķirņu un nokrāsu vistiņas. Sile viena, vistiņu- daudz, bet paknābāt graudiņus vēlās katra.

Bēda arī nenāk viena. Vistiņas ir pārbarotas. Katrai ir arī savs saimnieks. Lauku vistiņām graudiņi maksā 43 tūkstošus, jaunajām svaigajām (tiesa, ar vecām sejiņām)- 42 tūkstošus. Bet, zilajām (ar konservantiem piesātinātajām) laktiņas vietā uzdāvināja milzīgu Amerikas ozolu 10 tūkstošus vērtu. Tikai saimnieki kļūdījās- lidot (arī valdības virzienā) vista jau nemāk.


Nolēma vistas, ka jāievēl gailītis, lai visu godīgi un pareizi sakārtotu. Jo muļķis pārvalda kārtību, bet gudrais- haosu. Un sāka vistiņas gailīšus pucēt, bet Prezidents sēž pie ēdienu galda, klausās un gaida. Pirmais pieteicās zilais gailītis ar konservu burku. Izlaida asti, dziedāja un kliedza, visas spalvas zaudēja. Nesanāca. Bet tomēr centās! Paņems no plauktiņa gardu pīrādziņu, saņems šiltīti “opozīcija” un vislabākos novēlējumus Jaunajā gadā!

Otro izvirzīja gailīti bordo krāsā. Tas dziedāja ne mazāk ambiciozi, bet tomēr arī viņš savas spalvas tribīnē atstāja. Bet vistiņas grūstās, klačo un pat pārkliedz tribīnē stāvošo bordo runātāju. Nesanāca arī šoreiz- lūdzu pie opozīcijas blakus galdiņa.

Nu jau trešajam, dzeltenajam kandidātam ar ērgļa ambīcijām jānāk talkā. Bet mēs jau saprotam, ka pie opozīcijas galda vietas tikpat daudz, kā noplūktās spalvas…


Dievs ar tām vistām, bet mums, parastajiem mirstīgajiem, atliek tikai gaidīt un priecāties par tauvojošiem svētkiem, kamēr kārtējais nodoklis nav ieviests. Viss ir sajucis mūsu valstī. Bet zināt kas mani visvairāk apbēdina? Tas, ka nebūs kam apsveikt mūs Jaungada uzrunā, ar kārtējām nodokļu reformām! Par veselu tostu mazāk!

Bet kas zina, varbūt notiks Jaungada brīnums un viss nostāsies savās vietās! Deputāti- Saeimā, bet vistas- virtuvē.


Laimīgu Jauno gadu! Novēlu visiem labklājību, laimi un zemus nodokļus.

Teksta autors Useful Antogonist
Karikatūru autors CoolGuy18.12.2018

Latvijas Sociālistiskās partijas XXII kongresa rezolūcija

Aizejošā gada pēdējie mēneši raksturojas ar vairākiem notikumiem veselības aprūpes sistēmā, kas pārtrauca atbildīgo ministru miermīlīgu dusēšanu un pastāvīgos skaidrojumus sabiedrībai par to, ka krīze nozarē ir pārvarēta un medicīnas finansējums ir kļuvis valdībai prioritārs.

Latvijas ģimenes ārstu asociācija un medicīnas darbinieku arodbiedrība bija pirmie, kas atgādināja veselības ministrei par nepieciešamību pildīt dotos solījumus mediķu ikgadējam algu pieaugumam 20% apmērā 2019.-2021.g. Taču atbilde no valdības vadītāja M.Kučinska un finanšu ministres D.Reiznieces-Ozolas ir 2019.g. budžeta projekts, kurā algu celšanas jautājums pat netika pieminēts. Vēl jo vairāk, augstākminētie A.Čakšas darba kolēģi, kuri skaisti un draudzīgi raudzījās uz mums no “ZZS” priekšvēlēšanu plakātiem, publiski distancējās no veselības ministres, paziņojot, ka dotie solījumi bija…viņas personīgais viedoklis. 

Tomēr, kārtējā “kā varēja nesolīt” sērija izraisīja asu un pamatotu mediķu reakciju. Par visjūtamāko protesta formu kļuva Neatliekamā Medicīnas Palīdzības Dienesta (NMPD) darbinieku masveida atlūgumi. NMPD Rīgas reģionālais centrs bija spiests pasludināt ārkārtas situācijas režīmu. 

Neskatoties uz kritiskajiem notikumiem, kuri var izraisīt nopietnas sekas daudziem Latvijas iedzīvotājiem, valsts premjerministrs izrādīja atklātu vienaldzību, mierīgi pārliekot visu atbildību uz nākamās valdības pleciem, novēlot tai tikt galā ar atstāto “mantojumu”. 

Izveidojusies situācija, kas nepārprotami liecina par veselības aprūpes dziļo krīzi, vēl vairāk pasliktinājās pēc Satversmes tiesas lēmuma par “normālā pagarinātā darba laika” normas atcelšanu. Šī lēmuma stāšanās spēkā sekmēja Latvijas slimnīcu biedrības paziņojumu par iespējamo ārkārtas stāvokļa pasludināšanu arī slimnīcās, katastrofāla darbinieku trūkuma dēļ no 2019.g. 1. janvāra. Šajos apstākļos par draudošu ārstu-rezidentu migrācijas vilni paziņoja arī Jauno Ārstu Asociācijas priekšsēdētājs K.Rācenis. Pastāvīgam naudas deficītam nozarē pievienojās arī nemākulīga resursu izšķērdēšana slikti strādājošai un mūsdienu apstākļiem neatbilstošai “e-veselībai”, kā arī bezatbildība un kļūdas, plānojot vakcīnu iepirkumus un valsts dotācijas kompensējamiem medikamentiem, kas izraisīja to iztrūkumu un jūtamus zaudējumus valsts iedzīvotājiem. 

Latvijas Sociālistiskā partija uzstāj uz veselības aprūpes prioritāra finansējuma nepieciešamību. Rūpēm par cilvēku veselību un mediķu pienācīgām algām jāpārstāj būt tikai politiķu priekšvēlēšanu spekulāciju priekšmetiem! 

Pieprasām pārvarēt krīzi veselības aprūpes sistēmā!

Rīgā, 2018.g. 15. decembrī


16.12.2018

Š.g. 15. decembrī Rīgā, VEF Kultūras pilī, notika kārtējais (XXII) Latvijas Sociālistiskās partijas kongress.

LSP Valdes un Revīzijas komisijas ziņojumiem sekoja delegātu debates. Noslēgumā tika pieņemtas vairākas rezolūcijas par Latvijā aktuāliem jautājumiem, kā arī ievēlēts jaunais partijas Valdes un Revīzijas komisijas sastāvs.


Par LSP priekšsēdētāju vienbalsīgi ievēlēja Vladimiru Frolovu (vietnieki-Ingars Burlaks, Fridijs Bokišs, Sergejs Hristoļubovs). Revīzijas komisiju turpmāk vadīs J.Jakovļeva.


14.12.2018

15. decembrī, plkst. 10:00 Rīgā, VEF kultūras pilī - Ropažu iela 2 (213. telpa) savu darbu sāks XXII Latvijas Sociālistiskās partijas kongress. Kongresā notiks uzcītīgāko partijas biedru un atbalstītāju apbalvošana, kā arī tiks uzklausīta LSP valdes atskaite par paveikto darbu. Pēc tam uz diviem gadiem tiks ievēlēts partijas priekšsēdētājs un jaunais valdes sastāvs. Notiks arī rezolūciju pieņemšana par aktuāliem politiskiem notikumiem un sociāli ekonomiskām problēmām.


16.11.2018

Aizejošā gada pēdējie notikumi spilgti norāda uz veselības aprūpes dziļo krīzi. Valdošo partiju sevis slavināšana, par veselības aprūpes budžeta pieaugumu līdz agrāk neredzētai, miljardu lielai atzīmei, nomainījās ar sūro realitāti. Piešķirot mediķiem daļu no nepieciešamajiem līdzekļiem, skaisti “iesaiņojot” tos priekšvēlēšanu solījumos par prioritāro nozares finansējumu nākotnē, valdošiem izdevās uz laiku mazināt samilzušo problēmu nastu.   

Veselības aprūpes nozares darbinieku pamatotu neapmierinātību “detonēja” 2019.g. budžeta projekts, kurā netika atrasta vieta solītajam 20% lielajam algu pielikumam. Panāktā vienošanās par darba algas pieaugumu nākamo trīs gadu laikā pārvērtās par priekšvēlēšanu aģitācijas rullīti ar nosaukumu “Kā varēja nesolīt?”. Galveno lomu tajā izcili nospēlēja veselības ministre A.Čakša, finanšu ministre D. Reizniece-Ozola un premjerministrs M.Kučinskis. D.Reizniece-Ozola un M.Kučinskis tālredzīgi klusēja augstākminētās vienošanās laikā, lai pāragri nesarūgtinātu savus potenciālos vēlētājus. Toties sasniedzot gaidāmo vēlēšanu rezultātu, viņi bez mazākiem sirdsapziņas pārmetumiem distancējās no savas kolēģes dotiem solījumiem. 

16nov.jpg

Šī cinisma pilnā spēlēšanās ar nozares darbinieku uzticēšanos nevarēja nenovest līdz graujošām sekām. Un tās ir skaidri redzamas. Sakarā ar masveida darbinieku aiziešanu tika izsludināta ārkārtas situācija Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Rīgas reģionālajā centrā. Realitātē tas nozīmē vairāku izsaukumu noraidīšanu, kas var novest līdz nopietnām sekām cilvēku veselībai. 

Bet, pat šajā kritiskajā situācijā, valdošie izrāda atklātu vienaldzību pret savas valsts iedzīvotājiem un nevēlēšanos kaut ko risināt. Joprojām pastāvošās valdības vadītājs M.Kučinskis pārlika visu atbildību par izveidojušos situāciju uz jaunās (tiesa gan vēl neizveidotās) valdības pleciem, novēlot tikt galā ar “atstāto mantojumu”. 

Latvijas Sociālistiskā partija kategoriski nosoda cinisku Latvijas valdības bezdarbību, par krīzes situācijas pieļaušanu veselības aprūpes sistēmā. 

Izveidojusies situācija var novest pie neatliekamās medicīniskās palīdzības novēlotas sniegšanas ar traģiskām sekām. Visa iespējamo seku nasta pilnā mērā gulstas uz valdošo, no savas tautas vajadzībām atrauto politiķu pleciem.

Medicīnas nozares darbinieku pamatotās prasības ir jāizpilda!


Latvijas Sociālistiskās partijas Valde
2018.g. 14. novembrī, Rīgā


12.11.2018

Š.g. 7. novembrī, Latvijas Sociālistiskās partijas aktīvisti nolika ziedus Talsos, 1905.g. parkā, pie memoriāla nobendētajiem revolūcijas cīnītājiem.

  • 1
  • 2