Latvijas Sociālistiskā partija

25.06.2018

Š.g. 22. jūnijā Latvijas Sociālistiskās partijas vadība, valdes locekļi un pirmorganizāciju aktīvisti, piedalījās tradicionālajā ziedu nolikšanā, pieminot 1941.g. 22. jūniju, kad Padomju Savienība, aizstāvēdama savu neatkarību un suverenitāti, stājās pretī agresoram- fašistiskai Vācijai.

“Latvijas Sociālista” korespondents intervēja LSP Valdes locekli Frīdiju Bokišu: “Šogad mūsu “Ludzas” pirmorganizācijas delegācija piedalās ziedu nolikšanā šeit, Rīgā. Šodien godinām kritušos padomju armijas karavīrus, kuri atdeva savas dzīvības, cīnoties ar fašismu. Savukārt jau pēc nedēļas mūsu novads pulcēs Draudzības Kurgāna dalībniekus 60. svinīgajai tikšanās reizei! Kā visus iepriekšējos gadus, mūsu pirmorganizācijas aktīvisti palīdz organizēt šos grandiozos svētkus. Uz tikšanos Kurgānā, š.g. 1. jūlijā!”18.06.2018

Š.g. 9. jūnijā Latvijas prezidents Raimonds Vējonis piedalījās tā dēvētā “Bukarestes devītnieka” valstu pārstāvju tikšanā. NATO “austrumu flanga” augstākās amatpersonas kārtējo reizi aicināja stiprināt bloka militāro klātbūtni savu valstu teritorijās.

Latvijas Sociālistiskās partijas pozīcija šajā jautājumā paliek diametrāli pretēja- NATO militārās klātbūtnes nostiprināšana neatbilst Latvijas iedzīvotāju vairākuma interesēm! Īstenie draudi Latvijai ir iedzīvotāju izmiršana un masveida izbraukšana uz ārzemēm. Valsts vadībai tieši šo problēmu risināšanai ir jābūt prioritārai. Latvijai ir vajadzīgs miers un sociāli orientēta ekonomika, nevis militārā histērija un milzīgi tēriņi aizsardzības budžetam.  

LSP Valde


09.06.2018

Š.g. maija mēnesī plašsaziņas līdzekļos izskanēja informācija par Darba likuma pārkāpumiem A/S “Tosmares kuģu būvētava”. Situāciju komentēja LR Saeimas deputāts-sociālists (frakcija “Saskaņa”) Artūrs Rubiks: “Mēs saņēmām informāciju par rupjiem Darba likuma pārkāpumiem vienā no vecākajiem kuģu būves un remonta uzņēmumiem Baltijas valstīs, proti, strādniekiem netiek izmaksātas algas vairāku mēnešu garumā. Esam vērsušies ar iesniegumu par radušos situāciju Valsts darba inspekcijā.”

  • 1
  • 231.05.2018

Š.g. 28.maijā Latvijas Sociālistiskās partijas Valdes locekle Inna Belokurova piedalījās atceres pasākumā, par godu Padomju Savienības Varonim Vilim Samsonam.28.05.2018

Š.g. 25. maijā, Jelgavas pilsētas svētkos, “Latvijas Sociālista” korespondents tikās ar pirmorganizācijas sekretāri Oksanu Suržikovu.

“Mums darba netrūkst!”, sveicot korespondentu, teica Oksana. “Jau otro gadu pēc kārtas veidojām savu delegāciju tradicionālajam pilsētas gājienam. Gājām ar prieku un dziesmām zem mūsu partijas karoga! Aktīvi gatavojamies braucienam uz Draudzības Kurgānu. Šogad pieteicām lielu dalībnieku skaitu (12 pārstāvji).

Tradicionāli atzīmējām 1. un 9. maiju. Pirms darbaļaužu svētku svinēšanas, sakopām latviešu strēlnieku kapus. Bet 31. jūlijā atzīmēsim nacistu padzīšanu no mūsu dzimtās pilsētas”.

  • 1
  • 2
  • 3

26.05.2018

Š.g. 10. un 17. maijā LR Saeimas deputāti (Nacionālā apvienība) mēģināja iesniegt dienas darba kārtībai “Deklarāciju par totalitāro režīmu noziegumu un totalitārās ideoloģijas attaisnošanas nosodījumu”. Deklarācijā tika minēts, ka “…Kārļa Marksa un Frīdriha Engelsa darbs “Komunistiskās partijas manifests”, kas ir zināms arī kā “Komunisma manifests” un akcentē šķiru cīņas principu, ir pamats totalitārā komunistiskā režīma ideoloģijas izveidei…” 

Uzstājoties debatēs, deputāts J.Dombrava paziņoja: “…masu slepkavību ierosinātājs lielā mērā ir gan Kārlis Markss, gan Engelss ar saviem darbiem, ar “Komunisma manifestu”…” 


Situāciju komentēja deputāts-sociālists Raimonds Rubiks (“Saskaņa”): “Nacionāļu nemitīgie centieni izraisa neizpratni. Viņi uzskata “Komunistiskās partijas manifestu” par noziedzīgu darbu, bet tas ir iekļauts UNESCO reģistrā (līdzās ar “Kapitālu”) “Pasaules atmiņa”, kā viens no nozīmīgākajiem 19.gadsimta darbiem, kam ir visai liela ietekme arī šodien! Jāatgādina, ka K.Marksa ģenialitāti, kurš atklāja buržuāziskās ekonomikas likumsakarības, atzīst kapitālistisko valstu vadošie ekonomisti. 

Ziniet, es ļoti šaubos, ka pēc dažiem gadsimtiem vēsture atcerēsies šodienas nacionāļus ar viņu provokatīvajiem dokumentiem, bet K.Marksa, kurš zinātniski pamatoja cilvēces ceļu uz sabiedrību bez kariem un ekonomiskām krīzēm, diženums nemazinās arī viņa 200. gadadienā! 

Mēs balsojām pret šīs deklarācijas pieņemšanu!”


24.05.2018

Š.g. 5. maijā, Trīrā (Vācija), tika atklāts Kārlim Marksam veltīts piemineklis. Atklāšanas ceremonijā piedalījās ap 3000 cilvēku.22.05.2018

Latvijas Republikas ārlietu ministrs E.Rinkevičs š.g. 16.maijā paziņoja, ka mūsu valsts interesēs ir nepārtraukta ASV militārā klātbūtne Baltijas valstīs un Polijā.


Latvijas Sociālistiskā partija jau sen un konsekventi aizstāv pretēju pozīciju- mūsu valsts teritorijas izmantošana citas valsts militārās bāzes vajadzībām ir pretrunā ar Latvijas iedzīvotāju ilgtermiņa interesēm.

Latvijai ir vajadzīgs miers, bet tautai- labklājība un sociālā aizsardzība. Ceļš uz šiem mērķiem ir patstāvīgas, miermīlīgas un draudzīgas ārpolitikas īstenošana attiecībā pret kaimiņvalstīm.

Latvijas Sociālistiskās partijas Valde