Latvijas Sociālistiskā partija

20.10.2014

Š.g. 13. oktobrī Latvijas Sociālistiskās partijas vadība, pirmorganizāciju sekretāri un partijas aktīvisti piedalījās svinīgajā ziedu nolikšanā par godu 70. Rīgas atbrīvošanas gadadienai no vācu fašistiskajiem iebrucējiem.


20.10.2014

LR Saeimas deputāta Artūra Rubika (LSP) uzstāšanas mītiņā par godu 70. Salaspils koncentrācijas nometnes atbrīvošanas gadadienai.


11.10.2014

Nosodām nacistiskā noziedznieka Herberta Cukura popularizēšanu!
Š.g. oktobrī, kad aprit 70 gadi kopš mūsu valsts galvaspilsētas atbrīvošanas gadadienas no vācu fašistiskajiem iebrucējiem, vairākās pilsētās notika pirmizrāde mūziklam „Cukurs. Herberts Cukurs”.

Mēs uzskatām, ka tā ir klaja ņirgāšanās par to tūkstošu nevainīgo cilvēku piemiņu, kuru slepkavībā ņēma dalību nacistu pakalpiņi no „Ārāja komandas”, kuras brīvprātīgais dalībnieks bija kara noziedznieks H. Cukurs.

Nav brīnums, ka mūsdienās nereti nākas sastapties ar mēģinājumiem glorificēt kara noziedzniekus, melīgi pārrakstot vēsturi un izceļot tos, kuri brīvprātīgi stājās zem nacistiskās Vācijas karogiem. Bet centieni attaisnot H.Cukuru neatrod atbalstu pat šodienas buržuāziskās inteliģences un oficiālās varas pārstāvju aprindās:

„Ir svarīgi apzināties, ka Herberts Cukurs nebija tikai talantīgs lidotājs. Viņš bija arī Otrā Pasaules kara noziedznieks, kurš, līdzdarbojoties bēdīgi slavenās Arāja komandas sastāvā, ir atbildīgs par nevainīgu civiliedzīvotāju slepkavībām un līdzdalību holokaustā. LR Ģenerālprokuratūra jau divas reizes ir atteikusi piešķirt Herbertam Cukuram reabilitāciju.”
Ārlietu ministrs Artis Pabriks
2004.g. 29. septembrī

“Mani mulsina diskusija par to, vai viņš bija labāks vai sliktāks nacists. Nebija labāku vai sliktāku nacistu.. Viņš bija kara noziedznieks, un par to nav nekādu šaubu.”
Žūrnālists K.Streips (lsm.lv. 2014.g. 27. martā)

„Ja mēs mēģināsim Cukuru tiesāt pēc Latvijas likumiem, no tā varētu sanākt čiks. Mēs uztaisītu vairāk problēmu nekā labuma. Bez šīs laicīgās tiesas pastāv vēstures tiesa, kas viennozīmīgi parāda Cukura vainīgumu – to, ka viņš bijis Arāja komandā.”
Vēsturnieks K. Zellis (lsm.lv. 2014.g. 27. martā)

Aicinām visus, kuri nevēlas pieļaut nacistu noziedznieku attaisnošanu un viņu tēlu spodrināšanu, atbalstīt Latvijas Sociālistiskās partijas piketu “Pret kara noziedznieka Herberta Cukura tēla slavināšanu”, kas notiks š.g. 16. oktobrī, pretī koncertzālei “Rīga”, no plkst. 16:00 līdz 17:00!


11.10.2014

Mēs, LR Saeimas deputāti no Latvijas Sociālistiskās partijas izsakām pateicību visiem mūsu vēlētājiem. Mēs pateicamies tiem tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, kuri balsoja par mums, sociālistiem, Sociāldemokrātiskās partijas „Saskaņa” deputātu kandidātu listē. Arī turpmāk, mūsu galvenā prioritāte būs algotā darba cilvēka interešu aizstāvēšana, cīņa par cienīgu dzīvi mūsu dzimtajā Zemē - Latvijā.

LR Saeimas Saeimas deputāti
Artūrs Rubiks
Raimonds Rubiks


02.10.2014

Pagājušajā nedēļā tika pabeigta Lomi-Bortnieki brāļu kapu atjaunošana, kuros atrodas 12 Sarkanās Armijas kareivju, kuri atdeva savas dzīvības cīņā ar fašistiskiem okupantiem, mirstīgās atliekas.

«Vienā no kārtējām vizītēm Latgalē, pie manis ar palīdzību vērsās Lomi-Bortnieki ciemata (Riebiņu novads-red.) iedzīvotāji. Viņi lūdza palīdzēt atjaunot brāļu kapus, kuros dus kareivji, kas atdeva dzīvības, cīņā par mūsu Dzimtenes atbrīvošanu no fašistiem. Esmu priecīgs, ka izdevās palīdzēt saglabāt piemiņu par Lielā Tēvijas kara varoņiem”, atzīmēja LR Saeimas deputāts no LSP R.Rubiks.


01.10.2014

Š.g. 28. septembrī notika svinīgā ziedu nolikšana un mītiņš par godu Salaspils koncentrācijas nometnes atbrīvošanas 70. gadadienai. Pasākumos piedalījās LSP deputātu grupas vadītājs LR Saeimā Artūrs Rubiks, partijas valdes locekļi, pirmorganizāciju sekretāri un aktīvisti.


30.09.2014

Latvijas Sociālistiskās partijas kārtējā Valdes sēdē, kas notika š.g. 26. septembrī, tika izskatīti vairāki partijai aktuāli jautājumi, t.sk. jautājumi par gatavošanos kārtējai Rīgas atbrīvošanas gadadienai no vācu-fašistiskajiem iebrucējiem, LTK veterānu un padomju partizānu tikšanās reizei Draudzības Kurgānā 2015.g. 4.-5.jūlijā, kā arī gatavošanās 70. padomju tautas Uzvaras gadadienai pār fašistisko Vāciju.

LSP Valde izskatīja un apstiprināja pasākumu plānu 2014.g. IV ceturksnim.


23.09.2014

2014. gada 28. septembrī plkst. 12:00 notiks ikgadējie atceres pasākumi Salaspils memoriālā, atzīmējot Sarkanās Armijas nometnes atbrīvošanas kārtējo gadadienu.


01.09.2014

Radošu un zināšanām bagâtu jauno 2014./2015. mācību gadu!

    


20.08.2014

Latvijas Sociālistiskā partija aicina atbalstīt š.g. 23. augusta mītiņu „Par solidaritāti ar Palestīnas tautu!”.

Mītiņš notiks pie Izraēlas vēstniecības Latvijā (Elizabetes ielā 2), no plkst. 12:00 līdz 13:30.