Latvijas Sociālistiskā partija

15.04.2014

Ko izdarīja Alfrēds Rubiks Eiropas Parlamentā priekš Latvijas un Daugavpils? Kādēļ Eiropas Parlamenta vēlēšanas attiecas uz visiem valsts iedzīvotājiem? Kas jādara, lai Latvija un tās iedzīvotāji dzīvotu labāk, un kā mums labāk izmantots ES līdzekļus? Atbildes uz šiem un citiem Latvijas vēlētājus interesējošiem jautājumiem Eiropas Parlamenta deputāts Alfrēds Rubiks (Latvijas Sociālistiskā partija) gatavs sniegt personīgi visiem saviem vēlētājiem šī gada 24. аprīlī, Daugavpilī, viesnīcas „Dinaburga” konferenču zālē, plkst. 16:00.

Ar vēlētājiem tiksies arī visi Latvijas Sociālistiskās partijas Eiropas Parlamenta deputātu kandidāti.

Ja tu neesi vienaldzīgs pret savu nākotni, savas ģimenes un valsts likteni, atnāc uz tikšanos ar Latvijas tautas pieredzējušo politiķi. Ieeja brīva. Tikšanās tiešraidi var skatīties rubiks.filmetajs.lv

LSP Valde10.04.2014

Latvijas Sociālistiskās partijas priekšsēdētāja, Eiropas Parlamenta deputāta Alfrēda Rubika uzstāšanās, atklājot konferenci: „Par pensionāru stāvokli dažās Eiropas Savienības valstīs” š.g. 4. aprīlī


08.04.2014

Latvijas Sociālistiskās partijas kārtējā Valdes sēdē, kas notika š.g. 4. aprīlī, tika izskatīti vairāki partijai aktuāli jautājumi, t.sk. jautājums par gatavošanos 2014.g. 24. maija Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

LSP Valde izskatīja 130. latviešu strēlnieku korpusa un Latvijas partizānu brigāžu veterānu vēstuli, kā arī deliģēja LSP pārstāvi XVII Sieviešu starptautiskās demokrātiskās federācijas kongresam Maskavā.

LSP Valde noklausījās informāciju par Ukrainas Komunistiskās partijas Centrālās komitejas pirmā sekretāra P.Simoņenko vizīti Eiroparlamentā, pēc GUE/NGL frakcijas uzaicinājuma.


04.04.2014

Godātie vēlētāji!

Mēs, Latvijas Sociālistiskās partijas deputātu kandidāti uz Eiropas Parlamentu  aicinām Jūs aktīvi piedalīties Eiropas Parlamenta deputātu vēlēšanās. Neatsakieties no savām tiesībām un iespējām ietekmēt Eiropas Savienības politiku! Neatdodiet tās tiem, kas ir gatavi izmantot Jūsu tiesības, lai apmierinātu savas savtīgās intereses! Un nedomājiet, ka Eiropas Parlamenta deputāti ir vienkārši statisti, kas neko nevar ietekmēt. Var. Saskaņā ar jauno Lisabonas līguma redakciju, Eiropas Parlaments ir ieguvis tiesības ietekmēt daudzus Eiropas Savienības tautu dzīves un darbības jautājumus. Pirmkārt, tās budžetu, kopējo lauksaimniecības politiku, Eiropas Savienības starptautiskos līgumus un budžeta naudas sadali. Protams, Eiropas Parlaments izlemj tikai Savienības vispārējos jautājumus kopumā, bet tālāk katra Savienības dalībvalsts pieņem šos lēmumus vai ved sarunas ar Eiropas Savienību un Komisiju par īpašu noteikumu saņemšanu sev.

Vairums valstu ne tikai izmanto šo iespēju, bet arī iegūst šādus noteikumus.
Tajā pašā laikā, Jums, vēlētāji, ir jāsaprot, ka Eiropas Parlamenta deputāti pārstāv nevis Eiropas Savienības dalībvalsti kopumā, bet gan savu vēlētāju intereses. No kopējā deputātu skaita, kas ir ievēlēti no valsts, veidojas viss sabiedrības interešu spektrs un, tas nozīmē, visas valsts kopumā.

Deputātu arsenālā ir nonācis arī tāds instruments, kā pilsoņu iniciatīvas atbalsts par dzīves svarīgiem jautājumiem. Tāpēc ir jāsavāc ne mazāk kā vienu miljonu Eiropas Savienības pilsoņu parakstu. Jau ir tādas iniciatīvas realizācijas pieredze. Deputātu grupa, kur strādā mūsu deputāts, bet tagad atkal arī Eiropas Parlamenta jaunā sasaukuma deputātu kandidāts Alfrēds Rubiks, GUE/NGL pilnā sastāvā atbalstīja Eiropas Savienības pilsoņu iniciatīvu „Tiesības uz ūdeni” un kopā arī citu Eiropas Parlamenta politisko grupu deputātiem panāca, ka Eiropas Komisija izslēdza ūdens apgādi no plāna par jauna juridiska dokumenta-koncesiju direktīvas, kas paredz ūdens resursus nodošanu privātpersonām, izstrādi. Tagad deputātu uzdevums ir turpināt savu ietekmi uz Eiropas Komisiju un Eiropas Padomi, lai nodrošinātu šo vēlētāju prasību izpildi, tā kā Eiropas koncesiju direktīva prasīs no visas Eiropas Savienības pašvaldībām turpināt sabiedrisko pakalpojumu privatizāciju. Tāpēc, ja ūdensapgāde netiks izslēgta no direktīvas, līgumus par ūdensapgādi varēs iesniegt konkursos Eiropas Savienības mērogā, tas dos iespēju stipriem starptautiskiem uzņēmumiem tos pārņemt, un liegt valsts iedzīvotājiem vai tās daļai piekļūt šiem dzīvei svarīgiem sabiedrības resursam. Šādu un līdzīgu problēmu Eiropas Savienības darbībā ir daudz. Mēs strādāsim, lai tās tiktu risinātas par labu cilvēkam, vēlētājam, nevis starptautisko karteļu un dažāda veida lielā biznesa pārstāvju labā.

Mums, Latvijas Sociālistiskās partijas deputātu kandidātiem uz Eiropas Parlamentu, tieši šādi jautājumi, kas skar mūsu vēlētāju dzīves svarīgas problēmas, vienmēr ir bijuši un būs pirmajā vietā.

Starp tiem, absolūto prioritāti mēs atdodam jautājumiem par miera saglabāšanu, Eiropas un pasaules tautu darbaļaužu solidaritāti, sociālo taisnīgumu, vienlīdzību, patiesu demokrātiju (nevis „dubultstandartu demokrātiju”), cilvēktiesībām Eiropā un visā pasaulē.

Mēs darīsim visu iespējamo, lai aizstāvētu strādnieku, jaunatnes, bērnu, pensionāru un invalīdu tiesības.

Mēs rūpēsimies par medicīnas pakalpojumu attīstību, ārstēšanas un zāļu, izglītības un juridiskās palīdzības, dzīvojamās platības, elektroenerģijas un komunālo pakalpojumu cenu pieauguma kompensācijas pieejamību.

Aizstāvēsim nacionālo minoritāšu tiesības un prasīsim nepilsoņa statusa likvidēšanu Eiropas Savienībā, iestāsimies par tradicionālā ģimenes modeļa- vīrieša un sievietes savienības prestiža un lomas saglabāšanu sabiedrībā.

Mēs iestājamies par to, lai izskaustu nabadzību un sociālo atstumtību Eiropas Savienībā, kur visi varētu labi dzīvot un strādāt, kur valdītu miers un tautu draudzība.

Mēs esam par stingru starptautisko tiesību ievērošanu un to pārākumu visās cilvēka dzīves sfērās Eiropā un pasaulē.

Mēs aicinām simtiem tūkstošus, kas ne pēc savas gribas ir pametuši Dzimteni, Latviju, dodoties darba un iztikas līdzekļu meklējumos uz ārzemēm, atcerēties, kas, kādas politiskās partijas, atrodoties pie varas, noveda Latviju līdz tādam stāvoklim. Jūs jau arī paši zināt: viņi daudz sola, bet maz ko dara, lai veiksmīgi vadītu valsti un uzlabotu dzīvi Latvijā un Eiropas Savienībā kopumā.
 Un tāpēc mēs arī gaidām Jūs vēlēšanās un ticam savstarpējai sapratnei!

Mūsu galvenais mērķis ir pārveidot Eiropas Savienību, valstu savienību par Tautu Savienību, radīt dzīves apstākļus katrā valstī, lai nevajadzētu masveidā pamest savu Dzimteni, meklējot darbu svešā valstī.

Gaidām Jūsu novērtējumu mūsu centieniem, dārgie vēlētāji!

Solām būt uzticīgi mūsu solījumiem un Jums piedāvātajiem plāniem! Mēs jau vairakkārt esam to pierādījuši ar savu darbu, valsts un sabiedrisko darbību.

Latvijas Sociālistiskās partijas deputātu kandidāti uz Eiropas Parlamentu:

1. Alfrēds Rubiks 4. Normunds Grostiņš
2. Jeļena Jakovļeva 5. Udo Pērsis
3. Fridijs Bokišs 6. Tatjana Apanasova

2014.gada 19.marts
Rīga


02.04.2014

2014. gada 4. aprīlī Rīgā notiks konference „Par pensionāru stāvokli dažās Eiropas Savienības valstīs”. Konferenci organizē Eiropas Parlamenta frakcijas GUE/NGL deputāts Alfrēds Rubiks.

Konferencē piedalīsies: Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētājs Andris Siliņš, Pensionāru federācijas Valdes locekļi un aktīvisti, Latvijas Saeimas deputāti un Rīgas domes deputāti. Savu piedalīšanos konferencē ir apstiprinājuši ārzemju viesi: Portugāles Pensionāru federācijas prezidente un viceprezidents, Īrijas Likumdošanas asamblejas loceklis, kurš ir atbildīgs par labklājību, un Čehijas Republikas Eiropas Parlamenta deputāts.

„Organizējot konferenci „Par pensionāru stāvokli dažās Eiropas Savienības valstīs”, mēs vēlamies ne tikai piesaistīt sabiedrības un valdības uzmanību milzīgam cilvēku skaitam, kuri katru dienu ir spiesti cīnīties par izdzīvošanu. Mēs vēlamies, lai informācija par problēmām un jautājumiem, kuri satrauc pensionārus, izietu ārpus vienas organizācijas vai pat valsts ietvariem. Mēs esam gatavi izskatīt un apkopot cīņas par pensionāru tiesībām pieredzi citās ES valstīs”, atzīmēja Alfrēds Rubiks.


01.04.2014

Latvijas Sociālistiskās partijas priekšsēdētāja, Eiropas Parlamenta deputāta Alfrēda Rubika intervija kanālam „KZ24”


27.03.2014

Š.g. 24. martā Eiropas Parlamenta deputāts Alfrēds Rubiks tikās ar Latvijas vēlētājiem.

Brauciena laikā notika tikšanās ar pirmās grupas invalīdu Vecbebri Koknesē, kurš lūdza deputātam palīdzēt ieviest izmaiņas Latvijas likumdošanā, lai atvieglotu pirmās grupas invalīdu likteni Latvijā un rosinātu jautājumu Eiropas Parlamentā par vispārējām invalīdu sociālajām garantijām.

Savukārt Ogrē, deputāts tikās ar sievieti, kura audzina slimu bērnu – četrgadīgu meitu. Tikšanās laikā viņa izteica priekšlikumu nodibināt biedrību, kurā ģimenes ar šādām problēmām varētu apmainīties ar pieredzi, kontaktiem un vienkārši palīdzēt viena otrai.


27.03.2014

Š.g. 24. maija Eiropas Parlamenta vēlēšanās Latvijas Sociālistiskā partija startēs ar 10. numuru! Balsojiet par 10. sarakstu, par Alfrēda Rubika komandu!


22.03.2014

Četru Eiropas Parlamenta deputāta darba gadu laikā Alfrēds Rubiks, lai tiktos ar vēlētājiem, piedalītos konferencēs un citos pasākumos, kuri ir saistīti ar Eiropas Savienību, pa Latvijas ceļiem nobrauca gandrīz 40 tūkstošus kilometru, apmeklējot vairāk nekā 120 dažādas adreses.   

„Tas taču ir gandrīz ceļojums apkārt pasaulei? Vai tas ir iespējams Latvijā?”, brīnīsies skeptiķi. „Viegli.”, es atbildēšu. Pamēģiniet no pieciem rītā dienas laikā nobraukt maršrutu Rīga – Viļāni – Rēzekne – Krāslava – Preiļi – Rīga. Ne jau vienkārši nobraukt, bet katrā vietā tikties ar cilvēkiem. Parunāt, aktīvi piedalīties pasākumos vai vienkārši saņemt vēlētāju norādījumus. Kopā pēc dienas rezultātiem uz automobiļa spidometra nobraukti 605 kilometri, bet pierakstu grāmatiņās un datorā jauni jautājumi, lūgumi un vienkārši cilvēku stāsti.”, atzīmē Rubiks.

Pa šiem gadiem notika tikšanās ar lielu un mazu zemnieku saimniecību īpašniekiem, ar zivju ražotājiem un zivju produkcijas pārstrādātājiem, ar Latvijas dzērveņu audzētājiem un ekoloģisko saimniecību produkcijas ražotājiem ar etiķeti „bio”, ar kažokzvēru audzētājiem un zinātniski pētniecisko saimniecību pārstāvjiem, ar zvērkopjiem un graudkopjiem, ar lauksaimniecības kooperatīviem un nelielām saimniecībām, ar tehnikas un minerālmēslu ražotājiem, amatniekiem un jaunas produkcijas un tehnoloģiju izgudrotājiem, ar viesu namu saimniekiem, kā arī ar Latvijas mācību iestāžu studentiem un pasniedzējiem, ar pensionāriem un jauniešiem, kuri ir atgriezušies Latvijā no ārzemēm, un nosaka savu dzīvi, ar ekspertiem un valsts akadēmisko aprindu pārstāvjiem, bibliotekāriem un grāmatu izdevējiem.  

Alfrēda Rubika Latvijas kartē ir atzīmētas: Rīga, Viļāni, Ludza, Krāslava, Zilupe, Ventspils, Ulbroka, Sabile, Talsi, Kandava, Vilce, Mežotne, Stabulnieki, Dagda, Līvāni, Tērvete, Mazsalaca, Kroņauce, Bēne, Vecumnieki, Stelpe u.c.

„Man ir grūti pateikt, vai ir palikusi kāda ievērojama vieta vai saimniecība, kuru es neesmu apmeklējis ar jautājumu: „Kas jums traucē jūsu darbā un kā Eiropas Savienība var jums palīdzēt?”. Savā vairākumā lielu un mazu lauku saimniecību vadītāji un īpašnieki sākumā bija pārsteigti. Man bieži nācās sastapties ar reakciju: „Jūs esat pirmais Eiropas Parlamenta deputāts un vispār deputāts, kuru mēs šeit redzam uz vietas!” Bet pēc tam – nenovērtējama saskarsmes pieredze un kopējs darbs, kā padarīt mūsu lauku iedzīvotāju un produkcijas pārstrādātāju dzīvi ne tikai vieglāku, bet arī dod viņiem iespēju attīstīties un izmantot ES tirgus priekšrocības”, stāsta Alfrēds Rubiks.