Latvijas Sociālistiskā partija

10.02.2014

Tehniskas kļūmes dēļ, sastādot iepriekšēju balsojuma rezultātu protokolu par tā saucamo ziņojumu „par alternatīvo ģimeni”, Austrijas Eiropas Parlamenta deputāte Ulrika Lunačeka norādīja, ka Latvijas deputāts Alfrēds Rubiks bija to deputātu skaitā, kuri atbalstīja ziņojumu.

Pēc kļūdas konstatēšanas, Alfrēds Rubiks nekavējoties atsauca savu balsi, un darīja to zināmu atbilstošām instancēm.

Galīgajā balsojuma protokola variantā kļūda ir izlabota. Alfrēds Rubiks norādīts kā deputāts, kurš balsoja „pret” iepriekš minētā ziņojuma priekšlikumiem.


06.02.2014

Uzreiz trīs Eiropas Parlamenta deputāta Alfrēda Rubika intervijas tika plaši tiražētas vadošajos Kazahstānas masu mēdijos aizvadītās nedēļas beigās un šīs nedēļas sākumā. „Esmu vietnieks Eiropas Parlamenta sadarbības delegācijā ar Centrālās Āzijas valstīm, tai skaitā arī Kazahstānu. Tieši tādēļ Kazahstānas centrālo plašsaziņas līdzekļu pārstāvji lūdza mani komentēt Kazahstānas Republikas Attīstības stratēģijas tēzes līdz 2050. gadam, kuru janvārī stādīja priekšā valdība”, pastāstīja Alfrēds Rubiks.

Pēc nacionālā plāna „Kazahstānas ceļš – 2050. Vienots mērķis, vienotas intereses, vienota nākotne.” izpētes, Alfrēds Rubiks salīdzināja to ar daudzajiem Latvijas attīstības plāniem un stratēģijām, kurus Latvijas iedzīvotāji ir pieredzējuši. Salīdzinājums diemžēl nenāk par labu mūsu valstij.

Kazahstānas prezidents pierādīja sevi kā ilgtermiņa plānošanas piekritējs kapitālistiskās ekonomikas ietvaros. Domājams, ka lielu lomu plāna izstrādē nospēlēja viņa pieredze vadot Valsts Plāna komiteju. Jāatzīmē, ka ilgtermiņa ekonomikas procesu plānošana ir tas, ko izmanto un uz ko tiecas Eiropas Savienībā un Eiropas struktūrās, bet diemžēl, ne Latvijā, kurā ar ilgtermiņa valsts un ekonomikas attīstības stratēģisko plānošanu nenodarbojas un pat nemēģina neviens politiskais spēks, vēl jo vairāk zinātniska organizācija.


03.02.2014

2014.gada 24.janvārī Latvijas Sociālistiskās partijas biedri  organizēja labdarības pasākumu- Jaungada koncertu ar novēlējumiem un nelieliem pārsteigumiem  „Gaiļezers” pansionāta iemītniekiem.

„Pasākuma mērķis - organizēt kaut ko labu vientuļiem cilvēkiem gados, kuri slimo un nedzīvo mājās, kuriem ir kustības problēmas, vai tiem, par kuriem ir aizmirsuši radinieki. Mēs vēlējāmies, lai šie cilvēki pasmaida. Uz šo pasākumu bija uzaicināti vairāki dziesmu un deju kolektīvi. Programma bija pilna ar skaistiem dzejoļiem un novēlējumiem, ar spilgtām un aizraujošām dējām, sirdi aizkustinošām dziesmām.  Pasākumā  piedalījās aptuveni  100 cilvēki. Atmosfēra bija laba un draudzīga, bet iemītnieki  priecīgi un laimīgi”, stāstīja LSP „Proletāriešu” pirmorganizācijas sekretāre  Olga Jevsejeva.


25.01.2014

Latvijas Republikas Saeimas komanda cīnīsies ar Baltkrievijas Republikas prezidenta klubu Rīgā 2014. gada 25. janvārī Inbox ledus hallē, paziņoja LR Saeimas deputāts no Latvijas Sociālistiskās partijas Raimonds Rubiks.

Spēle sāksies plkst. 16:00. Vērot un atbalstīt Saeimas deputātus un Latvijas hokeja veterānus vēsturiskajā spēlē ar Baltkrievijas hokeja veterāniem un zvaigznēm visi interesenti varēs bez maksas.

Latvijas Saeimas hokeja izlase apvieno dažādu deputātu frakciju pārstāvjus. Tās sastāvā: Imants Parādnieks ar dēlu Hardiju, Raimonds Rubiks, Viktors Valainis, Romāns Naudiņš, Andrejs Elksniņš, Rihards Eigims, kā arī Saeimas drošības dienesta darbinieki. Saeimas izlasē spēlēs ne tikai Latvijas hokeja izlases, bet arī kluba „Dinamo Rīga” un citu komandu veterāni.

2013. gada 11. un 12. oktobrī Minskā pēc Latvijas Saeimas deputātu Artūra Rubika un Raimonda Rubika iniciatīvas kopā ar Baltkrievijas pārstāvniecību Latvijā un Baltkrievijas informācijas centru Minskas ledus arēnā „Jaunība” tika organizētas draudzības hokeja spēles ar Latvijas Saeimas izlases piedalīšanos.

11. oktobrī Latvijas Saeimas komanda ar rezultātu 9:8 uzvarēja Minskas apgabala izlasi.

12. oktobrī Baltkrievijas Republikas prezidenta klubs uzvarēja ar rezultātu 6:5, spēlējot pret Latvijas Saeimas izlasi. Baltkrievijas komandā spēlēja hokeja nacionālās izlases un Minskas „Dinamo” veterānu kodols, kuru uz ledus vadīja pats Baltkrievijas Republikas prezidents A. Lukašenko.


21.01.2014

Kārtējā Latvijas Sociālistiskās partijas Valdes sēdē, kas notika š.g. 17. janvārī, izskanēja LSP pārstāvja informācija par piedalīšanos 18. Starptautiskajā jauniešu un studentu festivālā Ekvadorā, kā arī dots novērtējums š.g. 4. janvārī notikušajiem partijas organizētajiem pasākumiem Audriņos, Ančupānu mežā un Rēzeknē.

LSP Valde pieņēma lēmumu publicēt XVI LSP kongresa materiālus atsevišķā brošūrā.  Sēdē tika izskatīti arī vairāki citi partijai aktuāli jautājumi, t.sk. jautājums par gatavošanos Eiropas Parlamenta vēlēšanām.


14.01.2014

Š.g. 13. janvārī, pie pieminekļa 1905.g. cīnītājiem 11.Novembra krastmalā notika Latvijas Sociālistiskās partijas organizētā ikgadējā tradicionālā ziedu nolikšana, pieminot tos, kuri krita tālajā 1905.g., cīnoties pret cara patvaļu, par savām likumīgām tiesībām uz cilvēka cienīgu dzīvi, 8 stundu darba dienu, sapulču un sanāksmju brīvību.


07.01.2014

Š.g. 4. janvārī notika ikgadējie Latvijas Sociālistiskās partijas organizētie atceres pasākumi Audriņos, Ančupānu mežā un Rēzeknē, pieminot vairāk kā 200 Audriņu ciema miera iedzīvotājus, kuri krita no fašistu un viņu vietējo atbalstītāju rokām.

Pasākumā piedalījās LSP vadība, LR Saeimas, Rīgas un Rēzeknes domes deputāti-sociālisti, vietējo pašvaldību pārstāvji.
29.12.2013

Tuvojas jaunais gads. Tas būs jau 14. gads, ne tikai jaunā simtgadē, bet arī tūkstošgadē, kura atnākšanu gaidot, cilvēki cer uz kaut ko labu, jaunu– uz labāku dzīvi. Tomēr tas nenotiks. Globālā imperiālistiskā kapitālisma strādnieku un veselu valstu ekspluatācija ir novedusi pie smagas sistēmas krīzes.Pasaulē kļūst arvien vairāk nabagu, lokālo un reģionālo konfl iktu un karu, kas rada bēgļu masas, pieaug starpība starp nabadzīgo un bagāto iedzīvotāju ienākumiem, lielā daudzumā vairojas ekonomisko bēgļu skaits, ko rada viens no kapitālisma pamatlikumiem: darbaspēks – ir prece. Ar jaunu spēku atdzimst cīņa par ietekmes sfērām pasaulē, par tirgiem, izejvielu un enerģijas avotiem.Viss tas papildinās ar dažāda veida spiegošanu un izsekošanām pielietojot mūsdienu modernās tehnoloģijas. Pasaule lielākai cilvēku daļai kļūst bīstama un neērta dzīvošanai.

Latvija nav izņēmums no tāda pasaules iekārtojuma. Tā nekļuva un objektīvi nevarēja kļūt par labas dzīves oāzi globālajā imperiālistiskajā okeānā. Nav zinātniski pamatotas Latvijas attīstības stratēģijas, sekošana un bezierunu pakļaušanās dažādu pasaules kapitāla iestāžu un organizāciju prasībām, ekonomikas un pārvaldes nonākšana neoliberālisma purvā noved pie tādām traģēdijām kā cilvēku masveida nogalināšana zem krītošā veikala „MAXIMA” jumta Rīgā un uz autoceļiem, pie izbraukšanas no valsts uz „vecajām kapitālisma valstīm” labākas dzīves meklējumos, pie pensionāru un invalīdu dzīves nabadzībā, pastāvīga dzīves dārdzības pieauguma un neticības iespējai dzīvot labāk un kvalitatīvāk savā Latvijā.

Bēdīgi izskatās šajā tūkstošgadē sasniegtais. Bet neskatoties ne uz ko jaunais 2014.gads atnāks neatkarīgi no mūsu gribas. Mēs aicinām visus Latvijas iedzīvotājus ticēt, ka labāki laiki atnāks. Ne vienkārši ticēt un gaidīt, bet arī pašiem apzināti rīkoties, piedalīties labākas dzīves celtniecībā. Nākošais gads ir Eiropas parlamenta un Latvijas Saeimas deputātu vēlēšanu gads. Jūsu spēkos ir ievēlēt tos, kam jūs uzticaties, uz kuriem varat paļauties, kurus labi pazīstat, bet ne tos kuri priekšvēlēšanu kampaņas plakātos, avīzēs un žurnālos izrādās kā Holivudas zvaigznes, sola neiespējamo, bet saņemot no jums deputāta mandātu, aizmirst ko solījuši.

NOSAUCIET SAVUS UZTICAMOS KANDIDĀTUS – LATVIJAS SOCIĀLISTISKĀ PARTIJA VĒLĒŠANĀS VEIDOS KANDIDĀTU SARAKSTU BLOKĀ AR BEZPARTEJISKIEM KANDIDĀTIEM.
NOSAUCIET TOS, KAM JŪS UZTICAT SAVU INTEREŠU AIZSTĀVĒŠANU!
KOPĀ MĒS UZVARĒSIM!
LAIMĪGU JAUNO 2014. GADU!

Latvijas Sociālistiskās partijas priekšsēdētājs
Alfrēds Rubiks