Latvijas Sociālistiskā partija

16.02.2014

Latvijas Sociālistiskās partijas kārtējā Valdes sēdē, kas notika š.g. 14. februārī, tika apstiprināts LSP deputātu kandidātu saraksts 24. maija Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

LSP Valde izskatīja un pieņēma izpildei vairākus partijai aktuālus uzdevumus. Sēdē tika izskatītas rehabilitācijas centra „Lejaskurzeme” un RSAC „Gaiļezers” vēstules, kā arī Ukrainas kompartijas vēstule starptautiskajai strādnieku kustībai.

LSP Valde deliģēja pārstāvi strādnieku partiju sanāksmei Briselē š.g. martā.


14.02.2014

Kā zināms, sākot ar 2009. gadu, Rīgas dome konsekventi realizē jaunu spēļu zāļu neatvēršanas politiku pilsētā, vienlaikus slēdzot spēļu zāles tur, kur viņas atrodas blakus skolām, paskaidroja Rīgas domes deputāts no Latvijas Sociālistiskās partijas Vladimirs Frolovs, RD Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētāja vietnieks.

Šī biznesa izplatīšanās ierobežošanas politika dzīvojamajos rajonos rada plašu iedzīvotāju atzinību. Un, protams, spēļu biznesa kompāniju neapmierinātību.

Pēc Rīgas domes Juridiskā departamenta informācijas spēļu biznesa kompānijas no konsultācijām ir pārgājušas uz darbībām, un patlaban gatavo tiesas procesus pret domi. Gadījumā, ja Latvijas tiesas nostāsies spēļu biznesa kompāniju interešu aizstāvēšanas pusē, Rīgas domei nāksies izmaksāt kompensāciju par spēļu zāļu īpašnieku „negūto peļņu”.


12.02.2014

Valsts ierēdņus „spaisi” nesatrauc

„Rīgā un Latvijā kopumā viena no aktuālākajām sabiedrības problēmām ir legālās narkotikas, tā saucamie „spaisi”. Mani pārsteidz, ka neskatoties uz to, ka valsts iestādēm ir iespēja palīdzēt cīņā, viņi neizrāda nekādu iniciatīvu, lai palīdzētu mums novērst narkotiku izplatību”, – atzīmēja Rīgas domes deputāts no Latvijas Sociālistiskās partijas Vladimirs Frolovs, kurš ieņem RD Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētāja vietnieka amatu.

Bez tradicionālajiem spēkiem cīņā ar „spaisiem” municipālās policijas struktūrā ir izveidota speciāla nodaļa darbam ar aktuālākajām problēmām kārtības nodrošināšanai mūsu pilsētā.  


10.02.2014

FILIPS STROGANOVS (1942-2014)

Latvijas Sociālistiskās partijas un tās priekšsēdētāja Alfrēda Rubika vārdā, ar dziļu rūgtumu paziņojam, ka 9. februārī, pēc smagas un ilgstošas slimības aizgāja mūžībā mūsu biedrs, Latvijas Sociālistiskās partijas dibinātājs, LSP pirmais priekšsēdētājs Filips Stroganovs.

Visu savu mūžu viņš veltīja darbam Latvijas iedzīvotāju labā, pārstāvot viņu intereses valsts pārvaldes struktūrās, Augstākajā Padomē, un vēlāk Latvijas Republikas Saeimā un vietējā pašvaldībā. Politiķis, kuru nevarēja salauzt un piespiest atkāpties no savas pārliecības  pagājušā gadsimta politiskās pārmaiņās.  Filips Stroganovs bija nelokāms cīnītājs pret labējo partiju eksperimentiem ar savu tautu.

Ar savu uzvaru cīņā pret valsts birokrātisko aparātu, kurai viņš veltīja savas politiskās dzīves 10 gadus, kā arī tai sekojošais darbs vietējā pašvaldībā, pierādīja ne tikai taisnību, bet arī to, ka patiesību nav iespējams noklusēt.

Filipa Stroganova dzīve ir spilgts piemērs katram godīgam un principiālam cilvēkam. Partijas biedri vienmēr atcerēsies viņu kā atsaucīgu un labsirdīgu cilvēku, kurš vienmēr bija gatavs palīdzēt. Lai Tev vieglas smiltis. Mēs turpināsim Tavu cīņu!

Bēres notiks Ludzā, 12. februārī, plkst. 12:00 Ludzas pilsētas Centrālajos kapos.


10.02.2014

Tehniskas kļūmes dēļ, sastādot iepriekšēju balsojuma rezultātu protokolu par tā saucamo ziņojumu „par alternatīvo ģimeni”, Austrijas Eiropas Parlamenta deputāte Ulrika Lunačeka norādīja, ka Latvijas deputāts Alfrēds Rubiks bija to deputātu skaitā, kuri atbalstīja ziņojumu.

Pēc kļūdas konstatēšanas, Alfrēds Rubiks nekavējoties atsauca savu balsi, un darīja to zināmu atbilstošām instancēm.

Galīgajā balsojuma protokola variantā kļūda ir izlabota. Alfrēds Rubiks norādīts kā deputāts, kurš balsoja „pret” iepriekš minētā ziņojuma priekšlikumiem.


06.02.2014

Uzreiz trīs Eiropas Parlamenta deputāta Alfrēda Rubika intervijas tika plaši tiražētas vadošajos Kazahstānas masu mēdijos aizvadītās nedēļas beigās un šīs nedēļas sākumā. „Esmu vietnieks Eiropas Parlamenta sadarbības delegācijā ar Centrālās Āzijas valstīm, tai skaitā arī Kazahstānu. Tieši tādēļ Kazahstānas centrālo plašsaziņas līdzekļu pārstāvji lūdza mani komentēt Kazahstānas Republikas Attīstības stratēģijas tēzes līdz 2050. gadam, kuru janvārī stādīja priekšā valdība”, pastāstīja Alfrēds Rubiks.

Pēc nacionālā plāna „Kazahstānas ceļš – 2050. Vienots mērķis, vienotas intereses, vienota nākotne.” izpētes, Alfrēds Rubiks salīdzināja to ar daudzajiem Latvijas attīstības plāniem un stratēģijām, kurus Latvijas iedzīvotāji ir pieredzējuši. Salīdzinājums diemžēl nenāk par labu mūsu valstij.

Kazahstānas prezidents pierādīja sevi kā ilgtermiņa plānošanas piekritējs kapitālistiskās ekonomikas ietvaros. Domājams, ka lielu lomu plāna izstrādē nospēlēja viņa pieredze vadot Valsts Plāna komiteju. Jāatzīmē, ka ilgtermiņa ekonomikas procesu plānošana ir tas, ko izmanto un uz ko tiecas Eiropas Savienībā un Eiropas struktūrās, bet diemžēl, ne Latvijā, kurā ar ilgtermiņa valsts un ekonomikas attīstības stratēģisko plānošanu nenodarbojas un pat nemēģina neviens politiskais spēks, vēl jo vairāk zinātniska organizācija.


03.02.2014

2014.gada 24.janvārī Latvijas Sociālistiskās partijas biedri  organizēja labdarības pasākumu- Jaungada koncertu ar novēlējumiem un nelieliem pārsteigumiem  „Gaiļezers” pansionāta iemītniekiem.

„Pasākuma mērķis - organizēt kaut ko labu vientuļiem cilvēkiem gados, kuri slimo un nedzīvo mājās, kuriem ir kustības problēmas, vai tiem, par kuriem ir aizmirsuši radinieki. Mēs vēlējāmies, lai šie cilvēki pasmaida. Uz šo pasākumu bija uzaicināti vairāki dziesmu un deju kolektīvi. Programma bija pilna ar skaistiem dzejoļiem un novēlējumiem, ar spilgtām un aizraujošām dējām, sirdi aizkustinošām dziesmām.  Pasākumā  piedalījās aptuveni  100 cilvēki. Atmosfēra bija laba un draudzīga, bet iemītnieki  priecīgi un laimīgi”, stāstīja LSP „Proletāriešu” pirmorganizācijas sekretāre  Olga Jevsejeva.


25.01.2014

Latvijas Republikas Saeimas komanda cīnīsies ar Baltkrievijas Republikas prezidenta klubu Rīgā 2014. gada 25. janvārī Inbox ledus hallē, paziņoja LR Saeimas deputāts no Latvijas Sociālistiskās partijas Raimonds Rubiks.

Spēle sāksies plkst. 16:00. Vērot un atbalstīt Saeimas deputātus un Latvijas hokeja veterānus vēsturiskajā spēlē ar Baltkrievijas hokeja veterāniem un zvaigznēm visi interesenti varēs bez maksas.

Latvijas Saeimas hokeja izlase apvieno dažādu deputātu frakciju pārstāvjus. Tās sastāvā: Imants Parādnieks ar dēlu Hardiju, Raimonds Rubiks, Viktors Valainis, Romāns Naudiņš, Andrejs Elksniņš, Rihards Eigims, kā arī Saeimas drošības dienesta darbinieki. Saeimas izlasē spēlēs ne tikai Latvijas hokeja izlases, bet arī kluba „Dinamo Rīga” un citu komandu veterāni.

2013. gada 11. un 12. oktobrī Minskā pēc Latvijas Saeimas deputātu Artūra Rubika un Raimonda Rubika iniciatīvas kopā ar Baltkrievijas pārstāvniecību Latvijā un Baltkrievijas informācijas centru Minskas ledus arēnā „Jaunība” tika organizētas draudzības hokeja spēles ar Latvijas Saeimas izlases piedalīšanos.

11. oktobrī Latvijas Saeimas komanda ar rezultātu 9:8 uzvarēja Minskas apgabala izlasi.

12. oktobrī Baltkrievijas Republikas prezidenta klubs uzvarēja ar rezultātu 6:5, spēlējot pret Latvijas Saeimas izlasi. Baltkrievijas komandā spēlēja hokeja nacionālās izlases un Minskas „Dinamo” veterānu kodols, kuru uz ledus vadīja pats Baltkrievijas Republikas prezidents A. Lukašenko.


21.01.2014

Kārtējā Latvijas Sociālistiskās partijas Valdes sēdē, kas notika š.g. 17. janvārī, izskanēja LSP pārstāvja informācija par piedalīšanos 18. Starptautiskajā jauniešu un studentu festivālā Ekvadorā, kā arī dots novērtējums š.g. 4. janvārī notikušajiem partijas organizētajiem pasākumiem Audriņos, Ančupānu mežā un Rēzeknē.

LSP Valde pieņēma lēmumu publicēt XVI LSP kongresa materiālus atsevišķā brošūrā.  Sēdē tika izskatīti arī vairāki citi partijai aktuāli jautājumi, t.sk. jautājums par gatavošanos Eiropas Parlamenta vēlēšanām.


14.01.2014

Š.g. 13. janvārī, pie pieminekļa 1905.g. cīnītājiem 11.Novembra krastmalā notika Latvijas Sociālistiskās partijas organizētā ikgadējā tradicionālā ziedu nolikšana, pieminot tos, kuri krita tālajā 1905.g., cīnoties pret cara patvaļu, par savām likumīgām tiesībām uz cilvēka cienīgu dzīvi, 8 stundu darba dienu, sapulču un sanāksmju brīvību.